Biraz mola

07:20:00 Merve Sevim 2 Yorum


günlerdir gideceğiz diye plan yapıyoruz ancak nasip oldu .. Oconaluftee Islands Park ismini söylemek çok zor geliyo :) ama bizim ismiyle pek işimiz yok biraz kafamızı dağıtsın, şöyle ayaklarımızı suya sokup biraz serinleyelim dedik iyi de yapmışız .. çok iyi geldi, biraz da olsun serinledik , çok sıcak buralar alışık olmadığım kadar sıcak..


parkın içinde bu dallarla kaplı bir bölüm vardı, çok farklı bi hava vermiş parka.. ama isimlerini bilmiyorum bambuya benziyo gibi geldi bize .. elimizle dokunuyoruz sallanıyo düşecek gibi bir halleri vardı .. ama çok romantik bir yol oluşturmuş parkın kenarında.. en beğendiğim yer burası oldu..
 sonra da yerlilerin hediyelik eşya dükanlarını gezdik.. Kızılderili tüyleri, tahtadan el işleri, oturan boğa başlıkları :) pek renkliydi dükkanlar, içlerinde çalan kaval sesine benzeyen kızılderili ezgisi de tam havaya sokan cinsten :) kendimi yerlilerin kabilelerinde gibi hissettim..


bir de bu kuşlu evlere bayıldım bayıldım.. o kadar güzel görünüyordular ki fiyatı 12 dolardı ama valizde onu koyacak yer zor bulurum diye hiç elimi bile süremedim :( Türkiye'de bunlardan bulurmuyum bilmem ama hep aklımda olucak .. bi tane almam şart :)


2 yorum:

 1. İzlenimlerime göre Oconaluftee Islands Park ve çevresi doğa harikası bir yer, çektiğin fotolar da birbirinden değerli.
  Havanın sıcak olduğundan bahis etmişsin ama kaç derece ortalaması belirtmemişsin, o sıcağa göre her tarafın yemyeşil bir örtüyle kaplı olduğu insanda değişik bir his doğaçlıyor.
  Dönüşüne 5 hafta kalmış, sayılı günler gelip geçiyor:)
  Mola yapmakta geç bile kalmışsınız. Mutlu günler:))

  YanıtlaSil
 2. ben buraya küçük central park dedim :) iyi geldi bize , her yere böyle bir kaçamak yeri yapmak gerek aslında..

  YanıtlaSil

sizi sevi_yorum :)