Ana içeriğe atla

Kayıtlar

Aralık, 2012 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Keçe Beşiktaş Amblemi

kısmette beşiktaş  amblemi yapmak da varmış :) her ne kadar trabzonsporlu olsam da gelen bi istek üzerine beşiktaş amblemi yaptım. tam orjinal olmasa da keçeden bu kadarını çıkarabildim. boş bi zamanında TS amblemini de deneyeceğim.. henüz tişörte dikmedim, sipariş gelirse dikip verebilirim haberiniz ola ;)Zerrin & Erhan Söz-Nişan

geçtiğimiz günlerde kuzenim Zerrin ablamı hem sözledik hem nişanladık :) kız isteme ve söz bir arada olunca herşey ardı ardına gelişti.. tam karadenizli usulü, kahveler gelmeden konuya geçildi, Allah'ın emri Peygamberin kavliyle kızımız istendi.. bizimkiler de hiç naz yapmadan verdiler :) kahveleri toplar toplamaz nişan tepsisi geldi, yüzükler takıldı.. tepsiyi Serjiyo tuttu, evin küçüğü olarak. o ara bi karışıklık , makas kesmiyo felan denildi hem damat bey hem babası bolca harçlık attı tepsiye :) geceden en karlı ayrılan kuşkusuz serjio oldu :) sonra pasta merasimi ve topluca çekilen fotoğrafların ardından kapanış yapıldı.. hiç söz kesmeye şahit olmamıştım, çok eğlendim :) bakalım darısı Elif ablamın başına , büyükler aradan çekilsin ki küçüklere yer açılsn dimi ama :)
Pia Mia'dan bol hediyeli bir çekiliş daha

Sattığı ürünleri çok beğendiğim bir blogger pia mia ilk çekilişinde de çok kaliteli hediyeler vermişti, aynen bu çekilişi de onu aratmıyor.. inşallah bana çıkar, yareppim amin :)

mis kokar benim güllerim

mis kokulular , tazecikler tabiki çok özeller.. yine kadınlara değinmeden edemeyeceğim ama güllerin renklerine yüklenilen o güzelim anlamlar da yine bizim başımızın altından çıkmıştır eminim :) kırmızı gül: aşk, tutku, yüreklilik, cesaret, seni çok seviyorum.. beyaz gül: masumiyet, saf aşk, sana değer veriyorum.. sarı gül: ayrılık diye bilinse de sıcak sevgi, arkadaşlık, memnuniyet.. mercan renkli gül: özlemek, istemek, güzellik.. hangisini alsam diye düşünmeyeceksin işte, ver ortaya bir karışık deyip usulca işin içinden sıyrılacaksın :)

1Erkek 1Kadın, Süpriz

bişi merak ediyorum, siz kimin tarafındasınız ,yani zeynepçi misiniz, ozancı mı ? filmin büyük bir kısmı zeynepin başının altından çıkan olaylarla işleniyor. bazen ozana acıyorum, ama zeynebin de ilişkiyi canlandırma çabalarına hayranım :) bazen ozan "öküz" kelimesinin hakkını vere vere oynasa da bu videoda %100 haklı değil mi sizce? zeynep sürekli ondan birşeyler bekliyor, süprizler, özel günler vesaire.. ama günümüzde özel günün de ağzına edilmiş durumda.. doğum günü, yıldönümü, ilk bakışma, ilk buluşma diyee diyee yılın nerdeyse her günü özel gün olmuş. kuşkusuz bu işten en karlı çıkanlar mağaza sahipleri, markalar.. insanları hediye almak, vermek zorunda bırakanlar ! ben herkes alıyor die değil, içimden geldiği için almak istiyorum belki ama sırf bu baskı yüzünden hediye işinden soğuyorum.. önemli olan da özel günde alınan hediye değil zaten, yılın bütün günlerinde güzel geçinmek.. sürekli öküzlük yaptıktan sonra özel günde süprizlere boğsa ne fayda :)


çok yaşayın..

hiç yaşlanmak istemeyiz ama doğum günlerini de iple çekeriz.. doğum günü partileri, pastaları felan da kandırmaca olsa gerek . insan bir yıl daha gitti ömrümden diye mutlu olur mu _? 365 günün bir günü size aittir, o da sevinsem de üzülsem mi arasında geçer gider.. pastanızdaki mum sayısı artmaz sadece, işler daha da zorlaşır, hayat soruları daha da kazıklaştırır, hayaller yön değiştirir, hayattaki rolleriniz ağırlaşır.. herşeye rağmen her yıl doğum günlerimizde iyi hissediyorsak, şüphesiz sahip olduklarımızdır bize iyi hissettiren.. gerçek arkadaşlar, gerçek akrabalar, sevgisini esirgemeden bizi sevenlerdir.. Allah sizi sevenleri , size bağışlasın.. şüphesiz; ekmek , su gibi gereklidir insana sevmek, sevilmek..

