Ana içeriğe atla

İlk ve Son Durak


ben korku filmi insanı değilimdir yahu , bu güne kadar da izlemedim desem yalan sayılmaz.. Ama Serjionun ısrarlarına dayanamayaraktan e gidelim bari dedik..


Smurf izlemek istiyorduk aslında ama çoktan gelmişte vizyondan kalkmış bile Şirinler :) yetişemedik.. Neyse 8 dolara biletlerimizi aldık, 3D gözlüklerimizle beraber ,koskoca salonda toplam 5 kişi korku filmi izlemeye geçtik :) 


Başta her şey iyiydi de hiç beklemediğim bir anda kazığa çakılan kızın kanları üzerime sıçrayıncaaa kendimden şöölee bir geçtim :) bir de 3D olunca korku filmini izlemiyo yaşıyorsunuz yahu.. 

 
Neyseki kazasız belasız filmdeki herkes öldü de ben de rahat bir nefes aldım :) 

Yorumlar

 1. Mrb. 3D gözlükleriyle izlenince filim insan kendini filmn içinde bulabliyorsa korkuç bişey. şiddet içerikli konular insanı darp eder. Anlatılarından ürktüm! desem yalan olmaz.:)

  YanıtlaSil
 2. böyle zamanın bol olduğu nerde harcasak diye düşündüğümüz zamanlarda ruhlarla oynama gibisinden bir isme sahip film vardı. arkadaşlarla beraber ona gidelim dedik. üniversite gençliği işte karılı kızlı ortam kopmakta istemiyorum ama korku filmlerinide sinemada izlemeyi hiç sevmiyorum çünkü başıma gelecekleri biliyordum.
  bir sahnesi vardı cin bizim elemanı kovalıyor elemanda tabanı yanık it gibi kaçıyordu. cin kovalıyor sende koşarak kaçıyorsun varmı böyle bir olay anasını satayım, neyse. işte eleman bu sporcuların soyunma odasına geldi herkesin kendine ait dolabı var o dolaplardan birinin içine girdi. şu kapağın üst tarafında havalandırma deliği olan modellerden. o delikten ortamı kesiyor bizim eleman cin acaba ne bok yedi hala benimi arıyor tribinde. şimdi korku filmi klasiği olduğu için cin aniden o delikten bakıcak ve bunlar göz göze gelicekler ve bizim eleman korkudan altına sıçarken çığıracak. bu şekilde bir olay gelişeceğini çok iyi bildiğim halde o kırmızı gözle karşı karşıya gelince elemanla beraber bende olduğum yerden sıçradım ve sinemade koltuğun tepesine oturdum.

  YanıtlaSil
 3. =) bilmiyorum kalabalıkmıydı sinema ama ben olsam utancımdan koltuğun tepesinden iner usulca dışarı çıkardım . ben bu filmde korktukça yan koltukta oturan kuzenimin kollarını okşadım, sen var ya sen manasında ;)

  YanıtlaSil
 4. sinema kalabalıktı ama tırsmanın utanılacak bir tarafı olduğunu düşünmediğim için çıkmadım :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Günah var mı karıncayı kırınca?

İstanbul'da güneşli bir günün sabahında Topkapı Sarayı'nın avlusunda bulunan Has Oda'nın kapısı açıldı. Uzun boylu genç bir adam arka bahçeye doğru ilerliyordu. Bu kişi, Avrupa'yı titreten, koca Akdeniz'i hâkimiyet altına alan Osmanlı Devleti'nin kudretli hükümdarı Kanunî Sultan Süleyman'dan başkası değildi.
Devlet işlerinden vakit buldukça soluklanmak için arka bahçeye çıkar, ağaçları, kuşları, denizi seyrederdi. O gün deniz, ağaçlar bir başka güzeldi, yalnız ağaçlardan birkaç tanesinin yapraklarının buruştuğunu fark etti. Hemen yanlarına yaklaştı ve eliyle tutup incelemeye başladı. Biraz sonra ağaçların neden buruştuklarını anlamıştı. Karıncalar sarmıştı o güzelim dallarını.
Aklına bir çözüm yolu geldi. Ağaçları ilaçlatacaktı. Böylece ağaçlar karıncalardan kurtulacak ve rahat bir nefes alacaklardı. Fakat birkaç dakika daha düşününce bu fikrin o kadar da iyi olmadığını anladı. Karıncalar da can taşıyordu, ağaçları ilaçlatırsa onlar ölebilirdi. İşin içind…

Aşka Yükseliş ve Seni İstiyorum

AŞKA YÜKSELİŞ 

Ben izlediğim filmin yorumunu hemen bloga ekleyemezsem bir daha kafamdakileri toparlayıp yazamıyorum buraya sevgili okuyucularım.. o yüzdendir ki bu iki filmi hemen sizlerle paylaşmak istedim.. birbirinin peşi sıra çekilmiş iki film bunlar.. ilkinden başlıyorum önce "Aşka Yükseliş" filminden yani.. ünlü Melisa P. filminin oyuncusu Maria Valverde ile yakışıklı bir uşak başrolde.. zengin kız Babi ile sorunlu, agrasif , motorcu genç Hugo'nun aşkını konu alıyor tamamen.. yani tahmin ediyorum hangi kız izlese erir biter Hugo'nun yaptığı romantiklikler karşısında.. tamam sorunlu olabilir ama aşkın hakkını da çok iyi vermiş.. yani severek izlediğim filmin sonuna ne kadar üzüldüm anlatamam ! güzel işlenmiş bir konu ama sonu saçma bitmişti.. mutlu sonla bitmeyen filmleri sevmiyorum ben.. neyse film hakkında birşeyler araştırırken bir de ne göreyim, filmin devamı çekilmiş meğersem..

SENİ İSTİYORUM

İşte filmin devamı seni istiyorumu da aradım buldum hemen izlemeye…

Trabzon adı nerden gelmektedir ?

Evliya Çelebi Trabzon için şöyle demiş:
- Bu şehre küçük İstanbul denilse yeridir. İrem bağları gibi süslü bir şehirdir burası. Hamsi balığı pek meşhurdur. Onun için şu beyitleri söylerler:

Trabzondur yerümüz ,
Ahça tutmaz elümüz ,
Hamsi paluk olmasa ,
Nic'olurdu halumuz.

***

Bir zamanlar Trabzon'un bulunduğu yerde küçük, şirin bir kasaba varmış. Bir gün, kasabaya, tozu dumana katarak dört nala, bir atlı girmiş. Doğruca nalbant dükkanına giderek haykırmış:
- Atım terini soğutmadan tiz nallayın! Yoksa hepinizi kılıçtan geçirim.
Herkes, süvarinin heybetinden titremeye başlamış. Nalbant hemen dört nal hazırlayıp süvariye uzatmış:
- Yiğidim, gör nalları! Beğenirsen çivileyelim, demiş.
Süvari nalları şöyle bir yoklamış, avucunda sıkarak iki büklüm edivermiş:
- Ben teneke değil, nal isterim! diye gürlemiş.
Nalbant bu defa, halis çelikten dört nal hazırlamış, atını nallamış. Atlı yabancı memnun. Cebinden bir altın çıkararak nalbanta uzatmış. Nalbant, altını parmakları arasında şöyle…