Ana içeriğe atla

ismi 7 numara ama 10 numara bir diziydi


yayınlandığı ilk günü hala hatırladığım bir dizi 7 numara..
2000 yılının aralık ayında pazartesi günü saat 22:30 gibi geç bir satte yayına girdiği ve yarın erken kalkacağım diye yarısında uyuduğum , çocukluğumda beni en çok etkileyen dizidir kendisi..
9 yaşındayım ve köyde okuduğum için büyükşehir yaşantısına hele de üniversite yaşantısına hiç aşina olmadığım yıllarımdayım..
ve karşımda 4 şehirli 3 köylü gencin aynı evi paylaşmak zorunda kaldığı, istanbulda okuma mücadesi verdiği, içtenlik dolu, doğallık dolu bir dizi var..
izledikçe daha da sevdiğim oyuncular, olaylar ve üniversite yaşamı öyle sanıyorum ki beni istanbulda okumaya en çok teşvik eden şeydi..
benim yaşım her zaman küçüktü ama ne istediğimi çok iyi bilirdim , o istediğim şey her neyse de ona emin adımlarla yaklaşmayı sabretmeyi çok severdim..
ben 3 sene bu diziye aşık oldum diyebilirim.. ve yayından kaldırıldığını öğrendiğim günü de çok iyi hatırlıyorum, acaip moralim bozulmuştu nerdeyse ağlayacaktım :) sanki sevdiğim bi arkadaşımı kaybetmiştim o derece etkilemişti beni..
sonradan yoğun istek üzerine bir dönem daha çekimleri devam etti ama sonsuza kadar devam etmesi tabiki mümkün değildi :) zaten ben de onca zaman sonra büyümüştüm, sevdiğimiz hiç bir şeyin sonsuza kadar bizimle kalamayacağını yaşadıkça görmüştüm ..
sonralardan sık sık başka kanallarda tekrarlarının yayınlandığını gördüm ve inanın onları bile izlemeye gayret ettim.. her bölümünü en az yüz kez izlemişimdir, ve yüzünde de kahkalara boğulmuşumdur, her izlediğimde çocukluk zamanlarımı hatırlamam babanne gibi hissetmeme sebep oluyor.. tamam o kadar yaşlanmadım henüz, daha yirmili yaşlara yeni adım attım ama çocukluk yıllarımın tadı bambaşkaymış, dizilerimi bu kadar sahiplemmemden anlıyorum ki çocukluk hayatımı  yaşadığım sürece özleyeceğim , hani sihirli değneğim olsaydı hep çocuk kalmak isteyebilirdim bundan kesinlikle eminim sanırım...

Yorumlar

 1. Ahh Yedi Numara hala bıkmadan izleyebileceğim tek dizi...istisna nadir o:)katılıyorum açıklamalarına

  sevgiler...

  YanıtlaSil
 2. sen de çok haklısın istisnai bir diziydi valla :)

  YanıtlaSil
 3. Benide etkilemişti 7 numara dizisi, yayından mı kaldırıldı yapımcı firma mı çekimlerden vaz geçti bilemiyorum ama,, taşradan istanbul'a Üni.lerde okumak için gelenlerin yaşayabileceği sevgi ve içtenlik dolu bir filimdi:))

  YanıtlaSil
 4. ilerde çocuğum olduğunda yeni bölümleri çekilse de izlesem ne süper olur :)) çocuklar duymasın gibi yıllar sonra yeniden..

  YanıtlaSil
 5. Bence de cok guzel bir diziydi:) uyenim
  Ben de bkelrim bloguma
  Sevgiler

  YanıtlaSil
 6. Evliliği hayal bile etmek muhlis bir duygü, evlendiğinde kaç çocuğun olacağını bilemem ama 7 numaranın yeni versiyonlarını bebeklerinle birlikte izleme arzusu mütiş bir duygu:)

  wordPress teki bloguma beklerin diyecektim ama bugün yayından kaldırdım:)

  sevgiler

  YanıtlaSil
 7. ben hatırlayamadım..
  ama son 10 yıldır o kadar büyük bir dizi furyası doğdu ki..bir çok kaliteli dizi de yok olup gitti..

  YanıtlaSil
 8. bu dizi trt de yayına başlamıştı saadet, genelde oradaki dizilerin parlaması çok ünlenmesi az rastlanır bir durum. özel kanalları daha çok izliyoruz bu bir gerçek..

  YanıtlaSil
 9. İsim olarak değil ama videoyu görünce hatırladım pek tv izlemediğimden olsa gerek :)) oğlum izlerdi bu diziyi fırsat buldukça...

  YanıtlaSil
 10. ben de çok severdim bu diziyi, hevesle beklerdik çok temiz duygular vardı o dizide yeniden yaşamayı sevdiğim. hatırlattığın için teşekkür ederim :)

  YanıtlaSil
 11. internetten izleyebilirsiniz, aynı o zamandaki gibi gülebiliyo insan :) teşekkürler

  YanıtlaSil
 12. unutmadığım dizilerden biri bu diğeride gülbeyazdır :) bu dizideki haydar karekterinin herhalde, galiba, sanırsam lafını hala daha kullanırım :D iyiki hatırlattın :)

  blog listemdesin artık takipteyim seni.. banada beklerim sevgiler..

