Sıcak bir çorba

01:44:00 Merve Sevim 3 Yorum


Günlerden sonra nihayet akşam yemeğimiz sıcak bir çorba oldu.. fena halde yemek sıkıntısı çekiyoruz burda, hem biz hem diğer Watçılar.. Şuana  kadar mikrodalgasız hiç bir yer görmedim , adım başında çeşme gibi mikrodalga fırın var ve hazırladıkları yemekler en fazla 2 dk.. bizim çamaşırhanede , otel odalarında yeni yerleştiğimiz bu evde heryerde var.. kahvaltı kültürü olmayan, herşeyin hazır satıldığı marketlerle dolu bir yer burası..  şimdiye kadar getirdiklerimizle idare ettik ama yetmedi tabi, koskoca marketten ilk gün sadece ekmek ve domates alarak çıkmıştık , o kadar ilginç ki pilavı , makarnayı pişirmiş paketlemişler, tavuklar etler tek tek pişmiş hazır, her şey konserve gibi, sebze reyonunda kimsecikler dolaşmıyo bile , zaten almasınlar daha iyi çünkü ne tadı var ne tuzu taş gibi hepsi ot gibi.. bir tek güzel olan muzlar.. çok lezzetli Türkiyeden bile daha lezzetli geldi bana.. sebzeler tane işi satılıyo zaten bir tek domates , soğan, biber aldık melemen yaparız
die.. Helal ürün bulmak zor peynirli bir kraker alcaktım alamadım :S  helali, haramı ayırmak zor neyin içinden bacon çıkacağı belli olmuyo, genelde helal olduğunu U ve K damgasından anlıyoruz ama tavuk dışında da et türü yediğimiz yok...ilk market alışverişimiz 56 dolar tuttu :) bu akşamda sıcak bir ezogelin içimizi ısıttı..

3 yorum:

 1. Çorbanın görünüşü de supermiş, hayıflanma ama şu an İzmir-Çeşme de Dilmar da kalıyorum bizde bilem böle çorba pişirilmiyor.ellerine sağlık içmiş kadar oldum. Ecnebilerin yemek kültürü böyle, aile anca hafta sonu bir araya geliyor, ve yemeklerini dışarıda yiyorlar. anlayacağın yemek yapmağa harcıyacakları zamanları yok. avrupa da yaşayanlar da ayni, salt Türklerin evlerinden devamlı yemek kokusu gelebiliyor.
  Bu arada kilo da vermişsindir, senin ki istenmeden perhiz sayılır...
  bol gıdalı huzurlu gelecekler.

  nd.

  YanıtlaSil
 2. bu postun adı da çorba içerkene, olsa iyi olurmuştu :)

  afiet olsun.

  YanıtlaSil
 3. haklısın Nida perhizde gibiyiz zaten, 2 ayda ne olur görücem..
  Şahin artık nasip bir sonrakine diyelim :)

  YanıtlaSil

sizi sevi_yorum :)