Aşure Günü

21:48:00 Merve Sevim 4 Yorum

Böyle özel günlerimizi yakından takip ederdim 1 yıl öncesine kadar, evden , aileden uzakta yaşayınca gerçekten bazı şeyler biraz kopuk oluyor. Annecim hatırlattı sağolsun yine oralardan :) Heveslendirdi beni ve telefonu kapatınca aşure yapmaya karar verdim, internet sağolsun hemen netten malzemelerine baktım ve aldım.Geçen seneye kadar ağzıma koymadığım bu özel yemeği şimdi ise ilk kez deneyecek olmamın heyecanı ile yapacağım..eğer tutturabilirsem tarifi fotoğrafını da çekip buraya  koyarım :) Sizin de Aşure gününüzün bol sevaplı ve güzel geçmesini dilerim..

4 yorum:

 1. evett sabahı zor edicem bugün acaba nasıl olacak aşurecik sonradan aklıma geldi tarçın da koyalım mıııı:)
  ben de yarın oruç tutucam:)

  YanıtlaSil
 2. bakliyatları ısladım ablacım :) bakalım nasıl olacak.. benim baktığım tarifte tarçın yokyu ama ben de severim belki üstüne atıp da yeriz deneriz tamam ;)

  YanıtlaSil
 3. Merveciğim aşureyi layikiyle yapacağından hiç şüphem yok. Postunda nefis görünümünü görselletirsen daha mutlu olacağım:)Aşurenin içine nar tanesi koymayıda ihmal etme.
  Ben 14 aralıka Almanya'ya geldim buraları çok soğuk ve hattinden fazla kar var:)
  sevgiler...

  YanıtlaSil
 4. evet tahiminin doğru çıktı canım :) yüzüm ak çıktım bu işten de.. narsız aşure mi olurmuş hiç, süsledim bi güzel bak :)

  YanıtlaSil

sizi sevi_yorum :)