Ana içeriğe atla

Maher Zain - İnşallah


İNŞAALLAH
Bazen hayata devam edemeyeceğini kaybolmuş ve çok yalnız olduğunu hissedersin..bütün gördüğün gecedir..her taraf karanlıktır hangi yöne gideceğini bilemezsin..üzülme ve sakın umudunu kaybetme ..

Çünkü Allah daime senınle..inşaAllah
Sen dogru yolu bulacaksın..

Bazen bir çok hata yaparsın pişman olmak için için çok geç oldugunu düşünürsün yaptığın yanlışlardan dolayı karamsarlığa düşersin kalbin utanc ile dolar ...

Sakın üzülme ve umudunu kaybetme!!!
Çünkü Allah daima senınle

Allaha dön, O uzakta değil Sadece Ona güven Ellerini kaldır ve dua et ..
ALLAH'IM BENI BANA BIRAKMA DOĞRU YOLU GÖSTER ÇÜNKÜ BANA DOĞRU YOLU GÖSTERECEK OLAN SADECE SENSIN
inşaAllah
Biz doğru yolu bulacağız...

 Yeni keşfettim Maher Zain'i...Müziği direk kalbe itaf ediyor,insanın şarkı söylerken bile dua edebileceğini hissettiriyor ve gönül rahatlığı veriyor, hayatı da biraz ilginç..Lübnan'lı olan Maher Zain Amerika ve İsveç'te de yaşamış bir süre... 
Maher ,Michael Jackson, Lady Gaga, Akon gibi önemli sanatçılarla iş yapmış bir şirkette çalışma olanağı bulmuştu. Fakat Maher çok huzursuzdu çünkü müzik endüstrisi ve onu çevreleyen herşey ona göre değildi. Bu nedenle İsveç’e dönmeye karar verdi, Stockholm'da faaliyet gösteren islami bir topluluğa katıldı ve ordaki insanlarla vakit geçirmeye başladı, düzenli olarak kendisinin ‘evim’ dediği camiye gitti.
Doğru yolu bulduğuna emin olan Maher, müzik yoluyla insanlara yardım etmeyi ve onlara doğru yolu göstermeyi kendine amaç edinmiştir....

Yorumlar

 1. Şarkı iyi güzelde klipteki eroin kullanma eylemi insanı tedirgin ediyor, belki şarkı ile özdeşlik sağlasada insanlara ters gelen görselliği var..

  YanıtlaSil
 2. klibin amacı kötüyü ve iyiyi göstermek, doğruyu ve yanlışı göstermek zaten..klip gerçekleri göstermiş sonuçta her gerçek malesef ki doğru yansıtmıyor bu dünyada..

  YanıtlaSil
 3. kelimeler ile anlatılmaz...hayran kaldım maşallah

  YanıtlaSil
 4. zaten maher zain hayranıyım.onu çok seviyorum.tüm klipleri gibi bu ba çok güzel.
  sami yusuf la boy ölçüşebilecek kadar iyi bir sanatçı...

  YanıtlaSil
 5. bnde bi kac gun once kesfettim ve o gunden beri araliksiz onu dinliyorum :) masallah, insallah hep boyle devam eder...

  YanıtlaSil
 6. oyle ben de cok ama cok seviyorum maher zaini ama onun albumlerini satin alip onun da bizi bu guzel ilahi ve sesinden mahrum birakmamasi icin ona yardim etmeliyiz ki islam adina verilen bu guzel mesajlari o da herkese iletsin yasasin ISLAM tesekkurler Maher Zain MASAALLAH.

  YanıtlaSil
 7. MAHER ZAİN in en büyük Türk fanlarından biriyim " güleser_m.z.fan " adlı instangram sayfama beklerim maher zain ' e dair herseyi sayfamda bulabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 8. MAHER ZAİN nin en büyük Türk fanlarından biriyim " güleser_m.z.fan " adlı instangram sayfama beklerim maher zain ' e dair herseyi sayfamda bulabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 9. MAHER ZAİN in en büyük Türk fanlarından biriyim " güleser_m.z.fan " adlı instangram sayfama beklerim maher zain ' e dair herseyi sayfamda bulabilirsiniz.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Günah var mı karıncayı kırınca?