Kokina Yılbaşı Çiçeğim

Blog bağımlılığını blogu olmayan anlayamaz ,   nasıl ki anne olmadan çocuk sevgisinin ne demek olduğunu anlayamıyoruz bu da aynı şey..  internetsiz öğrenci evi , seyircisiz futbol maçı gibiymiş :(  sessiz, sakin.. sadece oyuncuların sesi duyuluyordu.. neyseki sonunda internetime kavuştum da, ev biraz hareketlendi :)

Şimdiii size benim için ilk dünya tarihini araştırmadığım bir olayı söyleyeceğim :) Fotoğraflarda gördüğünüz, yılbaşı çiçeği kokina, çoğunuzun bildiği bir çiçek.. Geçen sene tanıştım ben kokinayla.. sokakta görünce ne güzel şey bunlar diye aldım,
başımın yanına koyunca gece elimin dikenlerine batmasıyla uyandım.. aldım vazoya yerleştirdim, köşe bucak yer aradım kokinama.. üstündeki çiçekleri ilk başta gerçek sanıyordum, meğer iple bağlıymış duyunca pek bi üzüldüm.. ama kokinayla ilgili rivayeti bildiğimden çiçeğim çürümeye başlasa da atmaya kıyamadım.. neymiş efendim kokinanız, bir daha ki yılbaşına sağ salim kavuşursa,
dökülmezse ev sahibi oluyormuşsunuz kıh kıh :) ya …

istanbul'un çilesi biter mi ?

2012 yılında İstanbul avrupa şehrinin düştüğü hallere bakın ! elektrik kesilir , doğal gaz kesilir, su kesilir.. bu da yetmez telefonlar kesilir, hatta hatta bütün telefon numaraları birbiriyle yer değişir. iki gündür internetim yok, ttnet'in başının etini yiyorum kısa süreli bir arıza deyip duruyor. meğer asıl sorun ev telefonlarında imiş ! bugün kesilen telefonlar açılınca , bir de ne göreyim tanımadığım insanlar beni arıyor, gamzeyi istiyor! yok teyzecim ben değilim diyorum, ısrarla doğru çevirdim kızım diyor. kapatıyorum tekrar arıyor, gamze olmadığıma inanması için 4 kez araması gerekti. sonra ben ev telefonunda cebimi aradım ve teyzenin haklı olduğunu anladım ,  numara doğru, ama ben gamze değilim :) sonra kendi ev telefonumu çevirdim bakalım benim numaramı kime vermişler, yine başka bir teyze açtı.. işin komik tarafı siz kimi aramıştınız diyor teyze ben de * kendi evimi aramıştım siz kimsiniz diyorum :D biraz sonra irandan arıyor bi amca, açıklıyorum durumu, ha ölemi ben i…

Midenizdeki kelebekler

genelde aşık olan kişilerin kullandığı o meşhur cümle, 'ayy, midemde kelebekler uçuşuyor sanki..' sevgililik döneminin ilk zamanlarında başlayıp, zamanla alışma evresine geçince kaybolan hissiyat. bu kelebek hissiyatının bilimsel boyutunu açıklayım önce..
* insan heyecanlandığında bazı bölgelere kan daha fazla gitmeye başlar,  bu fazla kan ihtiyacı da ilk olarak mideden kanın çekilmesiyle karşılanır.. bizlerde midemizde kelebekler uçuşuyor gibi hissederiz..
bu kelebeklerle ilgili bir iki teşhisim de oldu.. ömürlerinin bir günden uzun olduğunu, beslenip, büyütüldüğünde ise artık aileden biri gibi davrandıklarını düşünüyorum.. kendilerine alışıp, varlıklarını hissetmiyorsunuz.. tam tersine daha büyüyemeden birileri tarafından öldürüldüğünde ise, bir daha midenizde unutulmayacak derecede bir ağrı bıraktıklarını.. o ağrıların da ara sıra hareketlendiğini ve sadece mide yanması olarak kaldığını düşünüyorum.. bilmem farklı hissedenleriniz var mı :)
foto : thisispretty.co.uk

