Ana içeriğe atla

Kayıtlar

Kasım, 2011 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Kutsal meslek mi? Erçiş'te öğretmenlik derim.

Beyzacık !
Annesiyle hergün 5 buçukta kalkıp ağlaya ağlaya okula gelmek zorunda kalan Beyzacık..
keşke her gün ağlasaydı da şimdi o okula devam edebilseydi..
Muharrem benden balık istemişti.. Trabzonu çok sevdiğini falan anlatırdı,
bende ilk gittiğimde neden olmasın balıklarını alırım demiştim..
Ya Ayşegül hoca , en hanımefendi öğretmen...
Ne bileyim doğunun incisi yeşil Ercişe giderken aslında buranın deprem bölgesi olduğu aklıma gelmedi değil.
Ama bir çok öğretmen gibi bizde başımıza ne gelecek, ne olacağız,
görevimizi nasıl, nerde, kimlerle yerine getireceğimizi bilmeden
büyük umutlarla gittik oraya.
Benim askerliğimi yerine getireceğim bu güzel ilçe,
çoğunun ilk görev yeriydi ve oraya atandıkları için
kendilerini çok şanslı hissediyordular.
Bende şükürler olsun diyerek, bismillahla yola çıktım,
diğer arkadaşlarım gibi.
Aslında öğretmenliğin nasıl kutsal bir meslek olduğunu
burda hissetmeye başlıyorsun.
Çünkü biletini alıp görev yerine doğru hareket etmeye başlayınca..
hangi kuvv…

61 öyle mübarek bir sayıdır ki..

ister milliyetçi desinler, ister bu  nasıl kendini, insanını seven bir şehir desinler, ister bıktık bunların plaka sevdasından desinler .. desinler de desinler :) bunu diyenler Trabzonlu olmayanlardır, Trabzonlu olamayacak olanlardır çünkü, bırakın desinler, reklamın iyisi kötü olmaz misali :)
Tabi bu söylediklerim işin esprisi , okuyanların ne ukala kızmış demesine gerek yok bunu yazan da bir Trabzonluysa bilmeniz gerekir ki Karadeniz insanı şaka yapmayı , laf sokmayı çok sever sürekli de yapar bunu ama kalp kırmadan laf sokarlar öle kötü çocuk da değillerdir:) bazen en son söylemesi gerektiğini en önce PAT diye söylerler bi durup "ne oluyor lan!" diyebilirsiniz..bu bizim samimi tavrımızdan gelir, severiz sıcak ortamları, ondan sizLİ değil senLİ konuşuruz hep..bizim için yabancılık kavramı tanışıncaya kadar geçerlidir, ismini söylediği anda bağrımıza basarız insanları :)
Bu yazıyı yazmak içimden geldi izleyici sayımın mübarekliğini görünce :) valla bu 61 sevdası çok başka b…

Mc Coys Çifliği

En çok eğlendiğim yerlerden birisi de bu çiflik olmuştu.. Red Kit'in kasabasında gibi hissetmiştim kendimi.. Arka fon müziği, etraftaki mezarlar,çamaşır ipindeki tulumlar,elbiseler :) her an karşıma tabutçu çıkacakmış gibi merakla geziyordum bahçede..içine girmeyi düşünmemiştik ama dışı kadar içi de eğlenceli bi yermiş.. Atış talimi yaptık serjiomla , çok eğlenceliydi..mucittinin labaratuarı gibi içerdençalışan, garip sesler çıkaran makineler de vardı..güzel bi gündü, hatırlayınca mutlu olduğum bi gün :)

Wordpress ve Blogger arasındaki farklar :)

Wordpressle blogger arasındaki farkları araştırırken rastladım bu eğlenceli yazıya, paylaşmak istedim..
wordpress 2000 dolarlık bir takım elbise giyerken blogger motorunun sırtından inmez.. wordpress internete daha yakınken.. blogger daha çok yastık altında sakladığımız günlüğe benzer wordpress hizmeti ücretsizdir… blogger bedavadır,beleştir… wordpress gönüllüleri ile bilinir.. blogger google güvencesi altındadır… wordpress daha çok mantıklıdır.. blogger duygularına kapılan bi adamdır… wordpress için çeşit çeşit tema bulunmaktadır… blogger için de çeşit çeşit wordpress teması bulunmaktadır… wordpress kolaydır ama bunu çaktırmaz… blogger’ın içi dışı birdir.. wordpress’in nimetlerinden faydalanmanız için öncelikle bi hostunuzun olması lazım.. blogger için, dedim ya; google arkasındadır.. wordpress sahipleri bi tane wordpress açar… bir tanesiyle uğraşır.. her şeyi ordadır.. düzenlidir.. blogger kullanıcıları çeşit çeşit blog açar.. heryerdedir.. zaman mekan yoktur… “profilim…

Öğretmen demek çocukluk anıları demektir.

