Ana içeriğe atla

sana da benziyor aslında =)

Çok güldüm bunu okuyunca, bütün hayvanlar birbirlerine benziyor da bu penguenler daha bi başka benziyor sanki siz ne dersiniz..
Aslında bu konu dikkatimi çekmezdi de dün izlediğim Neşeli Ayaklar'ın üstüne bu karikatür cuk diye oturdu, paylaşmak istedim..
*Bu aralar acaip animasyon film izleyesim var, Yukarı Bak, Neşeli Ayaklar, Hugo.. şimdi sırada Çizmeli Kedi bekliyor.
Çocuklarla bu filmleri izlemek bence daha keyifli oluyor,eğer etrafınızda çoluk çocuk varsa tutun kolundan oturtun filmin başına hep birlikte izleyin derim ben :)
*gerçi çok soru sorup, gülmeye başladıklarında susmak bilmemeleri biraz sıkıntılı olsa da, gülmediğim sahnelerdeki tepkileriyle beni daha da güldürmeleri çok hoşuma gidiyor :)
bu arada kızım tatil vakti ne işin var filmle, çık gez, denize gir, yaylaya çık felan diye içinizden geçebilir..
çok haklısınız valla ama zaten bütün yıl evimden uzakta yaşıyorum , buraya gelince de aileden uzakta plan yaptırmıyorlar..Zaten yüzme de bilmem, bi de yaylalarla pek aram yoktur :) sizlere keyifli tatiller, he bir de sosyal medyada durum güncellemesi yapmayı ve fotoğraf paylaşmayı sakın unutmayın, sizi sevenleri aman merakta bırakmayın :)

Yorumlar

 1. çok hoş bir karikatür, yarıtılar arasındaki benzerlikleri anımsatıyor =)
  mervecim ne yaylaya çıkmak için izci, neden denize gitmek için yüzme bilme zorunlluluğu var!! sen çocuklarla birlikte film seyretmekten haz duyuyorsan o başka tema :P iyi seyirler diyebiliriz :D

  YanıtlaSil
 2. haklısın Nida :) ben mutluyum böyle

  YanıtlaSil
 3. neşeli ayaklar ne güzel dimi? yukarı bak da öyle. geçen gün de tv'de vardı :)

  ailenden uzakta okuyorsan geldiğinde ailen seni bırakmaz ki zaten :)

  YanıtlaSil
 4. animasyon filmleri seviyorum ben çalıkuşu, neşeli ayaklar da fena değildi ama en beğendiğim yukarı bak olmuştu buz devri de çok iyiydi ilk zamanlar hastası olmuştum :)

  YanıtlaSil
 5. Daha önceden görmüştüm bunu,benimde cok hosuma gitmisti :D Ayrıca animasyon filmleri bende çok izlerim :D Ama benim yanımda çocuk goturmeme gerek yok,saolsun kuzenim kahkahalarıyla cocukları aratmıyor :D

  YanıtlaSil
 6. Çoook güzel bir karikatür. Çok güldüm. Animasyon filmlerini severim. Ben de Buz Devri ni izlemek istiyorum.

  YanıtlaSil
 7. Canım arkadaşım çok tatlı bir blog yazısı olmuş :) yüzümde sıcak bir tebesümle okudum yazını :) Sen hep yaz e mi?

  YanıtlaSil
 8. timeout, ne güzel etrafında eğlenceli akrabaların olması şanstır bence, insan akrabalarını arkadaşları gibi seçemiyor biliyorsun :)
  lilacım, buraya geldiğimden beri kuzenlerimle sinemaya buz devrine gitmek için plan yapıyoruz bozuluyor, inş vizyondan kalkmadan izlicem :)
  Aidoş, seni buralarda görmek ne hoş tatlım, nasıl havalar sen petersburg soğuk mu hala :) bugün senin salatandan yaptım aklıma geldin valla, özledim seni kuzum..

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Günah var mı karıncayı kırınca?

