Ana içeriğe atla

2013 Burç Yorumları2013'e girdik dimi :)
o kadar yaygara kopardılar ne kıyamet koptu, ne bişi oldu..
bugünün dünden bir farkı yok, seçme şansı verselerdi 2012'de bir kaç ay daha kalmayı tercih ederdim.
13 rakamı hep korkutmuştur beni, uğursuz gelmez umarım diyodum ki aklıma finaller geldi !
daha ilk haftasında finaller olan bir seneden ne kadar hayır gelir orası muamma..
yılbaşı geldiğinde adettendir, her kanalda bir astrolog yeni yılda burçların yorumlarını yapar..
nedense çoğu güzel haberler verirler :) ben de saf saf mutlu olurum..
2013 kovalara uğurlu geliyor, hem aşkta hem parada :) bakalım ne kadar gerçek olacak..
sizin burcunuzda ne var ne yok ?


KOVA

Yaza kadar eve ait konularda, yazdan itibaren de aşkta şanslısınız. Ev satın almak, kiralamak, tamirat yapmak veya başka bir mülkle ilgili planlarınız varsa yaza kadar harekete geçmelisiniz zira son on yılın en büyük fırsatları ile karşılaşacaksınız. Bu dönemde daha geniş ve aydınlık bir evde oturabilir veya mülkten kazanç sağlayabilirsiniz. Yazın aşk ve çocuklarla ilgili güzel bir dönem başlıyor. Aşkta son on yılın en şanslı dönemine gireceksiniz ve bu, 2013 yazında dek sürecek. Hamilelik haberleri alabilir ve çocuklarla ilgili şanslı olaylar yaşayabilirsiniz. Sonbahardan itibaren kariyerinizde sorumluluklarınız artacak, bir çeşit çıraklık döneminden geçeceksiniz. Büyük bir iş değişikliği olabilir, başka bir sektör ya da alanda çalışmaya başlayabilirsiniz. İki senelik bu süreçte yeni şeyler öğrenirken epey zorlanacak ama tecrübe kazanacaksınız. Son yıllarda üniversite, yurt dışı, mahkeme, medya bağlantılı bir konuda zorlandıysanız sonbaharda rahatlayacaksınız. 15 Mayıs-27 Haziran arasında aşk hayatınız sönükleşebilir ve ilişkiniz durağanlaşabilir. Eski sevgili ya da ilişkinizdeki eski meseleler gündeme gelebilir.

OĞLAK

Oğlaklar baştan aşağı değişiyor. Aslında değişim dışarıdan değil kendi içinizden kaynaklanıyor ve yansıması olarak dış dünyada değişiklikler oluyor. Bazı Oğlaklar bu süreci geçirdiler, 2013’de ise aralık doğumlu olanlar dönüşüm geçirmeye devam edecek. Bu geçiş özellikle yazın bazı sancılı olaylarla kendini somut olarak gösterecek. Kendi istekleriniz, eve ait konular ve kariyer sorumlulukları çatışacak. Ev, mülk ve anne babanıza ait konularda sürpriz gelişmeler ve eski yaşam tarzınızdan çok farklı hayatlar yaşamaya başlayabilirsiniz ama hepsi aniden gerçekleşecek. Birden bire taşınabilir, başka bir şehir hatta ülkede yaşamaya başlayabilirsiniz. Kariyerinizdeki ağır sorumluluklar ve zorlayıcı koşullar ise sonbahara kadar sürecek ama sonrasında hem rahatlayacak hem de büyük bir başarı kazanacaksınız. Son zamanlarda yaşamış olduğunuz ‘çıraklık’ döneminden sonra kış aylarında ‘usta’ statüsüne ulaşacak ve çabalarınızın karşılığını somut biçimde alacaksınız. Tutulmalar iş ortamınızda ve şirketinizde değişikliklere neden olacak ya da sağlıkla ilgili konuları gündeme getirecek. Yaza kadar aşkta en şanslı burçlardan birisiniz. Özellikle 5 Mart-2 Nisan arası çok güzel geçebilir. 2013’deki en güçlü döneminiz ise 17 Kasım-26 Aralık