  YanıtlaSil
 13. gülbeyaz da karadeniz dizisi yani o da benim memleketimin dizisi onun yeri de bambaşka :))

  YanıtlaSil
 14. Evet bambaşka keşke onuda çekseler tekrardan o kadar az bi bölümle bitirdilerki tadı damağımda kaldı ya.. Trabzonlusun galiba bende karadenizliyim Amasya ama..

  YanıtlaSil
 15. evet canım trabzonluyum da Amasyayı pek çıkaramadım :)) karadeniz olmasa da yakınsınız bize :)

  YanıtlaSil
 16. orta karadeniz diyelim.. samsunun hemen altında şehzadeler şehridir kendileri pek de güzeldir :)

  YanıtlaSil
 17. karadeniz deyince aklıma gelen direk ormanlı dağlı rize trabzon olur benim :) amasyaya hiç gelmedim inş bir gün yolum düşer :)

  YanıtlaSil
 18. Ay bu dizi var yaaa hala çok güldüğüm sahnelere sahip tek dizidir!

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Günah var mı karıncayı kırınca?

İstanbul'da güneşli bir günün sabahında Topkapı Sarayı'nın avlusunda bulunan Has Oda'nın kapısı açıldı. Uzun boylu genç bir adam arka bahçeye doğru ilerliyordu. Bu kişi, Avrupa'yı titreten, koca Akdeniz'i hâkimiyet altına alan Osmanlı Devleti'nin kudretli hükümdarı Kanunî Sultan Süleyman'dan başkası değildi.
Devlet işlerinden vakit buldukça soluklanmak için arka bahçeye çıkar, ağaçları, kuşları, denizi seyrederdi. O gün deniz, ağaçlar bir başka güzeldi, yalnız ağaçlardan birkaç tanesinin yapraklarının buruştuğunu fark etti. Hemen yanlarına yaklaştı ve eliyle tutup incelemeye başladı. Biraz sonra ağaçların neden buruştuklarını anlamıştı. Karıncalar sarmıştı o güzelim dallarını.
Aklına bir çözüm yolu geldi. Ağaçları ilaçlatacaktı. Böylece ağaçlar karıncalardan kurtulacak ve rahat bir nefes alacaklardı. Fakat birkaç dakika daha düşününce bu fikrin o kadar da iyi olmadığını anladı. Karıncalar da can taşıyordu, ağaçları ilaçlatırsa onlar ölebilirdi. İşin içind…

Aşka Yükseliş ve Seni İstiyorum

AŞKA YÜKSELİŞ 

Ben izlediğim filmin yorumunu hemen bloga ekleyemezsem bir daha kafamdakileri toparlayıp yazamıyorum buraya sevgili okuyucularım.. o yüzdendir ki bu iki filmi hemen sizlerle paylaşmak istedim.. birbirinin peşi sıra çekilmiş iki film bunlar.. ilkinden başlıyorum önce "Aşka Yükseliş" filminden yani.. ünlü Melisa P. filminin oyuncusu Maria Valverde ile yakışıklı bir uşak başrolde.. zengin kız Babi ile sorunlu, agrasif , motorcu genç Hugo'nun aşkını konu alıyor tamamen.. yani tahmin ediyorum hangi kız izlese erir biter Hugo'nun yaptığı romantiklikler karşısında.. tamam sorunlu olabilir ama aşkın hakkını da çok iyi vermiş.. yani severek izlediğim filmin sonuna ne kadar üzüldüm anlatamam ! güzel işlenmiş bir konu ama sonu saçma bitmişti.. mutlu sonla bitmeyen filmleri sevmiyorum ben.. neyse film hakkında birşeyler araştırırken bir de ne göreyim, filmin devamı çekilmiş meğersem..

SENİ İSTİYORUM

İşte filmin devamı seni istiyorumu da aradım buldum hemen izlemeye…

Trabzon adı nerden gelmektedir ?

Evliya Çelebi Trabzon için şöyle demiş:
- Bu şehre küçük İstanbul denilse yeridir. İrem bağları gibi süslü bir şehirdir burası. Hamsi balığı pek meşhurdur. Onun için şu beyitleri söylerler:

Trabzondur yerümüz ,
Ahça tutmaz elümüz ,
Hamsi paluk olmasa ,
Nic'olurdu halumuz.

***

Bir zamanlar Trabzon'un bulunduğu yerde küçük, şirin bir kasaba varmış. Bir gün, kasabaya, tozu dumana katarak dört nala, bir atlı girmiş. Doğruca nalbant dükkanına giderek haykırmış:
- Atım terini soğutmadan tiz nallayın! Yoksa hepinizi kılıçtan geçirim.
Herkes, süvarinin heybetinden titremeye başlamış. Nalbant hemen dört nal hazırlayıp süvariye uzatmış:
- Yiğidim, gör nalları! Beğenirsen çivileyelim, demiş.
Süvari nalları şöyle bir yoklamış, avucunda sıkarak iki büklüm edivermiş:
- Ben teneke değil, nal isterim! diye gürlemiş.
Nalbant bu defa, halis çelikten dört nal hazırlamış, atını nallamış. Atlı yabancı memnun. Cebinden bir altın çıkararak nalbanta uzatmış. Nalbant, altını parmakları arasında şöyle…