Ana içeriğe atla

iyi bayramlar

Facebook da olmasa bayram geldiğini anlayamayacaz yahu =) saat 00:00 itibari ile sanal alemde hareketlilik de artmaya başladı, bayram namazı kılınmadan atılmayan bayram tebrik mesajları teknolojinin bize verdiği yetkiyle tüm duvarlarda paylaşılmaya başlandı.. ee haliyle biz de birazcık da olsa bayram havasına girdik, ta ki sabah olup işe gidene kadar.. bugün bizim bayramımız, çalışmamamız lazım, bir ay oruç tuttuk şimdi bunu kutlamamız lazım Betsy diyemedik haliyle =) bugünün bizim için önemini anlattık kırık ingilizcemizle ama onun en sevindiği şey artık her an yemek yiyebilecek olmamız oldu =)  neyse ki melek gibi birisi, bir ay boyunca aç olduğumuzu biliyordu ve her gün kezlerce yanımıza gelip "iyi misiniz :( nasılsınız, acıktınız mı ?" diye sorarak bizi mutlu etti açıkçası..
Her bayram tekrarladığımız gibi annemizi babamızı öpüp bayramlaşamadık ama Serjioyla işe gitmeden sarılıp öpüştük =)bayram harçlığımız da odalardan bulduğumuz bahşişler oldu.. Sevdiklerinizin yanınızda iseniz asıl bayram size güzel, yok siz de bizim gibi ayrı iseniz umarım bu son ayrı kalışınız olur :) 
Güzel bir bayram geçirmeniz dileğimle..

Yorumlar

 1. aslında deseydin anlarlardı biliyor musun? bizden çok daha anlayışlılar ;)

  iyi bayramlar küçük hanım ;)

  YanıtlaSil
 2. evet kesinlikle cok daha anlayislilar ;) bayramin son gunu icin izin aldik zaten :) sana da iyi bayramlar ' seyhan ablacim :)

  YanıtlaSil
 3. mutlu günler "uşağım ne kaldı da şunun şuracığın da 18 gün caaz senu karşılamağa gelceuz"
  huzurlu mutlu günler./nd

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Günah var mı karıncayı kırınca?

İstanbul'da güneşli bir günün sabahında Topkapı Sarayı'nın avlusunda bulunan Has Oda'nın kapısı açıldı. Uzun boylu genç bir adam arka bahçeye doğru ilerliyordu. Bu kişi, Avrupa'yı titreten, koca Akdeniz'i hâkimiyet altına alan Osmanlı Devleti'nin kudretli hükümdarı Kanunî Sultan Süleyman'dan başkası değildi.
Devlet işlerinden vakit buldukça soluklanmak için arka bahçeye çıkar, ağaçları, kuşları, denizi seyrederdi. O gün deniz, ağaçlar bir başka güzeldi, yalnız ağaçlardan birkaç tanesinin yapraklarının buruştuğunu fark etti. Hemen yanlarına yaklaştı ve eliyle tutup incelemeye başladı. Biraz sonra ağaçların neden buruştuklarını anlamıştı. Karıncalar sarmıştı o güzelim dallarını.
Aklına bir çözüm yolu geldi. Ağaçları ilaçlatacaktı. Böylece ağaçlar karıncalardan kurtulacak ve rahat bir nefes alacaklardı. Fakat birkaç dakika daha düşününce bu fikrin o kadar da iyi olmadığını anladı. Karıncalar da can taşıyordu, ağaçları ilaçlatırsa onlar ölebilirdi. İşin içind…

Aşka Yükseliş ve Seni İstiyorum

AŞKA YÜKSELİŞ 

Ben izlediğim filmin yorumunu hemen bloga ekleyemezsem bir daha kafamdakileri toparlayıp yazamıyorum buraya sevgili okuyucularım.. o yüzdendir ki bu iki filmi hemen sizlerle paylaşmak istedim.. birbirinin peşi sıra çekilmiş iki film bunlar.. ilkinden başlıyorum önce "Aşka Yükseliş" filminden yani.. ünlü Melisa P. filminin oyuncusu Maria Valverde ile yakışıklı bir uşak başrolde.. zengin kız Babi ile sorunlu, agrasif , motorcu genç Hugo'nun aşkını konu alıyor tamamen.. yani tahmin ediyorum hangi kız izlese erir biter Hugo'nun yaptığı romantiklikler karşısında.. tamam sorunlu olabilir ama aşkın hakkını da çok iyi vermiş.. yani severek izlediğim filmin sonuna ne kadar üzüldüm anlatamam ! güzel işlenmiş bir konu ama sonu saçma bitmişti.. mutlu sonla bitmeyen filmleri sevmiyorum ben.. neyse film hakkında birşeyler araştırırken bir de ne göreyim, filmin devamı çekilmiş meğersem..

SENİ İSTİYORUM

İşte filmin devamı seni istiyorumu da aradım buldum hemen izlemeye…

Trabzon adı nerden gelmektedir ?

Evliya Çelebi Trabzon için şöyle demiş:
- Bu şehre küçük İstanbul denilse yeridir. İrem bağları gibi süslü bir şehirdir burası. Hamsi balığı pek meşhurdur. Onun için şu beyitleri söylerler:

Trabzondur yerümüz ,
Ahça tutmaz elümüz ,
Hamsi paluk olmasa ,
Nic'olurdu halumuz.

***

Bir zamanlar Trabzon'un bulunduğu yerde küçük, şirin bir kasaba varmış. Bir gün, kasabaya, tozu dumana katarak dört nala, bir atlı girmiş. Doğruca nalbant dükkanına giderek haykırmış:
- Atım terini soğutmadan tiz nallayın! Yoksa hepinizi kılıçtan geçirim.
Herkes, süvarinin heybetinden titremeye başlamış. Nalbant hemen dört nal hazırlayıp süvariye uzatmış:
- Yiğidim, gör nalları! Beğenirsen çivileyelim, demiş.
Süvari nalları şöyle bir yoklamış, avucunda sıkarak iki büklüm edivermiş:
- Ben teneke değil, nal isterim! diye gürlemiş.
Nalbant bu defa, halis çelikten dört nal hazırlamış, atını nallamış. Atlı yabancı memnun. Cebinden bir altın çıkararak nalbanta uzatmış. Nalbant, altını parmakları arasında şöyle…