Cem Yılmaz İstikbal Marşı :)

00:27:00 Merve Sevim 7 YorumİSTİKBAL MARŞI

Bakma, dönmez şafak vakti yurttan kaçan o alçak!Dönmeyip Amerika'da, arlanmaksızın yaşayacak!.O benim milletimin hırsızıdır, yurdu soyacak,Hortumladıkları benimdir, milletimindir ancak!

Çalma, kurban olayım hepsini ey hırslı çakal!Gariban halkıma da bir pul bırakacak kadar al!Olmaz sana götürdüğün paralar sonra helal,Hakkını vermezsen burdaki ortaklarının behemehal!

Ben ezelden beri aç yaşadım,aç yaşarım!Hangi hükümet beni kurtaracakmış,şaşarım!Kurumuş musluk gibiyim, ne akar ne taşarım!Yırtsam da bir tarafımı, hiç görülmez başarım!

Mali krizler, yoluna örmüşse çelikten bir duvar,Benim .ceğiz, .cağız diyen bir hükümetim var!Bağırsın korkma, nasıl işimize burnunu sokar?'Avrupa Birliği' denen tekdişi kalmış canavar!

Arkadaş, Meclis'e namusuyla çalışanları uğratma sakın!İşe aldıracakların, olsun hep sana yakın!Gelecektir, cezanı vereceği günler Hakkın,Kim bilir belki yarın, belki yarından da yakın!

Yaktığın yerleri 'orman' diyerek geçme, tanı!Çalışanı işten at, doldur kadroya yatanı!Gözleri açık yatır seni kurtaran atanı,Satılmadik o kaldı, durma satıver şu vatanı!

Sermaye mutlu olsun, olsa da çevre feda!Semizlettin Apo'yu, mezarında dönsün Şüheda!Uydurma kanunlarla Meclis'ten getirin seda!On bin Yıllık tarihe, yurdum ederken veda!

Cümlenizin bu yurdu yok etmek mi emeli?Yediginiz herzelere başka ne demeli!Oyuverin altını iyice sallansın temeli,Yurdumun ki, sonunda vatandaş kükremeli!

O zaman durur belki gözümden akan yaşım,O zaman doğrulur belim, yukarı kalkar başım,O zaman boşa gitmez yıllarsüren uğraşım!HESABINI VERİP TE GİTTİĞİNİZ GÜN KARDAŞIM,

Dalgalanın dolar gibi sizde şimdi ey suçlular!Olsun artık soyguncuya vurulacak bir yular,Ebediyen, öyle yok hesapsız bir iktidar!Hakkıdır 'garip yaşamış vatandaş'ın da gülmek,Hakkıdır ezilmiş milletimin, aydınlık bir İstikbal!

CEM YILMAZ


***


bilmem daha önce okuyanınız var mı :)

zeki adam vesselam..

yazdıkları da aleme ibretlik..

7 yorum:

 1. Sevgili Merve; buna ne demeli harika, Cem Yılmaz'ı severim zaten ama bununla kalbimi 12'den vurdu gerçekten.. vallahi her gün bloğumda sadece bunu yayınlıyasım geldi.. yoksa baş köşeye mi asmalı? Belki bir okuyan bir dank eden olur ne diyeyim.. vallahi ne kadar beğendim desem az, çok teşekürler...

  YanıtlaSil
 2. Üff ne zeka hemde süper yazmış:))

  YanıtlaSil
 3. ^^okumamıştım daha önce, çok beğendim, ancak bu kadar anlatılırmış!

  YanıtlaSil
 4. bunu daha öncede okumuştum cnm hatırlamak iyi oldu dicem ama malesef o kadar doğruki :(

  YanıtlaSil
 5. Cin gibi Cem YILMAZ'ımız harika yazmış :)
  Anlayana sivrisinek saz-da algılayamayanlarımız çoğunlukta.
  paylaşımın için teşekkürler cnm :)

  YanıtlaSil
 6. Okumamıştım daha önce, ne güzel yazmış.

  YanıtlaSil

sizi sevi_yorum :)