iyi bayramlar

19:56:00 Merve Sevim 3 Yorum

Facebook da olmasa bayram geldiğini anlayamayacaz yahu =) saat 00:00 itibari ile sanal alemde hareketlilik de artmaya başladı, bayram namazı kılınmadan atılmayan bayram tebrik mesajları teknolojinin bize verdiği yetkiyle tüm duvarlarda paylaşılmaya başlandı.. ee haliyle biz de birazcık da olsa bayram havasına girdik, ta ki sabah olup işe gidene kadar.. bugün bizim bayramımız, çalışmamamız lazım, bir ay oruç tuttuk şimdi bunu kutlamamız lazım Betsy diyemedik haliyle =) bugünün bizim için önemini anlattık kırık ingilizcemizle ama onun en sevindiği şey artık her an yemek yiyebilecek olmamız oldu =)  neyse ki melek gibi birisi, bir ay boyunca aç olduğumuzu biliyordu ve her gün kezlerce yanımıza gelip "iyi misiniz :( nasılsınız, acıktınız mı ?" diye sorarak bizi mutlu etti açıkçası..
Her bayram tekrarladığımız gibi annemizi babamızı öpüp bayramlaşamadık ama Serjioyla işe gitmeden sarılıp öpüştük =)bayram harçlığımız da odalardan bulduğumuz bahşişler oldu.. Sevdiklerinizin yanınızda iseniz asıl bayram size güzel, yok siz de bizim gibi ayrı iseniz umarım bu son ayrı kalışınız olur :) 
Güzel bir bayram geçirmeniz dileğimle..

3 yorum:

sizi sevi_yorum :)

Amerikadaki ilginç evler

07:46:00 Merve Sevim 2 Yorum

 kovboy botları şeklinde tuvaletler, Seattle Abd
 kubbe ev, Florida Abd
 şeytanın evi,Abd
 sepet ev, Ohio Abd

 fil Lucy, Abd

 Ufo ev, Tenese Abd
 çaydanlık ev , Abd  
küp ev, Michigan Abd
bot ev, Pensilvanya Abd
delik ev, texas Abd
biyosfer, Montreal, Canada

 habitat 67, Montreal Canada
kansas şehir kütüphanesi, Missouri Abd
çelik ev , Texas Abd

2 yorum:

sizi sevi_yorum :)

özledim :(

01:34:00 Merve Sevim 1 Yorum

 karpuz yemeyi özledim, en kırmızısından, en buz gibi sudan çıkmışından, en sulusundan...

erik yemeyi özledim, en can olanından, en kütür kütür , en tuza bandırılmış olanından..kiraz yemeyi özledim, en napolyonundan, en irisinden, en kırmızısından..
sarma,yemeyi özledim, en karalahanalısından, en anne elinden çıkmışından...


su böreği yemeyi özledim, en peynirlisinden, en kendi elimden çıkmışından, en sıcağından...

kuymak yemeyi özledim, en tereyağlısından ve en uzun uzun uzayanından...
 bi de burnumda kokusu tüten çantamdan eksik olmayan karpuzlu sakızımı özledim :( en mis kokanından, en çantama kokusunu bırakanından...

1 yorum:

sizi sevi_yorum :)

İlk ve Son Durak

00:39:00 Merve Sevim 4 Yorum


ben korku filmi insanı değilimdir yahu , bu güne kadar da izlemedim desem yalan sayılmaz.. Ama Serjionun ısrarlarına dayanamayaraktan e gidelim bari dedik..


Smurf izlemek istiyorduk aslında ama çoktan gelmişte vizyondan kalkmış bile Şirinler :) yetişemedik.. Neyse 8 dolara biletlerimizi aldık, 3D gözlüklerimizle beraber ,koskoca salonda toplam 5 kişi korku filmi izlemeye geçtik :) 


Başta her şey iyiydi de hiç beklemediğim bir anda kazığa çakılan kızın kanları üzerime sıçrayıncaaa kendimden şöölee bir geçtim :) bir de 3D olunca korku filmini izlemiyo yaşıyorsunuz yahu.. 