BALIK

YÖNETİCİNİZ Neptün yaklaşık 146 yıl sonra tekrar burcunuza geliyor. Bu sene sadece 19 ve 23 Şubat doğumlu Balıklar bu etkiyi hissetmeye başlayacak. Hayal gücünüz zenginleşecek ancak kafanız karışacak ve dünyayı görmek istediğiniz gibi göreceksiniz. Fedakarlık yaparken kendiniz kurban etme eğiliminde olacaksınız. 2013’nin tutulmaları ise iş ve ev yaşamınızda önemli gelişmelere neden olabilir. Taşınabilir, iş değiştirebilirsiniz veya anne ya da babanızın hayatında değişiklikler olabilir. Mülkle ilgili planlarınızı yaza erteleyin zira yazdan itibaren bir sene içinde büyük fırsatlar karşınıza çıkacak. Yaşam alanınız genişleyecek, daha aydınlık ve büyük bir eve taşınacak belki de ev sahibi olacaksınız. Mülkten para kazanabilirsiniz. 15 Mayıs-27 Haziran arasındaki dönemde eve ait konularda aceleci davranmayın, sonrasında daha iyi seçenekleriniz olacak. Geçtiğimiz yıllarda borç yükünüz ve aylık ödemeleriniz fazla idi, sonbahardan itibaren sırtınızdan ağır bir yük kalkacak ve çok rahatlayacaksınız. Kış aylarında elinize yüklü miktarda para geçebilir. Ancak aylık geliriniz yani maaşınız uzun bir süre dengesiz gidecek. Bolluk ve yokluk dönemleri arka arkaya gelebilir. Aşkta en güzel dönemleriniz ise 14 Ocak-7 Şubat ve 7 Ağustos-5 Eylül arası…

KOÇ

Uranüs 11 Mart 2012′ de bağımsız Koç’ a girdiğinden beri, hayatınızın hızlı ilerleyişine kapılıp gittiniz. Bu yıl daha da fazla değişiklik getirerek pencerelerinizi çatırdatıyor ve hayatınızın temellerini sarsacak. Her ne kadar önünüzde uzanan yolla ilgili endişeleriniz olsa da yeni deneyimlere duyduğunuz heves endişenize baskın gelecek. Neyse ki, siz Koçlar kendinizi size yabancı olan durumlar içinde bulduğunuzda meydan okuyorsunuz ve haritada olmayan ülkeleri keşfetmeye can atıyorsunuz. Yıl boyunca, sürprizlerle dolu Uranüs, hem fiziksel, hem duygusal hem de ruhsal gizli gerginlikleri açığa vurmaya devam ederek, değişen bakış açılarınızla uyumlu radikal değişiklikleri yapmak için size fırsatlar sunuyor. Farkındalığınızı genişletmek, özellikle 24 Haziran ve 19 Eylül tarihlerinde, Uranüs Plüton’la 2015′e kadar tekrarlanacak olan yedi sert kare açının ilk ikisini oluşturduğunda, elbette kolay olmayacaktır. Şiddetli Plüton 2008′de Kariyere ilişkin 10. Evinize girerek, hayatınızın akışında 2023′e kadar dünyayla ilişki kurma biçiminizi kademeli olarak dönüştürecek uzun süreli bir değişikliği başlattı. Öte yandan şu anda, mesleki hırslarınız aniden yüksek voltajlı Uranüs’ün kare açılarının elektrik akımına tutuldu. Beklenmedik gelişmeler, sizi geleceğe taşıyacağını düşündüğünüz gidişatı değiştirmenizi gerektiriyor.

