Ana içeriğe atla

Facebook ;)

günlük hayattaki iletişimimizde ;
%60 davranış ve mimiklerimiz
%30 konuşma içeriğimiz
%10 ses tonumuzun etkili olduğunu biliyor muydunuz ?
günlük hayat deyince jest ve mimiklerin mükemmel kullanıcısı annelerden başkası gelmiyor aklıma :)
bir kaş gözle kızdı mı, emir mi verdi, ben sana sonra sorarım mı dedi ne demek istedi ;)
babanın ruhu duymadan o kaş gözlerle neler döner evlerde neler..
geçenlerde Atalay Demirci'yi izledim,
onunda söylediği gibi kadınların beyinleri dosyalama mantığıyla çalışır..
bir süre sonra olaylar otomatik halde yönetilmeye başlar ve erkek etrafında olup bitenden habersiz reisliğini sürdürür.
sanırım bu yüzden kadınlar erkeklere göre çok daha erken yaşlanıyor, çöküyor hatta bunuyor :)
keşke elimizde olsa da bu kadar planlı, yönetimsel yaşamasak..
mümkünatı yok o beyin illa plan yapıcak..
  

Yorumlar

 1. aynen öyle ne kadar gamsız olcam, amaann boşver desem de arkasından şimdi şu işi yapıyım, o bitince bunu yaparım, akşama kadar bunlar biter, akşamda şunu şunu yaparım diyip yine beynimin hükümdarlığına izin veriyorum..
  fotoğraflara bayıldım sölemeden edemicem:)

  YanıtlaSil
 2. çok doğru mimikler ve beden dili önemli...

  YanıtlaSil
 3. Çok doğru bir noktaya parmak basmışsın :) fotoğraflarda çok güzel :))

  YanıtlaSil
 4. Ben de fotoğraflara bayıldım. Ah nerede eski anne mimikleri. Şimdi evlerde çok seslilik moda. Önceden öyle miydi? Sağdan yan bakış uyku vakti, soldan dik bakış yemeğini bitir demekti. Şimdilerde herkesin sesi çok çıkıyor ama kimse kimseyi anlamıyor.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Günah var mı karıncayı kırınca?

İstanbul'da güneşli bir günün sabahında Topkapı Sarayı'nın avlusunda bulunan Has Oda'nın kapısı açıldı. Uzun boylu genç bir adam arka bahçeye doğru ilerliyordu. Bu kişi, Avrupa'yı titreten, koca Akdeniz'i hâkimiyet altına alan Osmanlı Devleti'nin kudretli hükümdarı Kanunî Sultan Süleyman'dan başkası değildi.
Devlet işlerinden vakit buldukça soluklanmak için arka bahçeye çıkar, ağaçları, kuşları, denizi seyrederdi. O gün deniz, ağaçlar bir başka güzeldi, yalnız ağaçlardan birkaç tanesinin yapraklarının buruştuğunu fark etti. Hemen yanlarına yaklaştı ve eliyle tutup incelemeye başladı. Biraz sonra ağaçların neden buruştuklarını anlamıştı. Karıncalar sarmıştı o güzelim dallarını.
Aklına bir çözüm yolu geldi. Ağaçları ilaçlatacaktı. Böylece ağaçlar karıncalardan kurtulacak ve rahat bir nefes alacaklardı. Fakat birkaç dakika daha düşününce bu fikrin o kadar da iyi olmadığını anladı. Karıncalar da can taşıyordu, ağaçları ilaçlatırsa onlar ölebilirdi. İşin içind…

Aşka Yükseliş ve Seni İstiyorum

AŞKA YÜKSELİŞ 

Ben izlediğim filmin yorumunu hemen bloga ekleyemezsem bir daha kafamdakileri toparlayıp yazamıyorum buraya sevgili okuyucularım.. o yüzdendir ki bu iki filmi hemen sizlerle paylaşmak istedim.. birbirinin peşi sıra çekilmiş iki film bunlar.. ilkinden başlıyorum önce "Aşka Yükseliş" filminden yani.. ünlü Melisa P. filminin oyuncusu Maria Valverde ile yakışıklı bir uşak başrolde.. zengin kız Babi ile sorunlu, agrasif , motorcu genç Hugo'nun aşkını konu alıyor tamamen.. yani tahmin ediyorum hangi kız izlese erir biter Hugo'nun yaptığı romantiklikler karşısında.. tamam sorunlu olabilir ama aşkın hakkını da çok iyi vermiş.. yani severek izlediğim filmin sonuna ne kadar üzüldüm anlatamam ! güzel işlenmiş bir konu ama sonu saçma bitmişti.. mutlu sonla bitmeyen filmleri sevmiyorum ben.. neyse film hakkında birşeyler araştırırken bir de ne göreyim, filmin devamı çekilmiş meğersem..

SENİ İSTİYORUM

İşte filmin devamı seni istiyorumu da aradım buldum hemen izlemeye…

Trabzon adı nerden gelmektedir ?

Evliya Çelebi Trabzon için şöyle demiş:
- Bu şehre küçük İstanbul denilse yeridir. İrem bağları gibi süslü bir şehirdir burası. Hamsi balığı pek meşhurdur. Onun için şu beyitleri söylerler:

Trabzondur yerümüz ,
Ahça tutmaz elümüz ,
Hamsi paluk olmasa ,
Nic'olurdu halumuz.

***

Bir zamanlar Trabzon'un bulunduğu yerde küçük, şirin bir kasaba varmış. Bir gün, kasabaya, tozu dumana katarak dört nala, bir atlı girmiş. Doğruca nalbant dükkanına giderek haykırmış:
- Atım terini soğutmadan tiz nallayın! Yoksa hepinizi kılıçtan geçirim.
Herkes, süvarinin heybetinden titremeye başlamış. Nalbant hemen dört nal hazırlayıp süvariye uzatmış:
- Yiğidim, gör nalları! Beğenirsen çivileyelim, demiş.
Süvari nalları şöyle bir yoklamış, avucunda sıkarak iki büklüm edivermiş:
- Ben teneke değil, nal isterim! diye gürlemiş.
Nalbant bu defa, halis çelikten dört nal hazırlamış, atını nallamış. Atlı yabancı memnun. Cebinden bir altın çıkararak nalbanta uzatmış. Nalbant, altını parmakları arasında şöyle…