 
Neyseki kazasız belasız filmdeki herkes öldü de ben de rahat bir nefes aldım :) 

4 yorum:

sizi sevi_yorum :)

Tennessee_Pigeon Forge

06:52:00 Merve Sevim 4 Yorum

Uzun bi aradan sonra patrondan bir günlük off day alabildik ve cherokee'ye 1 buçuk saat uzaktaki Pigeon Forge' a gidebildik... en kalite markaların outleti ve alışverişin en uygun adresi Pigeon Forge =)
O kadar uzun zamandır alışveriş yapmıyoruz ki burası bize cennetten bir köşe gibi göründü..  Aç susuz, aralıksız 8 saat o dükkan senin bu dükkan da hem senin hem benim diyerekten didik didik ettik heryeri ..
ben büyük bir alışveriş merkezi bekliyordum, büyük bir bina ve içinde dükkanlar.. ama öyle değilmiş.. belli bir alan sadece alışveriş dükkanlarına ayrılmış , her bir markanın ayrı ayrı dükkanları var , adımını at içeri gir, oradan çık yan dükkana geç.. ve öyle bir düzenleme yapmışlar ki her yer yemyeşil, sanki parkın içinde geziniyorsun bir dükkandan ötekine geçerken.. mağazaları rahat bulabilmek için de o bölgenin haritalarını koymuşlar her yere.. sadece giyecek değil, güzel restoranlar da vardı, çevre düzenlemeleri de her zamanki gibi harikaydı..
güya bişiler alıp buranın ünlü bir kaç yerini gezecektik :( ama zaman yetmedi , tek araç var bizi cherokeeye geri getirecek, onun saati de yaklaşınca gezip görme işini sonraya bıraktık, sadece yanımızdaki bu eski su değirmenini ve harika şelale manzarsını seyredebildik.. gerçekten harika bir güzellik, bakmalara doyamadık.. tekrar gidip iyice gezmek için sözleştik ve sağsalim evimize aç kurtlar gibi düşüp iftarımızı açtık :)

 4 yorum:

sizi sevi_yorum :)

Sıcağı sıcağına

05:33:00 Merve Sevim 2 Yorum

sıcağı sıcağına dedim ama ortada pek sıcak bi durum olamadı , aksine baya bi komedi yaşadık bugün iş çıkışı =)
yangın alarmları aniden , kulaklara işkence edercesine çalmaya başladı.. biz daha ne olduğunu anlamadan lobiye çıktık.. bir de ne görelim, banyolardan havluyla fırlayanlar mı dersiniz, valizleri ellerinde bahçeye çıkanlar mı, kilosu yüzünden koşamayıp hızlı adımlarla yürümeye çalışanlar mı =)


Serjiyoyla ben birbirimize bakıp gülüyoruz, yangın felan olduğuna hayatta inanmadım zaten, ama bu insanların kaçışmaları çok güldürdü beni.. o sırada bizden çıkıp koridordaki insanlara yangın yok "No Fire!" diye söylememizi istediler ama kendileri de gülüyor müşterilerin kaçışlarına ..


Yangın olduğunda asansörler kullanılmaz, çalışmaz kuralını unutup daldık asansöre , o sıra aklıma bişi takılmıştı , zaten tembel olan yürümeye üşenen bu Amerikalılar böle bi durumda merdivenleri kullanırken biz neden bu asansördeyiz :D ikinci kata zor çıktık , bir an çok korktuk asansör duracak ve içinde kalacağız diye.. neyse biz dışarı zor attık kendimizi bi odadan iki adam ellerinde bira şişeleri dışarı çıkmış, ne oluyo felan diye bize soruyo.. yangın yok felan dedik bunlar içmiş baya heralde bi tanesi elindeki fotoğraf makinesiyle sizi çekebilir miyim diyo ! Haydaa :D güler misin ağlar mısın.. millet kaçışıyo yangın var diye, alarm susmuyo , ellerimiz kulaklarımızda koşturuyoruz zaten adamın dediğine bak.. ben ne fotosu YANGIN VAR ! deyip koşmaya başladık o sıra :D kaçtık , bahçeye çıktık.. 5 dk içinde 2 tane itfaiye ve tam teşkilat itfaiyeciler otele doluşuyo :D  ben de dayanamayıp bu komediyi kameraya çektim.. Aklıma da bizim oralarda böle bişi olsa neler olabileceği geldi .. biz  ateşin göğe vurduğunu görmeden inanmayız yangın olduğuna , bunlar dumanı görmeden döküldü yollara :)


