Ana içeriğe atla

Iron Man 3


1 ve 2 sini izlemediğimi belirterek yorumuma başlayım..Çünkü filmi çok beğenerek, gülerek, heyecanlanarak izledim.. Başrol Robert Downey'e tekrar hayran oldum , kendisini çok beğeniyorum :) Iron Man müptelası olmadığım için bana yeterli geldi film..

Sonra netten yorumları okuyunca aslında beklentiyi karşılamadığını öğrendim :)
Herkes fragmanın cezbediciliğinden  sonra filmin pek de iyi olmadığını yazmış.. Benim ne güzel esprilerle dolu dediğim sahneler filmin yorumcuları tarafından hiç ciddiyet yoktu, fazla abartmışlar diye yorumlanmış.. Mandarin gibi bir teröristin at kuyruklu, vasıfsız , geri zekalı birisi çıkması herkesi hayal kırıklığına uğratmış.. Bir kaç dakika önce bütün yayınları durdurup, Amerikan başkanı dahil herkesi tehdit eden, korkusuz adam bir kaç dakika sonra salak bir kukla taklidi yapıyordu.. orasını ben de beğenmedim..

1 ve 2 sinide en kısa sürede izleyip yorum yapanların neden bu kadar isyan ettiklerini anlamaya çalışacağım :) Hepinize keyifli pazarlar dilerim efendim.. iyi seyirler..


Yorumlar

 1. Ben de 1 ve 2 yi izlemedim ama bunu izleyeceğim. İyi bari demek ki ben de beğenirim. Beklentim çok yükzek değil zaten. Bol Robert Downey JR. lı sahneler olsun yeter.
  Biraz çok severim de kendisini :)

  YanıtlaSil
 2. Ben de çok çok beğeniyorum kendisini :)
  bu filmde ayrı bir karizmaydı kendisi mutlaka git :)

  YanıtlaSil
 3. Iron Man serisini çok severek takip ediyorum, üçüncü filme henüz gidemedik. Ukala bakışlarıyla gerçekten çok karizmatik bir aktör. Bloğun çok güzel, Cafe Nohutun bloğuna bıraktığın yorumdan tıklayıp geldim ve çok beğendim. Görüşmek üzere...

  YanıtlaSil
 4. güzel yorumun için teşekkür ederim Sinem :) en sevdiğim bloglardan biri Cafe Nohut.. yine gel :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Günah var mı karıncayı kırınca?

İstanbul'da güneşli bir günün sabahında Topkapı Sarayı'nın avlusunda bulunan Has Oda'nın kapısı açıldı. Uzun boylu genç bir adam arka bahçeye doğru ilerliyordu. Bu kişi, Avrupa'yı titreten, koca Akdeniz'i hâkimiyet altına alan Osmanlı Devleti'nin kudretli hükümdarı Kanunî Sultan Süleyman'dan başkası değildi.
Devlet işlerinden vakit buldukça soluklanmak için arka bahçeye çıkar, ağaçları, kuşları, denizi seyrederdi. O gün deniz, ağaçlar bir başka güzeldi, yalnız ağaçlardan birkaç tanesinin yapraklarının buruştuğunu fark etti. Hemen yanlarına yaklaştı ve eliyle tutup incelemeye başladı. Biraz sonra ağaçların neden buruştuklarını anlamıştı. Karıncalar sarmıştı o güzelim dallarını.
Aklına bir çözüm yolu geldi. Ağaçları ilaçlatacaktı. Böylece ağaçlar karıncalardan kurtulacak ve rahat bir nefes alacaklardı. Fakat birkaç dakika daha düşününce bu fikrin o kadar da iyi olmadığını anladı. Karıncalar da can taşıyordu, ağaçları ilaçlatırsa onlar ölebilirdi. İşin içind…

Aşka Yükseliş ve Seni İstiyorum

AŞKA YÜKSELİŞ 

Ben izlediğim filmin yorumunu hemen bloga ekleyemezsem bir daha kafamdakileri toparlayıp yazamıyorum buraya sevgili okuyucularım.. o yüzdendir ki bu iki filmi hemen sizlerle paylaşmak istedim.. birbirinin peşi sıra çekilmiş iki film bunlar.. ilkinden başlıyorum önce "Aşka Yükseliş" filminden yani.. ünlü Melisa P. filminin oyuncusu Maria Valverde ile yakışıklı bir uşak başrolde.. zengin kız Babi ile sorunlu, agrasif , motorcu genç Hugo'nun aşkını konu alıyor tamamen.. yani tahmin ediyorum hangi kız izlese erir biter Hugo'nun yaptığı romantiklikler karşısında.. tamam sorunlu olabilir ama aşkın hakkını da çok iyi vermiş.. yani severek izlediğim filmin sonuna ne kadar üzüldüm anlatamam ! güzel işlenmiş bir konu ama sonu saçma bitmişti.. mutlu sonla bitmeyen filmleri sevmiyorum ben.. neyse film hakkında birşeyler araştırırken bir de ne göreyim, filmin devamı çekilmiş meğersem..

SENİ İSTİYORUM

İşte filmin devamı seni istiyorumu da aradım buldum hemen izlemeye…

Trabzon adı nerden gelmektedir ?

Evliya Çelebi Trabzon için şöyle demiş:
- Bu şehre küçük İstanbul denilse yeridir. İrem bağları gibi süslü bir şehirdir burası. Hamsi balığı pek meşhurdur. Onun için şu beyitleri söylerler:

Trabzondur yerümüz ,
Ahça tutmaz elümüz ,
Hamsi paluk olmasa ,
Nic'olurdu halumuz.

***

Bir zamanlar Trabzon'un bulunduğu yerde küçük, şirin bir kasaba varmış. Bir gün, kasabaya, tozu dumana katarak dört nala, bir atlı girmiş. Doğruca nalbant dükkanına giderek haykırmış:
- Atım terini soğutmadan tiz nallayın! Yoksa hepinizi kılıçtan geçirim.
Herkes, süvarinin heybetinden titremeye başlamış. Nalbant hemen dört nal hazırlayıp süvariye uzatmış:
- Yiğidim, gör nalları! Beğenirsen çivileyelim, demiş.
Süvari nalları şöyle bir yoklamış, avucunda sıkarak iki büklüm edivermiş:
- Ben teneke değil, nal isterim! diye gürlemiş.
Nalbant bu defa, halis çelikten dört nal hazırlamış, atını nallamış. Atlı yabancı memnun. Cebinden bir altın çıkararak nalbanta uzatmış. Nalbant, altını parmakları arasında şöyle…