Sanırım genç, taze beyinler , çocukluk zamanı yaşadığımız herşeyi silinmemek üzere kaydediyor hafızamıza..  Okula ilk yazıldığım günden tutun, okuma kurdelemin takıldığı ana kadar herşeyi çok iyi hatırlıyorum.. Çocukluk, ergenlik çağımızın da çoğu anısını okullarımızda yaşamışızdır..her öğretmende ayrı hikayelerimiz vardır.. Hepsinin de adını soyadını bize sorulduğunda tak diye söyleyiveririz :) aynı asker gibi.. Öğretmen olmaya yaklaştıkça eski hikayelerimi hatırlayıp , benim de anılarında başrol olacağım çocuklarla tanışmak için sabırsızlanıyorum .. Ortaokulda matematik öğretmenimin bi gün bize okuduğu şu hikayeyi hatırladım bugün :)  nerden çıktı bunu hatırlamak derseniz 4 gün üst üste tatilimiz var bu hafta, zamansız gelen her tatilde bu hikayeyi hatırlarım o yüzden..
*** Patronundan 1 günlük izin isteyen adama , patronun verdiği cevap şu olmuştur: Demek bir gün izin istiyorsun. Gel ne istediğine beraberce bir göz atalım.
Bir yılda 365 gün var.
Bir yılda 52 hafta olduğuna ve sen…

Sen

Yazar: Ayşe Ecem Arol Seslendiren: Erdem Onay Evet yazarı Can Yücel veya başka ünlü bir şairimiz değil,senin benim gibi öğrenci bir arkadaşım :) aslında senin benim gibi dediysem benim şiirle uzaktan yakından alakam yoktur , öyle herkes de yapamaz bu işi.. yani Ecem bana göre profosyonel olma yolunda ilerleyen çok kabiliyetli bir şaire :) Tebrik ediyorum kendisini , ben ki çok az beğenirim amatör şiirse hele okuyamıyorum bile, ama onun kalemini çok sevdim.. duru bir dil, anlamlı , duygu dolu cümleler.. tabi şiiri sesiyle güzelleştiren Erdem'i de unutmamak lazım :) herşeyi beklerdim de ondan bu kadar iyi şiir okuyabileceği aklıma gelmezdi :)

Beni Unutma :S

Benim tercihim değildi bu filme gitmek, ama gittik bi kere birini kıramayıp :) Beni Unutma hakkındaki tek yorumum unutun bu filmi, aman he yanlışlıkla bile gitmeyin..Bu nedir abi ya! onca saat film çekiyorsun, emek ediyorsun , oyuncular da iyi oynuyor tamam da şunun senaryosuna biraz bişiler yazar adam..Klasik duymaya alıştığımız diyaloglar, barda tanışmalar, çapkın erkek, doğal güzel bi kız.. tek ilginç konu kadının beyninde unutkanlığın başlamasıyla en son tanıdığı kişilerden başlayıp geçmişe doğru herkesi unutması ! ilk önce de oğlunu ve kocasını tabi..üzüldüğüm bi sahneydi.. kıssadan hisse zevk vermedi, bi Aşk Tesadüfleri Sever tadını alamadım yani..

Remind Me

Remind me USA :) Red Kit müziğini hatırlatıyo bana bu tarz "Country Singer" dedikleri sanatçılar..Abd'de neredeyse  her arabada cdleri bulunuyo sanki, hangi araca bindiysem gördüm çünkü..Kenny Chesney başta olmak üzere diğer şarkıcıları da unutmadım.. hala dinliyorum..sanki Kızılay dağıtmış gibi hepsinde olan cow boy şapkalarına da hayranım :)

Kova kızıyım ben

Haftalık Kova burcu ruh halimi arz ederim:
Dört gün olan tatili memleket sevdasına on güne çıkarmanın verdiği rehaveti bir süre üstünüzden atamayacaksınız.. hele iyi beklediğiniz vizelerinizin sonuçlarını Daha Çok Beklersiniz diyerek geçiştirmek istiyorum.. Özlemeyi seviyorsunuz ama o da bi yere kadar modundasınız.. Sağlığınız pek yerinde anneniz fırsattan istifade iyi beslemiş sizi.. Para konularında bu aralar cebiniz rahatlasa da yakında ödeyeceğiniz faturalar iliğinizi kurutacak gibi görünüyo.. 24 saat internet kullanıcısı olan sana mı kalmış sınırsız interneti kotalı yapmak! oh olsun.
Ayy içim darlandı yeminle deme bunlar gelir geçer önemli olan her zaman ilk önce okuduğunuz aşk yorumu dimi ama.. yolunda giden en önemli şey yolunda çok şükür.. seviyorsunuz , seviliyorsunuz..özlüyorsunuz bir o kadar da özleniyorsunuz.. sanırım bundan sonraki tüm aşk yorumlarınızda da sürekli iyileşen bi aşk hayatı yazmaya devam edeceğiz; çok sıkıcısınız insana şöyle egzantrik yorumlar yazdırmıyorsu…

Şimdiden iyi bayramlar :)

Anadolu Kartalları

Çok güzel bir zamanda vizyona girdi film.. Bitip tükenmeyen terör saldırılarının devam ettiği bu dönemde, vatan, bayrak,birlik beraberlik duygularının alevlenmesinde bi parça etkisi olacağını düşünüyorum.. Film hakkında da biraz yorum yapmak istiyorum..ikinci yarısı birincisine göre daha keyifli izlettirdi kendini..hem düğüm noktalarının çözülmeye başlaması hem de bu yarıda filmde kullanılan müziklerin etkileyiciliği daha bi keyifle seyrettirdi kendini sanki.. Uçakların görkemli uçuşlarına, hava manzaralarına bayıldım..Gökyüzünü yeryüzüne bağlayan, kopup,dağılmasını engelleyen aşk bağının kuvvetliliğini öğrenmiş oldum..ne olursak olalım eğer bizi gönülden yer yüzüne bağlayan, hayatı anlamlı kılan aile olmadıktan sonra insanın bir hiç olabileceğini hatırladım.. gelelim oyunculara :) Özge Özpirinçci seni tebrik ediyorum.. hangi filmde oynarsan oyna kendini izlettiriyorsun, samimisin, oynamıyorsun yaşıyorsun rolünü..ve kız olduğum halde güzelliğine hayranım, işinin hakkını o …