Ana içeriğe atla

Kısa bir Zonguldak seyahati ...

 biraz okuldan çaldım biraz da tatili kullandım ve 5 günlük küçük bi kaçamak yaptım :) Saygıdeğer çok sevgili ablamın evine daha doğrusu teyzeme gittim , ilk kez gitmemin verdiği heyecandan sanırım 2 saat kadar yakın geldi yol.. Otobüsle seyahate alışamadım fena oluyorum ancak ilk kez de tvlu otobüse denk geldim :) filmin verdiği hareketlilikle de gidişim çok güzeldi..Hee bi de unutmadan , bütün yolculuk boyunca yanımda muhabbetini esirgemeyen ve tv kanallarını 5 dk da bir değiştirmemi söyleyen teyzeyi de anmadan geçemeyeceğim =)

ablamın sözünü tuttum ve AS URFA'nın kebabını yemeden gelmedim:)


gerçekten anlattığı kadar varmış çok lezzetli ve dolu dolu bir deneyimdi benim için =)

VeeEeEee...GO KART..!


İlk deneyimlerim bitmedi daha.. uzun zamandır go karta gitmek istiyordum ama bir türlü nasip olamamıştı, nereye niyet nereye kısmet diyelim artık :)


7 numaraya bindim sanırım onun sayesinde ilk deneyimim fazla çarpışmalı geçmedi :D 3 kez lastiklere çarparak durdum, daha sonra gayet eğlenceli bir hal aldı ve hızımı artırmak acayip biz haz verdi bana :) bıraksalar sabaha kadar dönerdim orda. ..

iyiydi hoştu da herşey bi de dönüşü olmasaydı bu işin...5 saatlik yol oldu 8 saat bitmek bilmedi, dolaşmadığımız dağ, geçmediğimiz tünel kalmadı sanki..bir saat arayla dört mevsim değişti inanın :)güneşli havada çıktım yola, karlı yollardan da geçtim renklerin içiçe geçtiği ağaçlıklardan da.. güzel memlekette yaşıyoruz gerçekten.. değerini bilmek gerek..Yorumlar

 1. biiir o fotoğraf profiline çok yakışmışşş:)
  ikiii o kebap fotoğrafını iyi ki gördüm gece gece daha murlu uyucam:)

  YanıtlaSil
 2. ellerine sağlık ablacım :) sayende yakıştı..

  YanıtlaSil
 3. bende zonguldaga gelmeliydim !!! gokarta hic binmedim.. ama sen zevkli diyosan öledir =P

  YanıtlaSil
 4. inşallah düğüne geldiğinde gideriz hep beraber :) kalabalık daha da zevkli olacaktır eminim..

  YanıtlaSil
 5. Değişik bir tatil serüveni yaşamışsın. Böyle güzel seyhatlar hatıralarda yer eder,İstanbul'dan Zonguldağa gidene kadar 4 mevsim yaşamaktan daha güzel ne olabilir.
  As Urfa kebabının görünümüde enfesmiş lezzeti öyle olsa gerek. Paylaşımın için tşk.ler mervecim:)

  YanıtlaSil
 6. sayfaya gece girmek istemiyorum o kebabı görünce fena oluyorum :D ne demek ben tşk ederim Nida'cım ;)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Günah var mı karıncayı kırınca?

İstanbul'da güneşli bir günün sabahında Topkapı Sarayı'nın avlusunda bulunan Has Oda'nın kapısı açıldı. Uzun boylu genç bir adam arka bahçeye doğru ilerliyordu. Bu kişi, Avrupa'yı titreten, koca Akdeniz'i hâkimiyet altına alan Osmanlı Devleti'nin kudretli hükümdarı Kanunî Sultan Süleyman'dan başkası değildi.
Devlet işlerinden vakit buldukça soluklanmak için arka bahçeye çıkar, ağaçları, kuşları, denizi seyrederdi. O gün deniz, ağaçlar bir başka güzeldi, yalnız ağaçlardan birkaç tanesinin yapraklarının buruştuğunu fark etti. Hemen yanlarına yaklaştı ve eliyle tutup incelemeye başladı. Biraz sonra ağaçların neden buruştuklarını anlamıştı. Karıncalar sarmıştı o güzelim dallarını.
Aklına bir çözüm yolu geldi. Ağaçları ilaçlatacaktı. Böylece ağaçlar karıncalardan kurtulacak ve rahat bir nefes alacaklardı. Fakat birkaç dakika daha düşününce bu fikrin o kadar da iyi olmadığını anladı. Karıncalar da can taşıyordu, ağaçları ilaçlatırsa onlar ölebilirdi. İşin içind…

Aşka Yükseliş ve Seni İstiyorum

AŞKA YÜKSELİŞ 

Ben izlediğim filmin yorumunu hemen bloga ekleyemezsem bir daha kafamdakileri toparlayıp yazamıyorum buraya sevgili okuyucularım.. o yüzdendir ki bu iki filmi hemen sizlerle paylaşmak istedim.. birbirinin peşi sıra çekilmiş iki film bunlar.. ilkinden başlıyorum önce "Aşka Yükseliş" filminden yani.. ünlü Melisa P. filminin oyuncusu Maria Valverde ile yakışıklı bir uşak başrolde.. zengin kız Babi ile sorunlu, agrasif , motorcu genç Hugo'nun aşkını konu alıyor tamamen.. yani tahmin ediyorum hangi kız izlese erir biter Hugo'nun yaptığı romantiklikler karşısında.. tamam sorunlu olabilir ama aşkın hakkını da çok iyi vermiş.. yani severek izlediğim filmin sonuna ne kadar üzüldüm anlatamam ! güzel işlenmiş bir konu ama sonu saçma bitmişti.. mutlu sonla bitmeyen filmleri sevmiyorum ben.. neyse film hakkında birşeyler araştırırken bir de ne göreyim, filmin devamı çekilmiş meğersem..

SENİ İSTİYORUM

İşte filmin devamı seni istiyorumu da aradım buldum hemen izlemeye…

Trabzon adı nerden gelmektedir ?

Evliya Çelebi Trabzon için şöyle demiş:
- Bu şehre küçük İstanbul denilse yeridir. İrem bağları gibi süslü bir şehirdir burası. Hamsi balığı pek meşhurdur. Onun için şu beyitleri söylerler:

Trabzondur yerümüz ,
Ahça tutmaz elümüz ,
Hamsi paluk olmasa ,
Nic'olurdu halumuz.

***

Bir zamanlar Trabzon'un bulunduğu yerde küçük, şirin bir kasaba varmış. Bir gün, kasabaya, tozu dumana katarak dört nala, bir atlı girmiş. Doğruca nalbant dükkanına giderek haykırmış:
- Atım terini soğutmadan tiz nallayın! Yoksa hepinizi kılıçtan geçirim.
Herkes, süvarinin heybetinden titremeye başlamış. Nalbant hemen dört nal hazırlayıp süvariye uzatmış:
- Yiğidim, gör nalları! Beğenirsen çivileyelim, demiş.
Süvari nalları şöyle bir yoklamış, avucunda sıkarak iki büklüm edivermiş:
- Ben teneke değil, nal isterim! diye gürlemiş.
Nalbant bu defa, halis çelikten dört nal hazırlamış, atını nallamış. Atlı yabancı memnun. Cebinden bir altın çıkararak nalbanta uzatmış. Nalbant, altını parmakları arasında şöyle…