melodramik

diğer bölümleri bilmem ama eğitim fakültelerinin son senesinin nasıl eziyetli geçtiğini bizzat yaşıyorum. son sene rahattır, ders sayın azdır , hocalar fazla zorlamaz gibi batıl inançlar bizim bölümde gerçek olamıyor. 6 dersin dördünde adam akıllı proje istiyorlar..  bu projelere son hafta yaparım veririm gibi yaklaşırsanız, daha ilk vizede çuvallarsınız.. çünkü öğrenci milletini tanıyan hocalarımız tabi ki vizelerde sorularını projelerimizden soruyor. e  biz de malum sınıfça düşük nota mahkum ediliyoruz. fazla tembellik de yapmıyoruz hee, anladığımız kadarıyla projelerimizi hafta hafta yapmaya çalışıyoruz. ama birine ağırlık verince ötekiler askıda kalıyor direkmen ! tek derdimiz 60 alıp geçmek anlayacağınız..
*** senenin sonunda malum sınav kpss sorunumuz da var ! öğretmen olmak isteyenlerle ilgili tabi. dershaneye yazılmadım, murat eğitim kurumlarının eğitim setini gittim aldım.. kitapların kalınlığı çok ürkütücü, eve getirdikten sonra 3 gün uzaktan kendilerine baktım.. alışmak iç…

Biraz korku biraz gerilim

korku filmi sevmem normalde, romantizm iyidir iyi derim hep, kendimi tanıyorum, hatta o uçuğun dudağımda nerde çıkacağını bile biliyorum :) ama arada bir birazçık korku birazçık gerilim de izliyorum..

Oda Arkadaşım

Blair'ı  her geçen gün daha severek izliyorum gossip girl'de , ordan bi sempatimi kazanmışlığı vardı zaten gerilim filminden pek etkilenmem diyerek izledim :) yurta kalanlar izlemesin dermişim şimdi :) filmde Blair şizofrenik bir oda arkadaşını canlandırıyor, oda arkadaşını çook seven , kimseyle paylaşmak istemeyen,  etrafında ona kötülük yapanları kendince cezalandıran bir arkadaş.. güzel , akıcıydı hoşuma gitti :)
***
Tuzak

Filmi sitedeki yorumları okuyarak seçtim,  haklılarmış, senaryosu çok orjinaldi, heyecanla izledim.. film amerikalı bir kızın web sitesinden bulduğu parisli bir kızla, bir süreliğine evlerini değiştirmelerini, ve amerikalı kızımızın aslında nasıl bir oyunla karşı karşıya kaldığını anlatıyor.. izleyeleyeceklere iyi seyirler şimdiden :)

winter style

kar yağarken doğmuşum bilmem bunun da etkisi var mı ama kış mevsimini çoook seviyorum :) kardan adamlara, kar fotoğraflarına, kış aksesuarlarına herşeyine bayılıyorum. fotoğraflarına bakmak bile mutlu olmaya yetiyor.. bizim adetlerimizde noel kutlamak yok biliyorsunuz, yılbaşında ağaç süslemeleri, hediye alma olayı, kırmızı giyme modası yok.. noelin anlamı onlarda çok başka, biz sadece yılbaşını takvimsel bir değişim olarak kutluyoruz. ama bu kadar eğlenceli, büyük küçük herkesin heyecanla hazırlıklar yaptığı, rengarenk ev süslemelerinin olduğu bir günümüzün olmasını canı gönülden isterdim.. küçükken kitaplarda, sinemalarda görürdük noel hazırlıklarını da ağzımız açık izlerdik.. etrafımızda böyle bir kutlamaya şahit olmadığımızdan sanırım.. şimdiki aileler bizimkiler kadar uzak değiller olaya, bayram havasında olmasa da yeni yılı böyle rengarenk , çoluk çocuk karşılamak pek abes karşılanmıyor. bu bizim kültürümüz olmasa da insanı mutlu eden bir etkinlik, neden uzaktan seyredilmekle k…

mervesevim.com hediye zamanı

blogumla kardeş site olan mervesevim.com yeni bir hediye çekilişiyle sizlerle :) 4 şanslı kişiye hediye saat veriyor. yılbaşı hediyenizi ucuza getirmek istemez misiniz ;)

