Türk sinemasındaki ilk 10 film

12:22:00 Merve Sevim 1 Yorum

İlk defa seyirci oylarıyla belirlenen tüm zamanların en iyi 100 Türk Filmi anketi sonuçlandı.. İşte ilk 10 film arasına giren filmler..
10 numara Neşeli Günler..
9 numara Yol filmi...
8 numara Muhsin Bey..
7 numara Ağır Roman..
 6 numara Masumiyet..
5 numara Züğürt Ağa..
 
4 numara Babam ve Oğlum..
 3 numara Hababam Sınıfı..
2 numara Selvi Boylum Al yazmalım..
 1 numara Eşkıya..

1 yorum:

sizi sevi_yorum :)

88. Yıl Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun

13:29:00 Merve Sevim 4 Yorum

4 yorum:

sizi sevi_yorum :)

Yılmaz Özdil Beyaz Show

16:03:00 Merve Sevim 0 Yorum


Ne kadar doğru bir konuşma yapmış yine, her zamanki gibi.. tebrik ediyorum.Bir öğretmen adayı olarak da ayrı teşekkür ediyorum kendisine..

0 yorum:

sizi sevi_yorum :)

Yunus öldü..

21:42:00 Merve Sevim 0 Yorum

Yunus öldü.. o kadar saat sonra kurtulduğunu görünce, kardeşim kurtulmuş gibi hissetmiştim..yaşının küçüklüğünden dolayı sanırım bu kadar sevmiştim onu..20 kişinin arasından tek sağ kurtulanın Yunus olması da şaşırtmıştı tabi ve ağlamadan sızlamadan, üstündeki cansız bedenin ağırlığını korkusuz kalbiyle taşıması da ayrı bi büyütmüştü onu gözümde..
Bir gün sonra öğrendim kurtarıldıktan sonra iç kanama geçirerek hayatını kaybettiğini :( Ne büyük acıdır çocukların ölüm haberinin alınması.. içim yandı o anda, nasıl ya dedim ! çok üzülmüştüm.. Ardı arkası kesilmeyen ölüm haberlerini gördükçe de her gün daha da üzüldük tüm ülke olarak üzüldük hem de..Bir yanda ölüm haberleri, bir yanda kurtarılma haberleri, bir yanda darmadağın olmuş Van'ın enkaz hali...
Bir haftadır Türkiye tek yürek Van için çırpınıyor.. Tüm sosyal ağlar, gazeteler, tv kanalları, okul kampüsleri, belediyeler, sokaktakiler herkes yardım için seferber..yurt dışından gelen yardım haberleri de cabası..herşey kış yaklaşırken sokakta kalan Vanlı kardeşlerimiz için..
Büyük bir felaketi ağır kayıplar vererek yaşıyorlar, ama yalnız değiller..bize biz yeteriz, yeter ki şu kardeşlik, birlik beraberlik gibi çook önemli olan değerlerimizi unutmayalım, unutturmayalım.. bu ülkenin kıymetini bilelim..

0 yorum:

sizi sevi_yorum :)

Bizler nasıl insanlarız ?

12:30:00 Merve Sevim 0 Yorum

7.2 lik bir felaket, onlarca bina yerlebir,onlarca insan yuvalarını, ailelerini kaybetmenin şokunda ve daha bir sürü felaketi yaşarken , insanlıktan nasibini almamış Allah kulları; iyi oldu o kürtlere, darısı diğer kürt merkezlerinin başına diyerek insanı insanlıktan nefret ettiriyor.. ben asıl böyle insanlarla aynı ülkede olduğum için üzülüyorum, yazıklar olsun bu düşüncede olanlara !
Yunus'un üstündeki kol cansız, onu kurtarmak için birisi siper etmiş kendini.. Yunus o elin altında saatlerce kurtarılmayı beklemiş =( yani bu görüntüyü gören bir insanın içi parçalanmaz mı ?

0 yorum:

sizi sevi_yorum :)

