Bir gün bir rüya gördüm...

11:31:00 Merve Sevim 4 Yorum


 Bir gün bir rüya gördüm
o kavuniçi balık benmişim
büyümem beklenmeden
afiyetle yenmişim...

istasyon insanları burdalar, tesadüfen
aynı rüyayı görüp ayrı yerlere giden...


     Beklenti içine girmeyeceksin bu hayatta hele hayal kurmayı çıkaracaksın aklından...Anı yaşayacaksın anına katılmak isteyenlerle . Sen sadece önüne bakacaksın yanında yürümek isteyenleri dinler gibi yapıp aslında kendi istediğin şeyleri yapacaksın..Hiç kimseyi planlarına ortak etmeyeceksin..Sen yanlız geldin bu dünyaya ve yanlız yürümeyi öğreneceksin, birilerine ölesiye bağlı asla kalmayacaksın , hele ortak hayaller hiç kurmayacaksın..Yol arkadaşlarına belli ölçüde değer vereceksin tabi diyorsan ki ben kırılsam da, üzülsem de, hayattan soğusamda sevdiğime sevgimi tam vermek isterim... o zaman şimdiden hazırla kendini..beklentilerinin hayal kırıklığına dönüşeceği günler göz açıp kapayana kadar gelir kapına.. asıl o zaman dank edecek ..Ben Tekim, Ben Yanlızım Bu Dünya dedikleri misafirhanede...Ben  bunu yeni öğrenmedim Beklenti içine girmeyi baya zaman önce terketmiştim ama ne kadar hazırlasan da kendini bazen olmuyo...

4 yorum:

 1. Hayırdır Merve! bizde rûya görenlere öyle derler. "hayırlara vesile" Balık görmekse zenginliktir, tabirim geçerliyse..
  Tanrı insanları salt yaratıyor, gidişimizde üran ve yalnız! soğuk bedenler kabirde birleşse ne değişir duygular yitmiş, ruh gitmiş..
  Sağlığında sevi'yi hak edene dahi gönül koymamalısın. Senin beklentilerine muhatabının da başka beklentileri olabilir. Sevgi bağı ile kuçaklayacağın çiçek demetini de fazla sıkmamak lazım, çunki dikenleri çok acımasızdır battığında kalbi kanatabiliyor, beklentiler hüsranla sonuçlanabiliyor:)

  YanıtlaSil
 2. Sevgili Ella,
  Bundan aylar önce günceme yazdığım cümlelerden bu yazdıkların. Kararlı oluyoruz ya düş kurmamaya, tam da o anlarda hayal peşimizi bırakmıyor.

  Yüreğin sevgiye ve hayallere meyilliyse hele.
  Sevgiyle dolman dileğimle,

  YanıtlaSil
 3. Teşekkürler la luna :) hayal kırıklığı yaşamaktan insanların güvenimi boşa çokarmasından çok ama çok sıkıldım o yüzden içimden geldi bunları yazmak..

  Nidacım :)teşekkür ederim ..Sorun şu ki insan her seferinde mi hayal kırıklığı yaşar yaa..bir insan evladına verdiğim değerin %20 sini göreyim dimi..yok olmuyo en zamansız anlarda sinirimi bozuyorlar yaptıkları hareketlerle..

  YanıtlaSil
 4. herkesde güzel rüyalar dilerim arkadaslar....rüyalarda buluşalım.
  araba oyunları

  YanıtlaSil

sizi sevi_yorum :)