İstanbul'da güneşli bir günün sabahında Topkapı Sarayı'nın avlusunda bulunan Has Oda'nın kapısı açıldı. Uzun boylu genç bir adam arka bahçeye doğru ilerliyordu. Bu kişi, Avrupa'yı titreten, koca Akdeniz'i hâkimiyet altına alan Osmanlı Devleti'nin kudretli hükümdarı Kanunî Sultan Süleyman'dan başkası değildi.
Devlet işlerinden vakit buldukça soluklanmak için arka bahçeye çıkar, ağaçları, kuşları, denizi seyrederdi. O gün deniz, ağaçlar bir başka güzeldi, yalnız ağaçlardan birkaç tanesinin yapraklarının buruştuğunu fark etti. Hemen yanlarına yaklaştı ve eliyle tutup incelemeye başladı. Biraz sonra ağaçların neden buruştuklarını anlamıştı. Karıncalar sarmıştı o güzelim dallarını.
Aklına bir çözüm yolu geldi. Ağaçları ilaçlatacaktı. Böylece ağaçlar karıncalardan kurtulacak ve rahat bir nefes alacaklardı. Fakat birkaç dakika daha düşününce bu fikrin o kadar da iyi olmadığını anladı. Karıncalar da can taşıyordu, ağaçları ilaçlatırsa onlar ölebilirdi. İşin içind…

Aşka Yükseliş ve Seni İstiyorum

AŞKA YÜKSELİŞ 

Ben izlediğim filmin yorumunu hemen bloga ekleyemezsem bir daha kafamdakileri toparlayıp yazamıyorum buraya sevgili okuyucularım.. o yüzdendir ki bu iki filmi hemen sizlerle paylaşmak istedim.. birbirinin peşi sıra çekilmiş iki film bunlar.. ilkinden başlıyorum önce "Aşka Yükseliş" filminden yani.. ünlü Melisa P. filminin oyuncusu Maria Valverde ile yakışıklı bir uşak başrolde.. zengin kız Babi ile sorunlu, agrasif , motorcu genç Hugo'nun aşkını konu alıyor tamamen.. yani tahmin ediyorum hangi kız izlese erir biter Hugo'nun yaptığı romantiklikler karşısında.. tamam sorunlu olabilir ama aşkın hakkını da çok iyi vermiş.. yani severek izlediğim filmin sonuna ne kadar üzüldüm anlatamam ! güzel işlenmiş bir konu ama sonu saçma bitmişti.. mutlu sonla bitmeyen filmleri sevmiyorum ben.. neyse film hakkında birşeyler araştırırken bir de ne göreyim, filmin devamı çekilmiş meğersem..

SENİ İSTİYORUM

İşte filmin devamı seni istiyorumu da aradım buldum hemen izlemeye…

Trabzon adı nerden gelmektedir ?

Evliya Çelebi Trabzon için şöyle demiş:
- Bu şehre küçük İstanbul denilse yeridir. İrem bağları gibi süslü bir şehirdir burası. Hamsi balığı pek meşhurdur. Onun için şu beyitleri söylerler:

Trabzondur yerümüz ,
Ahça tutmaz elümüz ,
Hamsi paluk olmasa ,
Nic'olurdu halumuz.

***

Bir zamanlar Trabzon'un bulunduğu yerde küçük, şirin bir kasaba varmış. Bir gün, kasabaya, tozu dumana katarak dört nala, bir atlı girmiş. Doğruca nalbant dükkanına giderek haykırmış:
- Atım terini soğutmadan tiz nallayın! Yoksa hepinizi kılıçtan geçirim.
Herkes, süvarinin heybetinden titremeye başlamış. Nalbant hemen dört nal hazırlayıp süvariye uzatmış:
- Yiğidim, gör nalları! Beğenirsen çivileyelim, demiş.
Süvari nalları şöyle bir yoklamış, avucunda sıkarak iki büklüm edivermiş:
- Ben teneke değil, nal isterim! diye gürlemiş.
Nalbant bu defa, halis çelikten dört nal hazırlamış, atını nallamış. Atlı yabancı memnun. Cebinden bir altın çıkararak nalbanta uzatmış. Nalbant, altını parmakları arasında şöyle…