Cesur Prenses Merida

10:35:00 Merve Sevim 5 Yorum

Animasyon filmleri çok seviyorum daha önceden de yazmıştım.Şimdi en son izlediğim vizyonlardaki Cesur filminden bahsedeceğim size.Başroldeki kızıl saçlı özgür ruhlu, cesur prensesimiz Merida'nın seslendirmesini Beren Saat yapmış.Filmdeki annesi kraliçenin sesi de Aşkı Memnu'daki Firdevs hanımın sesi olunca, karşımda Bihter'le Firdevs hanım var zannettim. Bir süre onları aklıma getirmekten alamadım kendimi, sesler aynı olunca gözüm Behlül'ü aradı bir ara ama baktım bizim cesur prensesimiz evlenmeye niyeti olmayan, biraz asi, biraz korkusuz, müthiş bir okçu heh o zaman filmin içine girmeye başladım :)
Filmin konusu kısaca şöyle; Merida Kral ve Kraliçenin kızıdır, bir de üçüz kardeşleri vardır.Annesi Merida'yı prenses gibi olmadığı için sürekli uyaran, düzelten ve artık yaşının geldiğini düşünerek onu evlendirmek isteyen bir kadın.Merida'nın ise evlenmeye hiç niyeti yoktur, bir de damat adayının komşu ülkelerin oğullarının yarışması sonucu seçilecek olması işleri biraz karıştırıyor.Merida tüm yarışanlardan daha cesur, daha maharifetli bir kız çıkıyor ve olaylar böyle akıp gidiyor..
Filmde Meridanın o turuncu kıvırcık saçlarına aşık oldum diyebilirim, o kadar güzel görünüyordu ki film boyunca saçlarından gözümü alamadım.

Bi de onun yaramaz havuç kafa üçüz kardeşleri :) yerim yerim onlar çok komikti ve sevimliydi, keşke benim kardeşim olsalardı :) Filmin yemek sahnelerinde iskoç ekmekleri gördüm bir de :) minik somunlar iştah kabartıcıydı. Biraz araştırdım tarifi bile buldum. Eğer merak ederseniz buradan öğrenebilirsiniz yaplışını.
Çocuklarınız varsa tutun kolundan götürün derim filme.. Keyifli zaman geçireceğinize eminim ;)

5 yorum:

 1. animasyonları çok severimm sendenim yani, ve kesinlikle izlemeliyim bunu.

  YanıtlaSil
 2. BENDE İZLEDİM SÜPERDİ Firdevs ve Bihter şeysi bendede oldu:)

  YanıtlaSil
 3. Animasyon filmleri bir ayrı oluyor.İnsanı düşündürüyor, sorgulattırıyor.Animasyon filmleri izlemek gerek bence.

  YanıtlaSil
 4. ben de izlemiştim çok güldüğüm sahneleri oldu=)

  YanıtlaSil

sizi sevi_yorum :)