BOĞA

2013’nin yaza kadar olan zaman diliminde son 10 senenin en şanslı dönemini yaşayacak ve parlak fırsatlarla karşılaşacaksınız. Önemsiz gibi görünen ayrıntılar bile büyük gelişmelere neden olabilir. Aktif olmalı ve fırsatları yakalamalısınız. Hayatınızın aşkı bu dönemde karşınıza çıkabilir, evlenebilir, çocuk sahibi olabilir, terfi edebilir, kendi işinizi kurabilir, ev satın alabilir ve eğer bir sağlık sorununuz varsa şifa bulabilirsiniz. Ancak sonbaharda başlayan ve iki sene sürecek olan yeni dönemde evlilik, iş ortaklığı gibi resmi ilişkilerinizde zorlanacaksınız. Bu eğilim sağlığınızı da zorlayacak. İlişkiniz sınavdan geçecek ve yeterince sağlam değilse kopabileceksiniz. Evlenme ya da ortaklık kurma planlarınız varsa sonbahardan önce imza atmayı düşünmeli, yöneticiniz Venüs’ün zayıf olduğu mayıs ve haziran aylarını atlamalısınız. Geçen yıl başlayan ve 2013 sonuna kadar sürecek olan tutulmalar aylık geliriniz ve borç, nafaka, miras, vergi, tazminat gibi kaynaklarda değişime neden olacak. Kasım ayında başlayan ve iki sene sürecek olan yeni tutulma serisi ise kendiniz ve partneriniz hakkında kararlar vermenize neden olacak ve hayatınız aynı kalmayacak. Sonbahardan itibaren iş yükünüz rahatlayacak ya da kendinize iyi yardımcılar bulabileceksiniz.

İKİZLER

İkizler burcunda geçen sene başlayan ve bir sene daha sürecek olan tutulmalar önemli değişimler getirebilir. Bir sene sonraki son tutulmadan sonra hayatınız rayına oturacak. Evlenebilir, iş ortaklığı kurabilir ya da tam tersi partnerinizden ayrılabilirsiniz. Ayrılırsanız bir sene içinde yeni ve daha iyi bir beraberliğe başlayabilir ya da o kişiyle tanışabilirsiniz. Ne yaşarsanız yaşayın sonucunda sizin için çok hayırlı olacak zira haziran ayında şans gezegeni Jüpiter burcunuz gelecek. Jüpiter pek çok alanda fırsatlar getirecek ve son on yılın en parlak dönemini yaşayacaksınız. Hayatınızın aşkını bulabilir, kendi işinizi kurabilir, terfi edebilir, ev ya da çocuk sahibi olabilirsiniz. Sağlıkla ilgili bir sorununuz varsa iyileşeceksiniz. Yaza kadar evinizde hareket ve yoğunluk -24 Ocak-14 Nisan arasında yavaşlasa bile devam edecek. Aşk gezegeni Venüs nisan-ağustos arasında burcunuzda ancak 15 Mayıs-27 Haziran arasında gerilerken ilişkinizden şüphe duyabilir ve ağırdan almak isteyebilirsiniz. Venüs gerilerken eski aşklar veya ilişkinizdeki eski sorunlar gündeme gelebilir. Bu dönem dış görünüşünüzle ilgili yenilikler yapmamalısınız.

YENGEÇ

11 Haziran’ a kadar Gruplara ilişkin 11. Evinizde şanslı Jüpiter’le yılın ilk yarısında dostlarınız ve iş arkadaşlarınız size bir sürü bağlantı kazandırıyor. Başkalarının desteğine sahip olmak ve inandığınız bir davaya kendinizi adamak 2013 boyunca size gelişim için sağlam bir temel kazandırıyor. Birey ya da kurum ne kadar idealist olursa olsun en önemlisi sizin pratik düşüncelere öncelik vermenizdir. Hedefler ve prosedürler konusunda emin olmadığınız durumlarda zorunlu işler üstlenmek zahmetli ve yorucu olabilir. Sağlam bir yapı içinde sabit ilerleme, sadece umutlar ve dilekler üstüne inşa edilmiş parlak fikirlerden sizi daha ileri götürecektir. 11 Haziran’da Jüpiter esnek İkizler’e ve spiritüel 12. Evinize geçerek burada 25 Haziran 2014′ e kadar hayatın derin gizemlerine ışık tutacak. Eğer zihninizi açmak ve alternatif inanç sistemlerini keşfetmek isterseniz, bu oldukça fazla ruhu besleyen bilgi demektir. Size en anlamlı gelen gerçekler size bütünleşmiş bir paket olarak değil, çeşitli kaynaklardan ufak parçalar olarak gelebilir. Dünyayı ve kendi düşüncelerinizi yargılamadan incelemek, öğrendiklerinizi arttırmak ve zihninizi genişletmek için etkin bir yoldur.

