Ana içeriğe atla

Ve kadın ölür, cehenneme gider..*Ve kadın ölür, cehenneme gider..
Şeytan kadını görüne ayağa kalkar, önü ilikler, Hoşgeldin Üstad der..
Kim söylemiş bilinmez ancak, yüzyıllardır kadınlarla uğraşıldığı, her türlü kötülüğün işin içinde kadın varsa kadına yüklendiği, insanoğlunun cehennemden kovulmasının sebebinden tutun daha bir çok fenalığın kadına yüklendiği bir gerçek..
Yok efendim kadın şeytanın boynuzundan yaratılmış, kadınlar melektir ancak şeytanın da bir melek olduğunu unutmamamız lazımmış..
Tamam diyelim haklısınız, bu kadar kötülüğü ancak kadın düşünür (düşünür derken kadın zekasının keskinliğinin erkeği korkuttuğunu kastediyorum), bunca senedir savaşlar oluyor, insanlar katlediliyor, petrol için, para için millet su gibi kan akıtıyor, hangisinin devlet başkanı kadın, hangisinin komutanı bilmem nesi kadın!
Dünyada kan akıtmaktan, insanları para için kesip biçmekten daha büyük günah söyleyebilir misiniz ? yok.. eee o zaman erkek egemen bir dünya olarak kadını bu kadar kötü göstermek ayıp değil mi..
Neredeyse hiç aksamıyor, her gün tv'de , gazetede bir kadın kocası tarafından bıçaklanıyor, dövülüyor, çocuklarının önünde şiddet görüyor, tecavüze uğruyor bizim devletimizde bunca eziyete 3 aylık ceza verip göz boyuyor! güya demokratik bi ülkede yaşıyoruz, güya herkes eşit, güya kadın hakları var güya...
sözüm o ki biz kadınlar eğer şeytan olsaydık emin olun erkeklerin elinde bu kadar ezilmezdik, şeytan aklımızla sizi perişan ederdik, ama malesef değiliz !


Yorumlar

 1. Keşke olsak, bu kadar haksızlık karşısında melek olmak bizi bir yere götürmüyor çünkü.

  Aynı zaman da acımasız da olmayı isterdim.

  YanıtlaSil
 2. Her kadının kuçağında bir şeytan vardır.Bunu şeytanın kendisi söylüyor.Bir kadına baktığımızda güzel görünmesini sağlar bize.

  YanıtlaSil
 3. bi tek erkeklere görünüyo heralde bu, konuşabildiğine göre ;)

  YanıtlaSil
 4. yüzyıllardır zekanın kaldıramadıgı her şey şeytana yüklenmiştir. kadın da bunlardan biri. insanlar anlayamadıkları şeyi reddederler. bkz zamanında bütün teknolojik ürünler şeytan işi diye reddedilmedi mi? peki kadını tam anlamıyla kim anlayabildi_ hangi erkegin kafası yetebildi buna? işte hepsi bu yüzden. inan olsun ki bu yüzden :)

  YanıtlaSil
 5. vay , çok güzel açıklamışsın Kızılgın, başka bişi söylemeye gerek yok yani..

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Günah var mı karıncayı kırınca?

İstanbul'da güneşli bir günün sabahında Topkapı Sarayı'nın avlusunda bulunan Has Oda'nın kapısı açıldı. Uzun boylu genç bir adam arka bahçeye doğru ilerliyordu. Bu kişi, Avrupa'yı titreten, koca Akdeniz'i hâkimiyet altına alan Osmanlı Devleti'nin kudretli hükümdarı Kanunî Sultan Süleyman'dan başkası değildi.
Devlet işlerinden vakit buldukça soluklanmak için arka bahçeye çıkar, ağaçları, kuşları, denizi seyrederdi. O gün deniz, ağaçlar bir başka güzeldi, yalnız ağaçlardan birkaç tanesinin yapraklarının buruştuğunu fark etti. Hemen yanlarına yaklaştı ve eliyle tutup incelemeye başladı. Biraz sonra ağaçların neden buruştuklarını anlamıştı. Karıncalar sarmıştı o güzelim dallarını.
Aklına bir çözüm yolu geldi. Ağaçları ilaçlatacaktı. Böylece ağaçlar karıncalardan kurtulacak ve rahat bir nefes alacaklardı. Fakat birkaç dakika daha düşününce bu fikrin o kadar da iyi olmadığını anladı. Karıncalar da can taşıyordu, ağaçları ilaçlatırsa onlar ölebilirdi. İşin içind…

Aşka Yükseliş ve Seni İstiyorum

AŞKA YÜKSELİŞ 

Ben izlediğim filmin yorumunu hemen bloga ekleyemezsem bir daha kafamdakileri toparlayıp yazamıyorum buraya sevgili okuyucularım.. o yüzdendir ki bu iki filmi hemen sizlerle paylaşmak istedim.. birbirinin peşi sıra çekilmiş iki film bunlar.. ilkinden başlıyorum önce "Aşka Yükseliş" filminden yani.. ünlü Melisa P. filminin oyuncusu Maria Valverde ile yakışıklı bir uşak başrolde.. zengin kız Babi ile sorunlu, agrasif , motorcu genç Hugo'nun aşkını konu alıyor tamamen.. yani tahmin ediyorum hangi kız izlese erir biter Hugo'nun yaptığı romantiklikler karşısında.. tamam sorunlu olabilir ama aşkın hakkını da çok iyi vermiş.. yani severek izlediğim filmin sonuna ne kadar üzüldüm anlatamam ! güzel işlenmiş bir konu ama sonu saçma bitmişti.. mutlu sonla bitmeyen filmleri sevmiyorum ben.. neyse film hakkında birşeyler araştırırken bir de ne göreyim, filmin devamı çekilmiş meğersem..

SENİ İSTİYORUM

İşte filmin devamı seni istiyorumu da aradım buldum hemen izlemeye…

Trabzon adı nerden gelmektedir ?

Evliya Çelebi Trabzon için şöyle demiş:
- Bu şehre küçük İstanbul denilse yeridir. İrem bağları gibi süslü bir şehirdir burası. Hamsi balığı pek meşhurdur. Onun için şu beyitleri söylerler:

Trabzondur yerümüz ,
Ahça tutmaz elümüz ,
Hamsi paluk olmasa ,
Nic'olurdu halumuz.

***

Bir zamanlar Trabzon'un bulunduğu yerde küçük, şirin bir kasaba varmış. Bir gün, kasabaya, tozu dumana katarak dört nala, bir atlı girmiş. Doğruca nalbant dükkanına giderek haykırmış:
- Atım terini soğutmadan tiz nallayın! Yoksa hepinizi kılıçtan geçirim.
Herkes, süvarinin heybetinden titremeye başlamış. Nalbant hemen dört nal hazırlayıp süvariye uzatmış:
- Yiğidim, gör nalları! Beğenirsen çivileyelim, demiş.
Süvari nalları şöyle bir yoklamış, avucunda sıkarak iki büklüm edivermiş:
- Ben teneke değil, nal isterim! diye gürlemiş.
Nalbant bu defa, halis çelikten dört nal hazırlamış, atını nallamış. Atlı yabancı memnun. Cebinden bir altın çıkararak nalbanta uzatmış. Nalbant, altını parmakları arasında şöyle…