Bryson City

06:03:00 Merve Sevim 2 Yorum

 

Otel müdürümüz Mr. Walker'ın doğum günüymüş bu hafta.. Bize gelip "doğum günüm için evimde parti vereceğim eşimle bana hazırlıklarda yardımcı olurmusunuz?"diye sordu..
 

sonuna da hemen ekledi 3 saat için kişi başı 40 $ vereceğim, gelmek istermisiniz diyince günlerdir evden işe işten eve giden biz değişiklik olsun diye hemen kabul ettik..

 
 
 
Bryson City'de Mr. Walker'ın evi.. 
ortasından nehir geçen küçük, sevimli bir kasaba.. ufak kıyafet mağazaları, berber, restourant ve fırın gibi gerekli bir çok şey vardı burda, bizim kaldığımız yere göre daha toplu bir yerleşim yeriydi.. Gölün yanında, 170 senelik tarihi olan resimdeki bu ev Mr. Walker'ın evi... İlk başta her Türk gibi kuzenimle ikimiz de aynen şöyle söyledik "vay be koskoca otelin sahibinin oturduğu eve bak, demek insan böyle zengin oluyor !" =) ama evin bahçesinden girince , gölün hemen kıyısındaki o muhteşem manzaralı çardağı, balkonu , evin içine girince de eşyaları, dekoru görünce hemen pişman olduk =) 


 Bu manzaranın karşında bütün gün oturmak, ayaklarımı uzatıp dinlenmek isterdim... evin içine de bayıldım, bu güzel manzaraya da.. ama evin en tatlı şeyi Mrs. Walker  oldu benim için :) bu kadar tatlı bir kadın olamaz.. şortunu, tişörtünü giymiş başlamış bahçesindeki çiçekleri budamaya.. 


 ikisinin de saçları bembeyaz , o kadar yaşa rağmen harika görünüyorlardı.. yaşlı bir çift değil sanki yeni evlenmiş gibi o kadar nazik, mütevazı ve saygılı davranıyorlar ki , en çok imrendiğim şey bu manzara oldu aslında ...Mr.Walker o yaşına rağmen camları kendisi sildi, karısı da bahçeyle ilgilendi.. biz de toz alıp yerleri sildik ..İşimiz bittiğinde hep beraber fast food bişeyler yedik, Mrs. Walker tekrar gelin bahçemizde oturalım, mutlaka gelin gezin buraları gibi şeyler söyledi, çok mutlu olduk böyle içten davranmasına, sevindik ... iş değilde sanki ev ziyaretine gitmiş gibi hissettim kendimi :)

2 yorum:

  1. Walker ailesi mütevazi, zenginliğine rağmen haddini bilen, kültürlü ve gerekli ön eğitimleri almış kişiler. genelde müsevi zenginleri böyle davranıyor evlerine misafir gelenlere, hizmet vermek için de olsa, onlar için evlerine her gelenin saygınlık ta payı var.

    Bizde biraz farklı biraz da değil çok. Walker vari birinin özel arabasının şöförü, temizlik. hizmetçisi, mutfağında aşçısı, belinde tabancası, yanında en az iki koruması, bahçesinde bahçivana saymakla bitmez farklılıklarımız, Yabancı bir ülkede yaşamın nasıl farklandığının en güzel örnekleri bunlar. pay değil! kendimize çok ders verici konulardan sadece bir tanesi, walker ailesinin yaşamı:)
    hoşçakal.

    YanıtlaSil
  2. =) çok güzel açıklamışsın teşekkür ederim Nida..

    YanıtlaSil

sizi sevi_yorum :)