ASLAN

Hayat yolculuğunuzun sonraki aşamasına girmeden önce bu yıl tamamlamanız gereken önemli işleriniz var. Her ne kadar öndeki potansiyel büyük sıçrayışlar, atlayışlarla büyüyor olsa da, dengeleyici Satürn ‘ün İletişime ilişkin 3. Evinize 2013′ ta başlayan ziyareti, 5 Ekim’de sonlanarak, hayatınızın eğilimlerinde büyük bir değişime neden olacak. Satürn 2005-2007 yıllan arasında burcunuzdayken muhtemelen gelişiminizi sınırlayan ve bir noktaya toplayan ciddi kararlar almak zorunda kaldınız. Şimdi seçtiğiniz yol önünüzde kollara ayrılıyor; başarılarınız ve başarısızlıklarınızı değerlendirirken, önemli sonuçlar doğuracak kararlarla yüzleşmeniz lazım. Hayatınızın beklentilerinizi karşılamayan tarafları yeniden düzeltilmeli ya da ortadan kaldırılmalı, çünkü önümüzdeki yıllar boyunca hırslarınızı en fazla verimi sağlayacak alanlara yöneltmeniz gerekecek. Kaybedecek zaman yok, çünkü Satürn’ün 5 Ekim’de şiddetli Akrep’e ve Temellere ilişkin 4. Evinize girişi, geçmişe bakmaktansa, temelinizi gelecek için inşa etmenizi gerektirecektir.

BAŞAK

Sizin problemleri çözme beceriniz ve programınızı gerçekleştirmeniz ortalamanın üzerindedir fakat 2013 yılı umduğunuzdan daha fazla zorluklarla karşı karşıya kalacağınız bir yıl olacaktır. Yılın başlangıcında aktif Mars hareket etmektedir ve 23 Ocak tarihinde sizin burcunuz bozulma bölgesine doğru hareket etmeye başlar. İleri doğru itilen gezegen daha sonra 13 Nisan’ a kadar Kişiliğe ilişkin 1. Evinize doğru geriye hareket edecektir, yeni mücadelelere girişmeden önce gevşemiş uçları bağlamanın zamanıdır. Her zaman olduğundan daha ürkek bir yapıda olabilirsiniz ve belki de gecikmeler nedeniyle sinirlenirsiniz ve herhangi bîr şeyi gerçekleştirmek için gerekli zamanın ötesinde ekstra çabalar nedeniyle kendinizi bitkin hissedersiniz. Bu dönemi geri adım atmak için kullanın, artık faydalı olmayan eski alışkanlıklarınızı yeniden gözden geçirin, sağlık ve yaşam tarzınızı düzene sokmanın yeni yollarını benimseyin.

TERAZİ

Geçtiğimiz yıllarda en çok zorlanan burçlardan biri oldunuz ama eğer kestirme yollara sapmadıysanız kış aylarında alacağınız ödül de o kadar büyük olacak. Vazgeçemeyeceğinizi düşündüğünüz bazı şeyleri geride bıraktınız, kayıplar yaşadınız ya da yaşamak üzeresiniz. Sıfırlanacak, çok yavaş ilerleyecek ama geleceğiniz için sağlam bir temel kuracaksınız. Sonbahara kadar zorluklar devam edecek ama sonrasında üzerinizden büyük bir yük kalkacak. Yaza kadar hisse, komisyon, nafaka, kredi, tazminat gibi bir kaynaktan elinize para geçebilir ama sonbaharda başlayan ve iki sene sürecek olan dönemde aylık gelirinizi ne yapsanız artıramayacaksınız. Kasım ayında başlayacak olan yeni tutulma serisi gelir kaynağınızın değişmesine neden olabilir. Ocak ayında 21-23 Ekim arasında doğanlar karamsar bakış açılarından kurtulup aşık olabilir. Aşkta en güzel dönemler 20 Aralık-13 Ocak ve 28 Ekim-21 Kasım arası. 15 Mayıs-27 Haziran arasındaki dönem ise tüm Terazilerin yavaşlayacağı ve bir süre tıkanacakları bir dönem. 3 Temmuz-22 Ağustos arası senenin en güçlü dönemi ancak partner, anne baba ve evle alakalı kişilerle çatışmalar çıkabilir. Özellikle 23 Eylül-3 Ekim arasında doğanlar hem partnerleri hem de evdeki sorunlarla başa çıkmak zorunda kalacak.

