Biraz gülelim

22:04:00 Merve Sevim 6 Yorum


Bankalar, paraya ihtiyacınız olmadığını kanıtladığınızda size borç veren kurumlardır, demiş amcanın birisi :) Ramazan Bayramında da düşük faizli bayram kredileri sizi bekliyor diye reklamlar dönüyordu,bi de buna gülmüştüm :)
ama beni en çok güldüren, annemin bankalardan ara sıra gelen kaset kaydı konuşmayla tartışması olmuştur.. ara sıra anlatır güleriz ailecek :)
-annem kadar borçtan korkan birini henüz tanımadım, kardeşinden de borç alsa ödeyene kadar hop oturur hop kalkar. Bankalardan alınan milyarlarca krediye de akıllı adam işi değil, ben korkarım öyle şeylerden diyerek geçiştirir.
bir ay içinde bir kaç defa bankasından aramışlar annemi,telefonu açtığında telesekreteri dinliyomuş,
-yok kızım yok ! sağol, ben kredi almayı düşünmüyorum, diyerek kapatıyormuş.
tekrar arıyorlarmış - tamam kızım anladım bu bize sunulan imkan ama istemiyorum. deyip kapatıyormuş. sanırım en sonuncu konuşmaya ben şahit oldum :) annem hararetle birilerine kızıyor telefonda.
-Bana baksana sen gızım, kaç defadır araysın yok diyrım anlamaysın, bidaa beni aramayın, la ilahe illallah sizlan mi uğraşacam, ben borçtan korkayrim almaycimm !
çat diye kapattı telefonu :D ama ben gülmeden annemle konuşamıyorum.şiveli şiveli bağırdı çağırdı. anne nabaysın dedim, bu sefer ağzının payıni verdim merve dedi, ama anne ses kaydı o anlamıyo musun ne sinirleniyon, dinlemeden kapasana telefonu deyince o da başladı gülmeye :D ee gızım niye bana demiysın, ama olsun iyi oldu sinirimi atmış oldum demezmi....
yaa böyle işte :) annem nasıl korkutmuş onları bilinmez o gün bugündür daha telefonumuz çalmadı :D kaset kaydını bile korkuttun helal olsun sana anne diye takılırım ara sıra ona :)
ben de anneme çekmiş olmalıyım ki borç almayı pek sevmem.. kredi kartımı bile kullanmaya korkuyordum sonradan alıştım da cırt cırt çektiriyorum şimdi :)
aman siz de dikkatli olun, baktınız ki sizi de rahatsız ediyorlar bana söyleyin anneme yönlendirelim onları da bi güzel kaçsınlar :)

6 yorum:

 1. kurumsallaşmalı annen, bıktırdılar sadece bankalar mı kablolu tv telekom zart zurt bunların aramadığı bi dünya var hayalimde

  YanıtlaSil
 2. :) valla güzel söyledin kurumsallaşsa ne iyi olurdu.

  YanıtlaSil
 3. :) ay süpermiş :)) ama kadın haklı yani o kadar bıktırıyolar ki artık kim çıksa sövüp sayasımız geliyor. Ben de borçtan acayip tırsarım. Allah muhtaç etmesin süpaneke dinimiz amin inşallah yareppim.

  YanıtlaSil
 4. haha :) amin süphaneke dinimiz aminn

  YanıtlaSil
 5. MERHABALAR
  SİZİ İZLEMEYE ALDIM
  ANNECİĞİNİZ HAKLI ARTIK YILDIRIYORLAR İNSANI
  ÖNÜNE GELEN ARIYOR

  YanıtlaSil
 6. hoşgeldiniz gül hanım :)

  YanıtlaSil

sizi sevi_yorum :)