Tennessee_Pigeon Forge

06:52:00 Merve Sevim 4 Yorum

Uzun bi aradan sonra patrondan bir günlük off day alabildik ve cherokee'ye 1 buçuk saat uzaktaki Pigeon Forge' a gidebildik... en kalite markaların outleti ve alışverişin en uygun adresi Pigeon Forge =)
O kadar uzun zamandır alışveriş yapmıyoruz ki burası bize cennetten bir köşe gibi göründü..  Aç susuz, aralıksız 8 saat o dükkan senin bu dükkan da hem senin hem benim diyerekten didik didik ettik heryeri ..
ben büyük bir alışveriş merkezi bekliyordum, büyük bir bina ve içinde dükkanlar.. ama öyle değilmiş.. belli bir alan sadece alışveriş dükkanlarına ayrılmış , her bir markanın ayrı ayrı dükkanları var , adımını at içeri gir, oradan çık yan dükkana geç.. ve öyle bir düzenleme yapmışlar ki her yer yemyeşil, sanki parkın içinde geziniyorsun bir dükkandan ötekine geçerken.. mağazaları rahat bulabilmek için de o bölgenin haritalarını koymuşlar her yere.. sadece giyecek değil, güzel restoranlar da vardı, çevre düzenlemeleri de her zamanki gibi harikaydı..
güya bişiler alıp buranın ünlü bir kaç yerini gezecektik :( ama zaman yetmedi , tek araç var bizi cherokeeye geri getirecek, onun saati de yaklaşınca gezip görme işini sonraya bıraktık, sadece yanımızdaki bu eski su değirmenini ve harika şelale manzarsını seyredebildik.. gerçekten harika bir güzellik, bakmalara doyamadık.. tekrar gidip iyice gezmek için sözleştik ve sağsalim evimize aç kurtlar gibi düşüp iftarımızı açtık :)

 4 yorum:

 1. mrb 8 saat oruçlu gezebilmek her yiğidin karı değil, ne vargı gelmiş olduğunuz beldenin güzellikleri size yorgunluğunzu unutturmuş. şelale, değirmen ve devasa mor renkli tütün çiçekleri, yemyeşil ortam, üstüne de alışveriş tutkunluğuda eklendiğinde haliyle kişi kendini moralman hafif hissedecektir:)
  Sevdiklerine kavuşmana bir ay kalmış hayırlısıyle 30 gün sonra tr deki bekleyenlerin le hasret gidereceksin.:)

  YanıtlaSil
 2. evet çoğu gitti azı kaldı artık , işin keyifli kısmına yaklaşıyoruz :)

  YanıtlaSil
 3. yazınızı çok beğendim hergün sizin yazınızı sabırsızlıkla bekliyoruz merve hanım iyi eğlencelerrr

  YanıtlaSil
 4. teşekkür ederim serjio, umarım sizin de böyle eğlenceli geçiyordur tatiliniz..

  YanıtlaSil

sizi sevi_yorum :)