AKREP

YAZA kadar evlenebilir, nişanlanabilir, iş ortaklığı kurabilir ya da eşiniz olacak kişiyle tanışabilirsiniz. Hayatınızdaki en büyük fırsatlar partneriniz ya da başka biri aracılığıyla gelecek, her türlü işbirliğinden büyük kazanç sağlayacaksınız. Ancak sonbaharda yaklaşık iki sene sürecek çok farklı bir dönem başlıyor. Bu süreçte bazı şeylerden vazgeçecek ve daha sağlam bir temel kurmak için geçerliği kalmamış unsurları geride bırakacaksınız. Hayat sizi zorlayacak ama aynı zamanda ne kadar güçlü olduğunuzu görmenizi sağlayacak. İş ya da özel hayatınızda yeni başlangıçlar yaparken her zamankinden yavaş ilerleyecek ve karamsar olacaksınız ama kuracağınız temel bir ömür boyu sürebilecek. Bu eğilim iki yıl boyunca tüm Akrepleri etkileyecek ama şimdi 24 Ekim-3 Kasım doğumlulara odaklanacak. Sonbahardan itibaren kredi, miras, nafaka, komisyon, tazminat gibi kaynaklarda avantajlısınız ve elinize tek seferde yüklü miktarda para geçebilir. 2013’nin tutulmaları gelir kaynaklarınızı ve maddi durumunuzu etkileyecek, kasım ayında başlayacak olan yeni tutulma serisi ise sizi ve yakın ilişkilerinizi sınavdan geçirecek. En romantik dönemler 14 Ocak-7 Şubat, 3-27 Ekim arası. En güçlü döneminiz 23 Ağustos-7 Ekim arası.

YAY

2013’de hayatınızdaki zayıf halkalar tutulmalarla birlikte ortaya çıkacak, kopuşlar ve yeni başlangıçlar yaşayacaksınız. İlişkinizin gerçek durumunu öğreneceksiniz. Evlenebilir, boşanabilir, iş ortaklığı kurabilir ya da olan ortaklığınızı bitirebilirsiniz. Jüpiter ciddi ilişkiler, evlilik ve ortaklıklarda şans getirecek. Sizin işleriniz iyi gitmezse, partnerinizin iyi gidecek ve onun şansından siz de yararlanacaksınız. Ancak 15 Mayıs-27 Haziran arasında ilişkinizden emin olamayabilir hatta ara vermek isteyebilirsiniz. Mümkünse söz, nişan ya da evlenme tarihinizi bu döneme denk getirmeyin. Bu dönemde eski eşiniz, sevgiliniz veya iş ortağınız gündeme gelebilir. Son birkaç senedir arkadaş çevrenizden çeşitli nedenlerle uzaklaşmış olabilirsiniz. Sonbahardan itibaren sosyal hayatınız eskisi gibi olacak ve dernek, kulüp gibi topluluklarda aktif olmaya başlayacaksınız. Aylık geliriniz ise değişim sürecinde, özellikle temmuzda zorlanabilirsiniz. Maddi konuların güç savaşlarına dönme eğilimi var. Kariyerinizde başarı potansiyeliniz yaza kadar son iki yılın en yüksek seviyesinde. Çaba gösterdiğinizde büyük başarılar kazanabilirsiniz.

 *YORUMLAR, REZZAN KİRAZ'DAN.


Yorumlar

 1. Hımm burç yorumlarını okumuş olduk, teşekkürler:).

  YanıtlaSil
 2. Balık burcuyum ve yorumu çok sevdim :) pek burç yorumlarına takılmam ama bu hoşuma gitti hadi inşşş diyorum :) teşekkürler

  YanıtlaSil
 3. "hem partneriyle hem evdeki sorunlarla başa çıkmak zorunda kalacak" diyor. ne kaldı ki geriye? :(

  YanıtlaSil
 4. Boga burcu 2013'dede huzur buulamicak desenize.

  YanıtlaSil
 5. Balıkk ; hayal dünyam daha ne kadar gelişebilir acabaa:) teşekkürler

  YanıtlaSil
 6. yengeç burcuyum ve çokmutlu oldum şuan :)
  bu yıl yapmayı planladığım işlerim var
  emin adımlarla ilerlemek adına görüştüğüm insanlar var
  bu burç yorumu daha bi mutlu etti bu konuda:)
  tşkler paylaşım için

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Günah var mı karıncayı kırınca?