İstanbul'da güneşli bir günün sabahında Topkapı Sarayı'nın avlusunda bulunan Has Oda'nın kapısı açıldı. Uzun boylu genç bir adam arka bahçeye doğru ilerliyordu. Bu kişi, Avrupa'yı titreten, koca Akdeniz'i hâkimiyet altına alan Osmanlı Devleti'nin kudretli hükümdarı Kanunî Sultan Süleyman'dan başkası değildi.
Devlet işlerinden vakit buldukça soluklanmak için arka bahçeye çıkar, ağaçları, kuşları, denizi seyrederdi. O gün deniz, ağaçlar bir başka güzeldi, yalnız ağaçlardan birkaç tanesinin yapraklarının buruştuğunu fark etti. Hemen yanlarına yaklaştı ve eliyle tutup incelemeye başladı. Biraz sonra ağaçların neden buruştuklarını anlamıştı. Karıncalar sarmıştı o güzelim dallarını.
Aklına bir çözüm yolu geldi. Ağaçları ilaçlatacaktı. Böylece ağaçlar karıncalardan kurtulacak ve rahat bir nefes alacaklardı. Fakat birkaç dakika daha düşününce bu fikrin o kadar da iyi olmadığını anladı. Karıncalar da can taşıyordu, ağaçları ilaçlatırsa onlar ölebilirdi. İşin içind…

Aşka Yükseliş ve Seni İstiyorum

AŞKA YÜKSELİŞ 

Ben izlediğim filmin yorumunu hemen bloga ekleyemezsem bir daha kafamdakileri toparlayıp yazamıyorum buraya sevgili okuyucularım.. o yüzdendir ki bu iki filmi hemen sizlerle paylaşmak istedim.. birbirinin peşi sıra çekilmiş iki film bunlar.. ilkinden başlıyorum önce "Aşka Yükseliş" filminden yani.. ünlü Melisa P. filminin oyuncusu Maria Valverde ile yakışıklı bir uşak başrolde.. zengin kız Babi ile sorunlu, agrasif , motorcu genç Hugo'nun aşkını konu alıyor tamamen.. yani tahmin ediyorum hangi kız izlese erir biter Hugo'nun yaptığı romantiklikler karşısında.. tamam sorunlu olabilir ama aşkın hakkını da çok iyi vermiş.. yani severek izlediğim filmin sonuna ne kadar üzüldüm anlatamam ! güzel işlenmiş bir konu ama sonu saçma bitmişti.. mutlu sonla bitmeyen filmleri sevmiyorum ben.. neyse film hakkında birşeyler araştırırken bir de ne göreyim, filmin devamı çekilmiş meğersem..

SENİ İSTİYORUM

İşte filmin devamı seni istiyorumu da aradım buldum hemen izlemeye…

Trabzon adı nerden gelmektedir ?

Evliya Çelebi Trabzon için şöyle demiş:
- Bu şehre küçük İstanbul denilse yeridir. İrem bağları gibi süslü bir şehirdir burası. Hamsi balığı pek meşhurdur. Onun için şu beyitleri söylerler:

Trabzondur yerümüz ,
Ahça tutmaz elümüz ,
Hamsi paluk olmasa ,
Nic'olurdu halumuz.

***

Bir zamanlar Trabzon'un bulunduğu yerde küçük, şirin bir kasaba varmış. Bir gün, kasabaya, tozu dumana katarak dört nala, bir atlı girmiş. Doğruca nalbant dükkanına giderek haykırmış:
- Atım terini soğutmadan tiz nallayın! Yoksa hepinizi kılıçtan geçirim.
Herkes, süvarinin heybetinden titremeye başlamış. Nalbant hemen dört nal hazırlayıp süvariye uzatmış:
- Yiğidim, gör nalları! Beğenirsen çivileyelim, demiş.
Süvari nalları şöyle bir yoklamış, avucunda sıkarak iki büklüm edivermiş:
- Ben teneke değil, nal isterim! diye gürlemiş.
Nalbant bu defa, halis çelikten dört nal hazırlamış, atını nallamış. Atlı yabancı memnun. Cebinden bir altın çıkararak nalbanta uzatmış. Nalbant, altını parmakları arasında şöyle…