Turkcellden daha kazık ; AT&T

21:32:00 Merve Sevim 2 Yorum

Wat yolcularına bir tavsiye daha vermek isterim.. O kadar uzaklardan sevdiklerimizle nasıl haberleşeceğiz ? sorusu hepsini ilgilendiren bir sorun çünkü.
Önce biz ne yaptık oralarda onu söyleyeyim.Daha Amerikaya gitmeden şirketimizden bize AT&T hat verdiler , ücretsiz olarak.Oraya gittiğinizde hesabınıza para yükleyip kullanırsınız demişlerdi.Biz de kuzenimle sadece bir hat açalım ve ortak kullanalım dedik.İlk olarak AT&T websitesinden hesap açtık, kredi kartı bilgilerini felan verip kayıt olduk siteye.Amerikaya indiğimizde taktık hattımızı ama ilk 2 hafta arama yapamadık, çünkü hattın bulunduğumuz bölgede çekmediğini gördük.Sonra aynı hattan kullanan Türk arkadaşlarımızla tanışınca onlar bize yardımcı oldular.Evet doğru dediler buralarda her yerde çekmiyormuş ama müşteri hizmetlerini arayıp tekrar kontrol ettirelim.Aradık bu risk var evet hesabınıza para yükleyebilirsiniz ancak çekip çekmeyeceği belli olmaz dediler, neyse biz şansımızı deneyelim dedik.Orada öğrendik ki aslında iki tane hesabımız varmış, birisi Türkiye TL hesabı, öteki de Amerika dolar hesabı. Eğer bizi birisi çaldırırsa veya biz birisine çağrı atacak olursak 2$ günlük olarak dolar hesabından kesiliyormuş.Bu kesintiden sonra eğer Amerika içinde bir numarayı arayacaksan o günkü bütün görüşmelerin bedava olacak, ama Türkiyeyi arayacaksan ne kadar konuşacaksan o kadar TL kesilecek.
Biz bu olayı çözüp, iki hesaba da düzenli olarak para yüklemeyi öğrenene kadar baya kafa yorduk :) ve haftada sadece 2 kere arayabiliyorduk Türkiyeyi ve toplamda yaklaşık 3 ayda borcumuz 120 dolar olmuştu..yaptığımız konuşmalarda 5 dk yı geçmiyordu .. yani bu iş bize baya pahalıya patladı..
Şimdi biz bu hattı almasaydık başka ne yapabilirdik diyebilirsiniz, hemen söyleyeyim.. ben de bunu Amerikada öğrendim Gmail hesabınız varsa, bunu kullanarak normal telefon konuşmasını çook daha ucuza yapabiliyormuşsunuz..siz bilgisayarınızın başında karşınızda ki de ister Gmail hesabını açmış olsun ister telefonundan konuşabiliyosunuz.. amerika içindeki görüşmeler bedavaya geliyor Türkiyeyi ise 30 dakikası 1 dolara arayabiliyorsunuz ! ne kadar ucuz değil mi ? Ev telefonunu ararsanız daha ucuza geliyormuş bi de..
şimdi bi hesap yaptım da biz verdiğimiz bu 120 dolar parayla tam olarak 60 saat konuşabilirmişiz ..işte böyle, wat düşünen arkadaşlarıma Gmail den bir hesap açmalarını ve doya doya sevdiklerini aramalarını şiddetle tavsiye ediyorum..

2 yorum:

sizi sevi_yorum :)

Türk mutfağındaki Kırgız :)

17:18:00 Merve Sevim 1 Yorum

Okula da gideriiiz , yemek de yaparııız :) geçen sene Kırgız mutfağına davet edilmiştim, bu sene sıra ben de diyerek Türk mutfağına davet ettim Aidacığımı.. işin esprisi o tabi.. Türk yemeklerini öğrenmeye karar verdi malum bi sebepten dolayı :) ben de elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyorum kendisine..

İlk menümüz süzme mercimek çorbası ve şehriyeli pilav oldu :) ikisi de pek bi lezzetli oldu, afiyetle yiyiverdik..

1 yorum:

sizi sevi_yorum :)

Özgürlük Heykeli

15:47:00 Merve Sevim 5 Yorum

Manhattan ve Özgürlük heykeli en çok beğendiğim yerlerden birisi oldu.. Manzarası bana İstanbul'u anımsatmıştı.. Özgürlük heykeline gitmek için vapura binmek gerekiyormuş çünkü kendileri Özgürlük Adası dedikleri yemyeşil bir adanın üstünde bulunuyormuş.. Kız kulesi gibi .. denizin ortasında ada , adanın üstünde heykel :) ama bu ada çok daha büyük tabiki.. Heykel Fransızların hediyesiymiş Amerikalılara, en çok turistin ziyaret ettiği yerlerden birisi burası.. filmlerden, fotoğraflardan gördüğümüz kareleri bizzat kendi gözlerinizle görüyorsunuz.. bu arada heykel bir bayanmış:) yani dikkatimi pek çekmemişti önceden cinsiyeti ama yakınında olunca anlayabiliyorsunuz..

 
   

5 yorum:

sizi sevi_yorum :)

Adele - Rolling In The Deep

13:20:00 Merve Sevim 0 Yorum

dinle , dinlettir !

0 yorum:

sizi sevi_yorum :)

49. caddeden central parka

22:28:00 Merve Sevim 2 Yorum

toplam 3 gece kalabildik new yorkta, otelimizin yeri çok güzeldi, 49. caddede time square 5 dk, central park 15  dk uzağımızdaydı.. yürüyerek gezdik her yeri.. bu resimleri de otelden central parka giderken çektim.. yolda bir büfenin önündeki gazetelerden tanıdık Türkçe bir gazete de hemen gözümüze çarptı , Hürriyet gördük hem de Türkçeydi, bizden birşeyler görmek çok güzeldi..o gün bi de Alman günü varmış, central park yakınındaki caddede gösteri ve yürüyüş yaparlarken seyrettik onları biraz.. central park çok çok büyük bir arazi, tabi ki hepsini gezme imkanımız olamadı ama çok güzel bi parktı hakkını yemeyelim.. havuzları, yolları , manzarası harikaydı..


2 yorum:

sizi sevi_yorum :)