İstanbul'da güneşli bir günün sabahında Topkapı Sarayı'nın avlusunda bulunan Has Oda'nın kapısı açıldı. Uzun boylu genç bir adam arka bahçeye doğru ilerliyordu. Bu kişi, Avrupa'yı titreten, koca Akdeniz'i hâkimiyet altına alan Osmanlı Devleti'nin kudretli hükümdarı Kanunî Sultan Süleyman'dan başkası değildi.
Devlet işlerinden vakit buldukça soluklanmak için arka bahçeye çıkar, ağaçları, kuşları, denizi seyrederdi. O gün deniz, ağaçlar bir başka güzeldi, yalnız ağaçlardan birkaç tanesinin yapraklarının buruştuğunu fark etti. Hemen yanlarına yaklaştı ve eliyle tutup incelemeye başladı. Biraz sonra ağaçların neden buruştuklarını anlamıştı. Karıncalar sarmıştı o güzelim dallarını.
Aklına bir çözüm yolu geldi. Ağaçları ilaçlatacaktı. Böylece ağaçlar karıncalardan kurtulacak ve rahat bir nefes alacaklardı. Fakat birkaç dakika daha düşününce bu fikrin o kadar da iyi olmadığını anladı. Karıncalar da can taşıyordu, ağaçları ilaçlatırsa onlar ölebilirdi. İşin içind…

Aşka Yükseliş ve Seni İstiyorum

AŞKA YÜKSELİŞ 

Ben izlediğim filmin yorumunu hemen bloga ekleyemezsem bir daha kafamdakileri toparlayıp yazamıyorum buraya sevgili okuyucularım.. o yüzdendir ki bu iki filmi hemen sizlerle paylaşmak istedim.. birbirinin peşi sıra çekilmiş iki film bunlar.. ilkinden başlıyorum önce "Aşka Yükseliş" filminden yani.. ünlü Melisa P. filminin oyuncusu Maria Valverde ile yakışıklı bir uşak başrolde.. zengin kız Babi ile sorunlu, agrasif , motorcu genç Hugo'nun aşkını konu alıyor tamamen.. yani tahmin ediyorum hangi kız izlese erir biter Hugo'nun yaptığı romantiklikler karşısında.. tamam sorunlu olabilir ama aşkın hakkını da çok iyi vermiş.. yani severek izlediğim filmin sonuna ne kadar üzüldüm anlatamam ! güzel işlenmiş bir konu ama sonu saçma bitmişti.. mutlu sonla bitmeyen filmleri sevmiyorum ben.. neyse film hakkında birşeyler araştırırken bir de ne göreyim, filmin devamı çekilmiş meğersem..

SENİ İSTİYORUM

İşte filmin devamı seni istiyorumu da aradım buldum hemen izlemeye…

Trabzon adı nerden gelmektedir ?

Evliya Çelebi Trabzon için şöyle demiş:
- Bu şehre küçük İstanbul denilse yeridir. İrem bağları gibi süslü bir şehirdir burası. Hamsi balığı pek meşhurdur. Onun için şu beyitleri söylerler:

Trabzondur yerümüz ,
Ahça tutmaz elümüz ,
Hamsi paluk olmasa ,
Nic'olurdu halumuz.

***

Bir zamanlar Trabzon'un bulunduğu yerde küçük, şirin bir kasaba varmış. Bir gün, kasabaya, tozu dumana katarak dört nala, bir atlı girmiş. Doğruca nalbant dükkanına giderek haykırmış:
- Atım terini soğutmadan tiz nallayın! Yoksa hepinizi kılıçtan geçirim.
Herkes, süvarinin heybetinden titremeye başlamış. Nalbant hemen dört nal hazırlayıp süvariye uzatmış:
- Yiğidim, gör nalları! Beğenirsen çivileyelim, demiş.
Süvari nalları şöyle bir yoklamış, avucunda sıkarak iki büklüm edivermiş:
- Ben teneke değil, nal isterim! diye gürlemiş.
Nalbant bu defa, halis çelikten dört nal hazırlamış, atını nallamış. Atlı yabancı memnun. Cebinden bir altın çıkararak nalbanta uzatmış. Nalbant, altını parmakları arasında şöyle…