Ana içeriğe atla

Haberler değil Heberler :)


geçen hafta okulumuz Kariyer Günleri dolayısıyla İstanbul Ünv.si mezunu Mehmet Ali Alabora ile Heberler programı oyuncuları,yapımcısı,Türkmax kanal yöneticilerinden bir kaç kişiyle söyleşi tarzında soru cevaplı bir sohbet yaptık..
Heberler programının afişini daha önce görmüştüm fakat dijitürküm olmadığı için sanırım hiç denk gelememişim...
neyse ki çok geçmeden öğrendim böyle eğlenceli br heber programının olduğunu ve izlemeye başladım..
Neden haberler değil de heberler peki ?
şöyle cevap verdi mehmet ali alabora: gündemde olup biten haberleri , edebiyatımızdaki hiciv sanatını kullanarak , olayları espritüel bir yaklaşımla ele alıp, komediye döküyoruz..
hiciv , yani iğnelemek, yani laf sokmak , yani kızım sana diyorum gelinim sen işit demek  :)
program bana zaytungun tv versiyonu gibi geldi, malzemenin bol olduğu bir ülkede yaşıyoruz, bunu paraya dönüştürmek de hiç de zor olmasa gerek.. akıllıca ve samimice yapılmış bir program çok beğendim izlediğimde..
bu arada Seksenler dizisinden hayranı olduğun Ergun Plakla yani Serhat Kılıç ile  tanıştım :) çok sempatik, bir o kadar da muzur bir erkek çocuğu gibi sürekli espriler patlattı... normalde de bu kadar zeki ve espritüel olduğunu düşünmemiştim şaşırttı beni.. çok iyi bir oyuncu olduğu her halinden belliydi.. cem yılmaz taklidi de şahane olmuş :) spor spikerliğini harika yapıyor en çok onu beğendim..


Yorumlar

 1. Biz özellikle spor programlarını hiç kaçırmıyoruz:) ergun plak on numara:)

  YanıtlaSil
 2. hele sabri ile ilgili olana bayıldım bayıldım :) size gelince izleriz beraber artık abla..

  YanıtlaSil
 3. haha cok komık bayıldm :)

  YanıtlaSil
 4. bende sizleri seviyorum,mervecimmm
  evet 4 evlat ama biri beni cok erken terkettii
  onu cok ozluyorum,,,,,
  sevgiler

  YanıtlaSil
 5. :( öylemi bilmiyordum.. çok üzüldüm, başınız sağolsun.. Allah sabır versin :( evlat acısı en büyük acıların başındadır derler hep..

  YanıtlaSil
 6. ben denk gelip de izlemedim programı,hemen videoya göz atayım :)

  YanıtlaSil
 7. nasıl beğendin mi bari :)

  YanıtlaSil
 8. bence yüz numara :) acayip komik hem de gerçek komiklerden.

  YanıtlaSil
 9. Serhat Kılıç'a bayılıyorum, gerçekten süper yetenekli. Ben de Zaga da ilemiştim kendisini ve hayranıyım o günden beri. Heberleri de severim, Sabri'li heberler süperdir :)

  YanıtlaSil
 10. sabri yi ben de izledim, on numara aynen katılıyorum canım :))

  YanıtlaSil
 11. Thank you Merve for visiting my blog :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Günah var mı karıncayı kırınca?

İstanbul'da güneşli bir günün sabahında Topkapı Sarayı'nın avlusunda bulunan Has Oda'nın kapısı açıldı. Uzun boylu genç bir adam arka bahçeye doğru ilerliyordu. Bu kişi, Avrupa'yı titreten, koca Akdeniz'i hâkimiyet altına alan Osmanlı Devleti'nin kudretli hükümdarı Kanunî Sultan Süleyman'dan başkası değildi.
Devlet işlerinden vakit buldukça soluklanmak için arka bahçeye çıkar, ağaçları, kuşları, denizi seyrederdi. O gün deniz, ağaçlar bir başka güzeldi, yalnız ağaçlardan birkaç tanesinin yapraklarının buruştuğunu fark etti. Hemen yanlarına yaklaştı ve eliyle tutup incelemeye başladı. Biraz sonra ağaçların neden buruştuklarını anlamıştı. Karıncalar sarmıştı o güzelim dallarını.
Aklına bir çözüm yolu geldi. Ağaçları ilaçlatacaktı. Böylece ağaçlar karıncalardan kurtulacak ve rahat bir nefes alacaklardı. Fakat birkaç dakika daha düşününce bu fikrin o kadar da iyi olmadığını anladı. Karıncalar da can taşıyordu, ağaçları ilaçlatırsa onlar ölebilirdi. İşin içind…

Aşka Yükseliş ve Seni İstiyorum

AŞKA YÜKSELİŞ 

Ben izlediğim filmin yorumunu hemen bloga ekleyemezsem bir daha kafamdakileri toparlayıp yazamıyorum buraya sevgili okuyucularım.. o yüzdendir ki bu iki filmi hemen sizlerle paylaşmak istedim.. birbirinin peşi sıra çekilmiş iki film bunlar.. ilkinden başlıyorum önce "Aşka Yükseliş" filminden yani.. ünlü Melisa P. filminin oyuncusu Maria Valverde ile yakışıklı bir uşak başrolde.. zengin kız Babi ile sorunlu, agrasif , motorcu genç Hugo'nun aşkını konu alıyor tamamen.. yani tahmin ediyorum hangi kız izlese erir biter Hugo'nun yaptığı romantiklikler karşısında.. tamam sorunlu olabilir ama aşkın hakkını da çok iyi vermiş.. yani severek izlediğim filmin sonuna ne kadar üzüldüm anlatamam ! güzel işlenmiş bir konu ama sonu saçma bitmişti.. mutlu sonla bitmeyen filmleri sevmiyorum ben.. neyse film hakkında birşeyler araştırırken bir de ne göreyim, filmin devamı çekilmiş meğersem..

SENİ İSTİYORUM

İşte filmin devamı seni istiyorumu da aradım buldum hemen izlemeye…

Trabzon adı nerden gelmektedir ?

Evliya Çelebi Trabzon için şöyle demiş:
- Bu şehre küçük İstanbul denilse yeridir. İrem bağları gibi süslü bir şehirdir burası. Hamsi balığı pek meşhurdur. Onun için şu beyitleri söylerler:

Trabzondur yerümüz ,
Ahça tutmaz elümüz ,
Hamsi paluk olmasa ,
Nic'olurdu halumuz.

***

Bir zamanlar Trabzon'un bulunduğu yerde küçük, şirin bir kasaba varmış. Bir gün, kasabaya, tozu dumana katarak dört nala, bir atlı girmiş. Doğruca nalbant dükkanına giderek haykırmış:
- Atım terini soğutmadan tiz nallayın! Yoksa hepinizi kılıçtan geçirim.
Herkes, süvarinin heybetinden titremeye başlamış. Nalbant hemen dört nal hazırlayıp süvariye uzatmış:
- Yiğidim, gör nalları! Beğenirsen çivileyelim, demiş.
Süvari nalları şöyle bir yoklamış, avucunda sıkarak iki büklüm edivermiş:
- Ben teneke değil, nal isterim! diye gürlemiş.
Nalbant bu defa, halis çelikten dört nal hazırlamış, atını nallamış. Atlı yabancı memnun. Cebinden bir altın çıkararak nalbanta uzatmış. Nalbant, altını parmakları arasında şöyle…