Samimi Bulmuyorum

01:26:00 Merve Sevim 13 Yorum


tvde ağlayayıp 2 dk sonra, 1.60 boyunda, esmer, giyimine özen gösteren eş adaylarımı bekliyorum diyenleri samimi bulmuyorum,
en güzel fotoğrafını faceye koyup 'ehh işte' kıvamında yorumlar yapanları samimi bulmuyorum, erkek şoförlerin kadınlara yol verip erkeklere sıra gelince gaza basıp gidenlerini samimi bulmuyorum,
hayatında bi çocuğu sevmemiş, bi yaşlıyla sohbet etmemiş insanların sosyal mesajlar vermelerini samimi bulmuyorum,
elalemle güleryüzlü, içten, anlayışlı konuşup ailesine ketum davranan insanları samimi bulmuyorum,
dönüp kendisine bir kere bakmadan, karşısındakini saçından, tokasına, taktığı çantanın markasına kadar eleştiren insanları da samimi bulmuyorum.
ayy ben türkçe müzik dinlemem deyip, bulduğu bütün yabancı şarkıları facede paylaşıp ingi. sözler yazanları samimi bulmuyorum.

ve daha aklıma gelmeyenleri de..

he bi de evine yeni koltuk alıp üstüne örtü sererek kapatan teyzeleri samimi bulmuyorum :) yukarda yazdıklarım ciddi ciddi kızdığım şeylerdi de bu sonuncusu artık alıştığımız türk adeti olduğundan gülelim diye yazdım.
Hakkaten neden serilir bu örtüler ?
Annem dahil bütün akrabalarımın evinde, koltukların üstünde bazen alakalı bazen alakasız çiçekli örtüler battaniyeler var. Kirlenmesin diye diyor annem, silmeye sıra gelince kaçıyonuz bunlar olmasa naparım ben diyor :) bayramda seyranda kaldırıyor ama bunun da altını çizmek isterim. koltukların yüzüne hasret yaşıyoruz resmen ya :)

13 yorum:

 1. Ama malesef etraf onlarla dolup taşıyo :( Ayrıca sırf kadın şöförüz diye inadına yol vermemek için diretenlerde çoğunlukta hala canım
  Sevgiler

  YanıtlaSil
 2. çok güzel tespitler,bayıldım:)

  YanıtlaSil
 3. ha ha haaa ama bak ben de kolyukların üstüne böle şeler koyuyorum. çünkü yalnız yaşıyorum, sona koltukta keyifle kitap okurken yediğim içtiğim herşeyi döküyorum başa çıkmıyor yau.
  :))))

  ama ivit haklısın küçük hanım.
  :))))
  ne hoş ifade etmişsin.
  :)

  YanıtlaSil
 4. Mutluanne; sen onlara aldırma, araba kullanan kadınlara bayılıyoum ben :) en kısa zamanda ehliyet almak istiyorum ama istanbulda asla şoförlük yapmam o ayrı mesele!

  Ekimoza; hoşgeldin canım, teşekkür ederim :)

  deeptone; ben de yalnız yaşıyorum :) öğrencilik zor , herşeyi aynı anda idare etmek, yemek, temizlik, ödevler derken koltukta geçen zamanların tadına doyum olmuyor.
  koltuğumda örtü yoktu ama kış gelmeye başlayınca ben de serdim bi tane itiraf ediyorum :)

  YanıtlaSil
 5. Samimiyet benim de çok önem verdiğim, arkadaş/komşu ilişkilerimde en önemli maddelerimdendir. Öyle deyip,tersini yapma arkadaş, ya da kendini olduğundan farklı gösterme, çünkü nasılsa bir gün ortaya çıkar, yalnız Bücürük'ten ötürü kanepelerime örtü sermek zorundayım:))aslında bana kalsa örtüsüz çok daha güzel duruyorlar ama kediler tırmıklarıyla koltuk ve kanepelerin özellikle kenarları mahvediyorlar, Prenses tamamen parçalamıştı, pamukları ve iç ahşap iskeleti gözüküyordu..nasıl o hale geldi insan farkedemiyor...örtüyü de tırmıklıyorlar gerçi:)

  YanıtlaSil
 6. kedilerle aynı evde mi yaşıyorsunnn :)
  bana çok yabancı bi olay bu bücürük , neden noolmuş diyeceksin. köyde büyüdüm ben, ee doğal olarak, kediler, köpekler ve diğer hayvanlar bahçede dışarda beslenir bizde :)
  o yüzden evde hayvan beslemek nasıl duygu hiç bilmiyorum.
  bakımı hayli zor olsa gerek..

  YanıtlaSil
 7. Hayata bir kere geliniyor... Hiç bir şeyi ertelememek ve gerektiği gibi yaşamak gerekiyor. Bırak kirlensin, bırak kırılsın.. Tadını çıkaramadıktan sonra koltuk kirlenmiş çok mu?

  YanıtlaSil
 8. bunu yapmayı becerebildiğim gün, hayattan daha da zevk almaya başlayacağım , kesinlikle haklısın kaptan ;)

  YanıtlaSil
 9. süper olmuş yazı yazan parmaklarına sağlık
  blogunu ilk defa okudum iyiki de okumuşum hoşbuldum ozaman ben :)

  YanıtlaSil
 10. teşekkür ederim gülsüm :)
  hoşgeldin sefalar getirdin.

  YanıtlaSil
 11. :)
  ben o teyzeleri samimi buluyorum,
  samimi bulmadığım kimse yokken örtü serip biri gelince apar topar kaldıranlar :)

  öptüm seni ;)

  YanıtlaSil
 12. ve bu örnekler çoğaltılabilir rahatlıkla:-))

  yazını ilk kez okudum,bloguna ilk kez geldim.Çok beğendiğimi söylemeliyim.Uğrayacağım yine vakit buldukça:)

  YanıtlaSil
 13. Seyhan ablacım öyle dediğime bakma :) benim de en samimi bulduklarım o teyzeler, ben de seni öptümm :)

  Şükriye hoş geldin :) güzel yorumun için teşekkür ederim, her zaman beklerim ben de :)

  YanıtlaSil

sizi sevi_yorum :)