Tarık Tufan

20:48:00 Merve Sevim 1 Yorum


Aşksız kadınlar coğrafyası ve Anna'sı ile gönlümüzü ayrı ayrı fethetmiş yazar.
İyi bir adam iyi bir yazar olduğu gibi yüreği de güzel bir adam.Belki de fazla ince ruhlu ! Yazsın hep, o yazsın okuyalım biz de.İşte onun güzel kaleminden bir kaç alıntı..
*Bir sevgili gittiğinde, ona baktığınız gözlerinizi de alıp gitmiştir. Bir sevgili gittiğinde, altında onunla dolaştığınız gökyüzünü de alıp gitmiştir.
*Her insanın ömrü boyunca ezberinde tutacağı bir yağmuru olmalı Ansızın ve keskin... bir gök gürültüsü,sonra şehre düşen bir yağmuru ezberinde tutmalı insan Damla damla ezberlemeli kendi yağmurunu Elifbayı ezberler gibi, kısa bir sureyi ezberler gibi Bir şiiri ezberler gibi ezberlemeli yağmuru .
*Ah sevgilim! Şimdi gökyüzüne bakmak, başkalarının evini gözetlemek kadar tedirgin edici. Gidelim başka bir gökyüzü bulalım, başka bir Ay bulalım kendimize. Bu doymazlar, bu arsızlar gökyüzümüzü çalmışlar!
*Duanın tam ortasındaydık. Şimdi göğsümüzün genişlemesini isteyeceğiz. Şimdi dilimizin çözülmesini isteyeceğiz. Şimdi belimizi büken yükün kalkmasını isteyeceğiz. Şimdi şerefimizin ve onurumuzun yükseltilmesini isteyeceğiz. Şimdi... ...Ağlayacağım... Ağlamayacağım... Allah'ım lütfen bizi koru. Azalıyoruz. Kirli bir işleyişin kıyısından yuvarlanıyoruz bir bir... Hayatın kenarından düşüyoruz

1 yorum:

  1. "*Bir sevgili gittiğinde, ona baktığınız gözlerinizi de alıp gitmiştir. Bir sevgili gittiğinde, altında onunla dolaştığınız gökyüzünü de alıp gitmiştir. " ne kadar doğru söylemiş. Gerçekten çok naif bir ruh... Erkeklerde nadir bulnur..

    YanıtlaSil

sizi sevi_yorum :)