4 Film Önerisi

15:26:00 Merve Sevim 5 Yorum

Size bir kaç film önerisinde bulunmak istiyorum, hazır uzunca bir tatile girmişken aranızda tatili yatarak geçireceklere fikir olur belki :)


*İlk film Karanlığın Gözleri..
bazı kişiler kore filmlerinin, dizilerinin hastası oluyor, ben de öyle bir durum yok, sadece hikayeyi okuyunca ve fragmanı izleyince dikkatimi çekti izledim.
Yeni polis adayı bir kızın erkek kardeşini cezalandırmak ve eve götürmek için arabaya kelepçelemesiyle başlıyor film. Araba yolda kaza yapınca kız arabadan fırlayarak yere yapışıyor ve gözlerini kaybediyor, köprü parmaklıklarında asılı duran arabadaki erkek kardeş kelepçeli halde yardım beklerden , anahtara ulaşamaya çalışırken arabanın köprüden uçmasına sebep oluyor ve ölüyor. Film bir ablanın hem gözlerini hem kardeşini kaybetmesi ve duyduğu suçluluk duygusu üzerine devam ediyor. Filmin asıl konusu ise gözleri görmese de bir insanın isterse herşeyi yapabileceği, hatta bir seri katille bile baş edebileceği üzerine..Aksiyonlu, dramatik, ara ara gerilimli ama güzel bir film..Sıkılmadan izleyeceğinize eminim..


*İkinci film bir tom cruise filmi, Tetikçinin Gecesi..
Film sadece bir gecede yaşananları konu ediyor. Tetikçinin öldürmesi gereken 5 kişi vardır. Bu iş için bir geceliğine şehre gelen adam rastgele bir taksiye biner.Taksici zenci, işini çok iyi yapan dürüst bir insandır.Tetikçi ona bir teklif sunuyor, beni bu gece istediğin yerlere götürüp, beklersen sana kazandığının iki üç mislini veririm felan diyor. Şoförün işin gerçek yüzünü anlaması uzun sürmüyor, kaçmak istese de tetikçinin tehdit etmesiyle ona yardım etmeye mahkum oluyor..Ve en son öldürülmesi gereken 5. kişinin şoförün tanıdığı biri olması üzerine işler daha da heyecanlı hale geliyor..Aksiyonu bol, hareketli bir film.. Su gibi akıp geçiyor diyebilirim, tavsiye ederim..


*Üçüncü film gayet düşündürücü, hayretlerle izlediğim bir film Çifte Soygun..
Herşey bir bankanın içinde geçiyor.Bir soygun ekibinin bankayı rehin almasıyla başlıyor ve çok geçmeden ikinci bir soygun ekibinin bankaya dalmasıyla işler iyice karışıyor. Neyseki bu sonraki gelenler iki salak arkadaştır.Film o kadar güzel senaryo edilmiş ki, konu ilerledikçe bu soyguncuların hepsinin aslında bir kişi tarafından aynı saatte bu bankaya gönderildiği anlaşılıyor.Ama onları gönderen kişi takma isimli dünyaca ünlü bir soyguncudur ve kendini hiç tehlikeye atmadan bu soyguncuları kullanarak bankayı asıl o soymaya çalışıyor.Film boyunca bu kişinin içlerinden biri olduğunu biliyorlar onu tahmin etmeye çalışıyorlar.. Ve en sonunda hiç beklenmedik birisi olduğunu anlıyorsunuz.. Kesinlikle izlenmesi gereken bir film , şiddetle tavsiye ederim,  izleyince bana hak vereceksiniz eminim :)


*ve son film önerim romantik komedi tarzında bir film, Başımıza Gelenler..
Başroldeki kadın oyuncu Katherine Heigl romantik komedi dalında çok başarılı bulduğum bir oyuncu, çok yakışıyor ve kendisi de seviyor olacakki bir sürü romantik komedide oynamış..Filmin konusu kısaca şöyle, evli bir çift var filimde ve kadının çok yakın arkadaşı Holly ile kocasının çok yakın arkadaşı Messer'ı birleştirmeye çalışıyorlar. Ama o kadar ayrı dünyaların insaları ki ikisi de, en başından vazgeçiyorlar çıkmaktan. Evli çiftin çocukları dünyaya geliyor ve bu iki arkadaş onlara her konuda yardım ediyorlar, bir anda bir trafik kazası oluyor ve bebeğin anne babası aniden ölüyor.. minik Sophie bebek annesiz babasız kalıyor.. çocuk esirgeme kurumuna onu vermek istemeyen bu yakın arkadaşlar sophie'nin evine taşınıyor ve aynı çatı altında evcilik oynar gibi bebeği büyütmeye çalışıyorlar..Olaylar olaylar akıyor ve aslında ne kadar güzel bir ikili olduklarını anlıyorlar.. kafa dağıtıcı , eğlenceli bir film, ailecek bile izlenebilir :) şimdilik bu kadar hepinize iyi seyirler dilerim..

5 yorum:

 1. Tetikçinin Gecesi'ni izlemiştim zaten gerçekten sürükleyiciydi fakat tüm film boyunca sadece tek bir geceyi anlatması biraz anormaldi yaklaşık 100 dk olan film 100 dksıda bir geceyi anlatıyordu filmde en çok hoşuma giden sahnesi şöförün kaybolan dosyaları tetikçinin yerine alması için girdiği gece kulubünde ki sahnesi çok eğlenceliydi izlenilmeli bence .. diğer film önerilerin için teşekkür ederim

  YanıtlaSil
 2. Selams:)
  Ben de bu filmleri listeme aldım,teşekkürler:)

  YanıtlaSil
 3. ilk fırsatta 3 ünü izleyecegim inşallah. cok merak ettim

  YanıtlaSil

sizi sevi_yorum :)