Laz Dursun Yemekteyiz

bazı insanlar komedyen olarak doğarlar, bazı tipler de.. işte o tiplerin en başarılı, deli oyunculuk yapanlarından biri de namı değer Laz Dursun şüphesiz.. her ne kadar sürekli aynı tiplemeyle kaşımıza çıksa da güldürmeyi başarıyor. eskilerden bu videoyu gördüm facebookta gülmekten kendime gelemedim :) muma çevirdi milleti, hamsiye , mıhlamaya laf edilir miymiş hiç :) Allah çarpar, o çarpmasa Dursun çarpar oh olsun oynayın bakayım uşaklar :)Afiş tasarımım

istanbul'un en büyük artısı ismek kursları şüphesiz..
her sene yeni branşlar ekleniyor ve yeni yerler açlılıyor.
ve kurslardan hiç bi şekilde ücret alınmıyor.
amerikaya gitmeden önce ingilizce pratik olsun diye geçen sene bir yıl boyunca devam etmiştim ismeğe..
bu sene de grafik tasarım dersi alalım dedik, aidayla gittik yazıldık.
haftada iki gün perşembe ve cuma akşamlarımızı böyle değerlendiriyoruz..
kursta photoshop ve illustrator programlarını öğretiyor hocamız..
hocamız demişken, hem geçen seneki ingilizce hocam hem şimdiki grafik hocamdan bahsetmek isterim.
hiç öyle ücretsiz kurstaki hocalardan nolurmuş demeyin,
hepsi gayet donanımlı, bilgili, işinin hakkını veren insanlar.
çok seviyorum hocalarımı :)
bugün proje teslimi var , afiş tasarımı yapmamızı istedi hocamız,
elimden geldiği kadar bişiler yaptım,
yoruma açmak istedim..iki afiş arasında kararsız kaldım filtreli mi olsun düz mü olsun die..
henüz notumu almadım ama sizce nasıl olmuş ?Mug cozy

kışın gelmesiyle birlikte sıkça karşılaştığım kupa bandlarını paylaşmak istedim :) türkçede ne diyoruz tam olarak bilemediğim için ingilizcesi mug cozy demeyi tercih ettim.. cozy ismini çok sevdim kuzu gibi sıcacık ,  eee işlevi de eli sıcaktan korumak olduğuna göre pek yersiz sayılmaz tespitim :) eli şiş tutmayanların bile bir tığ, bir şişle yapabileceği çok renkli eğlenceli aksesuarlar. ben yazın uzun gelen eteklerimi kesip kalan parçalarıyla saç bandı yapıyordum, örmek için üşenenler eski kazakların kollarını bile kesip süsleyebilir bunun için bence ;) keçe kullananlar da var cozy yapmak için.. biraz daha araştırıp keçesinden yapmayı düşünüyorum ben de.. kış mevsiminin bu eve kapanıp, dingin yaşama hallerini çok seviyorum işte.. koşuşturmacadan uzak, huzurlu uzun kış geceleri bekle bizi,  geliyoruz :)


*Alıntı : www.etsy.com

Aşk

-hi, i am Baaass, Chuck Basss. lütfen Chuck gibi okuyun, gözler kısık ve ses buğulu  :)  ne demişler okulu sevmiyorsan okuldan birini sev , o zaman ister istemez okula uça uça gidersin :) bunu pazartesiye uyarlamak istiyorum pazartesiden nefret ediyorsanız, sevgilinizle buluşma gününüz pazartesi olsun :)  bu fotoğrafa bakmaya doyamıyorum, gossip girl'de en iyi karakterler kesinlikle chuck ve blair diyebilirim. dolaplarla dolu hayatları, sıradan çiftler olmamak uğruna verdikleri savaşları çok eğlenceli.. mutlu haftalar diliyorum hepinize, hayatınızda sizi de böyle elleriyle gülümseten birisi varsa ne mutlu size :)

Markafoniden tasarım tişörtler

Eğer giyerse erkek arkadaşınıza çok güzel farklı tişörtler hediye edebilirsiniz kızlar ;) Markafonide 20 lira gibi uygun fiyata satılıyor,   kampanya bitimine 1 gün kalmıştır hatırlatayım.. mutlu pazarlar :)