Uzun Hikaye

20:16:00 Merve Sevim 6 Yorum


Kenan İmirzalıoğlu ve Tuğçe Kazaz nasıl ikili olmuşlar acaba, merak edenleriniz vardır illa ki.. Değerli kitapların sinemalara uyarlanması geleneğine Osman Sınav'dan muhteşem bir film daha eklendi diyebilirim.
Osman Sınav'ın 11 yıldır düşündüğü bir projeymiş Uzun Hikaye'yi çekmek. ilk zamanlardan itibaren filmin ana karakteri Bulgarlı Ali'nin Kenan olacağı bile belliymiş..Neden bu kadar yıldır filmin beklediği sorusuna ise, böylesi güzel bir filmi de ancak on yılda bir çekerim diyerek cevaplıyor Osman Sınav. Doğru zaman, doğru oyuncular , doğru mekan meselesi yani..
Filmin ikinci başrol oyuncusu Tuğçe Kazaz sonradan belli olmuş.Önce bir deneme çekimi yapılmış, Osman Sınav hala kararsızken o sıralar gazetede görmüş onu ve iki hafta sonra Münire'nin o olacağına karar kılmış.Filmi izleyince sizler de oyuncuların ne kadar doğru seçimler olduğunu anlarsınız..
Hikaye kısaca şöyle; Bulgaryalı Ali Sosyalist lakaplı ancak sosyalist değil sadece haksızlığa gelemeyen biridir. Kaçarak evlenmişler Münireyle ve güzel bir oğul evlatları vardır. Ali'nin yaşadığı yerlerdeki haksızlıklara göz yummaması her seferinde başka kasabalara göç etmelerine yol açmış. Çok güzel bir aşk hikayesi var filmde ve bunun sağlamlığı film boyunca size gösteriliyor. Oğullarına örnek bir anne baba aşkı diyebilirim aslında çünkü filmin ikinci yarısı bu aşk yolculuğunu Ali'nin oğlu Mustafa devralıyor.Ve savaşmaya o devam ediyor.
Filmin başladığı yerde son bulması çok hoşuma gitti. Ali ile Münire'nin aşkını oğulları Mustafa aynı kadabaya geri dönerek, aynı eve girerek devam ettiriyorlar.Oyunculuklar mükemmeldi diyebilirim, Kenan İmirzalıoğlu döktürmüş de döktürmüş, bu adam gerçekten ekrana da çok yakışıyor. Tuğçe Kazaz da keza öyle..

6 yorum:

 1. Kenan İmirzalioğlu nun artık kötü projesi diye bir olayı olmayacak sanırım :) dizisi de süper

  hepsisatista.blogspot.com

  YanıtlaSil
 2. Sevda Yıldız22 Ekim 2012 11:58

  bu filmi izlemeyen kalmasın bence Kenan 'a birkez daha hayran kaldım her role her ana yakışıyor ve oyunculuğunun hakkını veriyor .....

  YanıtlaSil
 3. Fargmanı izledim ve Uzun Hikaye'yi merak ettim en kısada izleyim :)

  YanıtlaSil
 4. değişik güzel bir hikayesi vardı :)
  beğenirsin umarım canım ..

  YanıtlaSil
 5. kenan imirzalıoğlu na kabadayı filminde gıcık olmuştum, nefret etmiştim.
  ama bu filmde cok güzel oynamış. filmin hikayesi ve oyunculuklara laf yok.
  teşekkürler osman sınav

  YanıtlaSil

sizi sevi_yorum :)