 sonuçta ne mi oldu:
benim fikrimce sigara içmek yasak olan odalarda kesin birleri sigara içti ve o birileri de koridordaki sarhoş adamlardan başkası değildi :D Alarmlar kapatıldı ve herkes odalarına geri çıktı, bize de yorucu bi iş gününün ardında böle bi heyecan yaşamak kısmet oldu ..2 yorum:

sizi sevi_yorum :)

Hani bazen olur ya...

06:13:00 Merve Sevim 1 Yorum

Hani bazen olur ya...

karanlıkların ucunda aydınlığı ararsın...
Aydınlığın ucunda durana söyleceklerin olurda diyemezsin...
Sözler boğazında düğümlenir dilin kilitlenir..
Bir umut beklersin bulamazsın yanar yanar istersin de elde edemezsin....

Hani bazen olur ya... 

Yüreğin onu gösterir de aklın ve mantığınla karar veremezsin...
Doğru nedir yanlış nedir asla ama asla çözemezsin...
Sen misin yaşayan yoksa hayat mıdır seni yaşatan sezemezsin...
Karanlıkların ardında yine karanlıklara sarılır da gülemezsin...

Hani bazen olur ya...  

Sevgi doludur da özlemin bunu göstermeye bile korkarsın...
Yarını bir günü bırakır da sadece bu günü yaşarsın...
Anlatmak istersin yaşadıklarını ve duygularını ama tarif edemezsin...
Kimsesizler sokağında kimsenin bilmediği bir evi mesken tutarsın...

Hani bazen olur ya...

Onsuzluğun başında onla olmanın sonundasındır da bunu ancak sen görürsün...
İsyan edesin gelir olanlara ve kaderine ama edemezsin...
Elin kolun bağlanmıştır tek bir şey bile yapmaya tedirginsin...
İşte o zaman her şeye inat yine ve yeniden hayatı ve yaşamayı seçersin...
 1 yorum:

sizi sevi_yorum :)

Biraz mola

07:20:00 Merve Sevim 2 Yorum


günlerdir gideceğiz diye plan yapıyoruz ancak nasip oldu .. Oconaluftee Islands Park ismini söylemek çok zor geliyo :) ama bizim ismiyle pek işimiz yok biraz kafamızı dağıtsın, şöyle ayaklarımızı suya sokup biraz serinleyelim dedik iyi de yapmışız .. çok iyi geldi, biraz da olsun serinledik , çok sıcak buralar alışık olmadığım kadar sıcak..


parkın içinde bu dallarla kaplı bir bölüm vardı, çok farklı bi hava vermiş parka.. ama isimlerini bilmiyorum bambuya benziyo gibi geldi bize .. elimizle dokunuyoruz sallanıyo düşecek gibi bir halleri vardı .. ama çok romantik bir yol oluşturmuş parkın kenarında.. en beğendiğim yer burası oldu..
 sonra da yerlilerin hediyelik eşya dükanlarını gezdik.. Kızılderili tüyleri, tahtadan el işleri, oturan boğa başlıkları :) pek renkliydi dükkanlar, içlerinde çalan kaval sesine benzeyen kızılderili ezgisi de tam havaya sokan cinsten :) kendimi yerlilerin kabilelerinde gibi hissettim..


bir de bu kuşlu evlere bayıldım bayıldım.. o kadar güzel görünüyordular ki fiyatı 12 dolardı ama valizde onu koyacak yer zor bulurum diye hiç elimi bile süremedim :( Türkiye'de bunlardan bulurmuyum bilmem ama hep aklımda olucak .. bi tane almam şart :)


2 yorum:

sizi sevi_yorum :)