Before Midnight / Geceyarısından Önce

19:30:00 Merve Sevim 14 YorumDaha önce şurada uzun uzun anlattığım filmin üçüncüsü 9 yılın ardından sinemalarda..
1995-2003-2013  aynı kahramanlarla 9 yıl arayla çekilen üç kuşağa hitap eden bir film..
Aida'nın sayesinde öğrenmiştim bu filmi, ilk iki filmini onunla izlemiştik..
şimdi üçüncüsü vizyonda ama ne Aidoş İstanbul'da ne de ben !
üstelik film Trabzon'da vizyonda değil !
gelir mi gelmez mi bilmiyorum ama gelmezse çok üzüleceğim..
sinemada her filmin tadı başka olur, hele de böylesine hikayesi ilginç bir filmin..
şimdilik gidenlerin yorumlarını okuyorum inş buraya da gelir film :(
ayrıca film 2013 Sundance Film Festivali'nin en öne çıkan filmi, kaçırılmaz..


14 yorum:

 1. Bu kadar serisi yapılmış bir filmi daha önce duyamamış olmama şaşırdım :) Film vizyondan kalkmadan ilk ikisini bir şekilde izleyeyim de -beğenirsem- gidip izleyeyim. Hem de nispet yapmış olurum sana :)

  YanıtlaSil
 2. git bakalım , daha önce bu filmi beğenen ve merakla bekleye bir erkek duymadım :) erkeklerin film hakkındaki yorumlarını da merak ediyorum o yüzden.. bekliyorum..

  YanıtlaSil
 3. Film festivali sırasında gitmek istediğim ama sınavıma denk geldiğinden sonuncusunu izleyemedğim bir filmdir serinin sonuncusu :) En yakın zamanda tamamlayacağım kesin. Çok güzeldi ilk ikisi :)) Hatta en iyisi arka arkaya izlemek :D

  YanıtlaSil
 4. Umarım, sinemada izleme fırsatı bulursun..
  :)

  YanıtlaSil
 5. İlk iki filmi çok beğenmiştim, buna da gitmek lazım :)

  YanıtlaSil
 6. gzde , ben de öyle yaptım zaten :) ikisini de arka arkaya izledim, 9 yıl bekleyen var mıdır acep :)


  pe hito , inşallah canım :) bekliyorum işte..

  Müstakbel eşim, gidersen yorumlarını bekliyorum :) merakla..

  YanıtlaSil
 7. filmi cuma günü izledim. festivalde bilet bulamamıştım ve o gün bu gündür vizyona girmesini bekliyordum. vizyon tarihi açıklandığından beri gün sayıyordum. filmi izlemeden önce hakkında yazılanları özellikle okumadım, gidecekseniz bence siz de öyle yapın.

  film ve seri hakkındaki düşüncelerimi uzun uzun blogumda yazmayı planlıyorum ancak birkaç cümlede özetlemek gerekirse, seriye uygun bir nokta olmuş diyebilirim. tabi nokta olduğu benim tahminim, kimse dokuz sene sonra yeni bir film çekilmeyeceğini iddia edemez, ancak bana kalırsa, jessie ve celine'in hikayesini son defa perdede izliyoruz. ilk iki filmden bariz biçimde farklı. bence ilk ikisi de tam öyle değildi ama romantik film beklentisiyle filme gidecekler hayal kırıklığına uğrayabilir. ve önemsiz bir detay belki ama ilk defa bu filmde çiftimizin dışında birilerinin hatırı sayılır miktarda diyaloğu var.
  filmi izlerken ben paramparça oldum, size ne olur bilmem. ikinci filmde dendiği gibi "feeling myself dissolving into molecules" . bu filmde böyle çarpıcı sözler yok, varsa da benim aklımda kalmadı ama bana sorarsanız en bütün film üçüncüsü olmuş.

  YanıtlaSil
 8. 3. filmi duyduğumda inanamamıştım diğerinin sonu merakımı körüklüyor ama
  bu film uzun süre vizyonda kalmaz suanda da gidecek zamanım yok. ayrıca ilk ikisini tekrar izlemek istiyorum.
  bu kadar uzun aralıklarla çekilmesi süper bir şey bence.

  YanıtlaSil
 9. momos, yazdıklarınla filmi iyice merak ettim , vizyondan kalktıktan sonra ne zaman internete düşer diye merak ediyorum şimdi.bide yapılan yorumları okumadan duramıyorum :(  Seyhan, yapma ablacım İstanbulda olup gitmemek olmaz ! :) ayır 2 saatini git blogunda da yap yorumunu okuyayım..

  YanıtlaSil
 10. aaa ne kadar aralıklarla...

  YanıtlaSil
 11. film internete düştü ancak altyazısı henüz yok. korsanda da gördüm ama altyazısının düzgün olduğunu sanmam. diyaloglu bir film olduğu için altyazının eksiksiz olması önemli bence. trabzona en son gittiğimde çarşıdaki sinemanın dibinde bir kitapçı vardı, güzel bir yerdi, çayı nefisti, bana öyle gidiyor ki oraya devamlı gidenler bu filmi de sever, grup kur, oradaki sinema yetkileriyle temasa geç, filmin vizyona gelmesi için kampanya düzenle derim ben. istanbul'da izleme şansın varsa o ayrı.

  YanıtlaSil
 12. mine, 9 yıl aralıklarla çekilmiş, oyuncuların ilk hallerini bir görsen bebekler sanki büyümüşler gibi :)

  momos, çok haklısın diyalog dolu zaten iyi bir çeviri şart.. şu grup kurma fikri çok iyiymiş :) çok hoşuma gitti , ama filmi bilen o kadar az kişi var ki baya zaman ve emek isteyen bir iş olurdu bu iş :) sanırım çeviriyi bekleyeceğim dört gözle :)

  YanıtlaSil
 13. yazdım geçen gün.
  ve dörtte dört verdim.
  mükemmeldi.
  :)

  YanıtlaSil
 14. deeptone, sen onay vermişsen olmuştur bu iş :)

  YanıtlaSil

sizi sevi_yorum :)