Ana içeriğe atla

Bilgisayar öğretmeni ilk hasılatını kazandı :)Öncelikle gelin şunda anlaşalım sevgili okurlarım, bilgisayar öğretmeni demek bilgisayar tamircisi değildir, yazılım uzmanı değildir, facebookda resim paylaşamıyorum bi çözer misinci değildir, en önemlisi de HAcKER değildir :)
ama yok ben kime bilgisayar bölümünde okuyorum desem bana, ya merve ya bizim çocuk bilgisayarın şurasına bastı bozuldu şuna bi el atsana, ablacım facebookta fotoğraflarımı arkadaşlarım göremiyormuş bi düzeltsene, kız merve internette çok güzel dantel örnekleri varmış bana onlardan aç bulsana , kızım komşunun wireless şifresini kırsana gibi isteklerle geliyorlar :)
ha bir de yapamazsanız da sen ne biçim öğretmensin oluyorsun, ben bunu okulda görmedim hiç diyemiyorsun, yok efendim doktor hastasına ben bu hastalığı bilmiyorum sizi iyileştiremem der miymiş :)
her neyse ailemizdekilere elimizden geldiği kadar yardım ediyorum  ben size istanbulda sürekli gittiğim terzimden bahsedeceğim. küçük bir terzi dükkanı olan abimiz malatyalı ve baya bilgili bir insan, hayli konuşkan, hayli meraklı benden bil fazla :) 4 yıldır git gel hakkımda öğrenmediği şey kalmadı. Bir gün dikkana gittim abim arap müşterilerle konuşuyor çat pat ingilizce.. ben kapıdan girer girmez oo gel gel deyip beni araplara tanıtmaya kalktı :) öğretmen demedi ama bakın bu arkadaşım da bilgisayar mühendisidir dedi :) güler misin ağlar mısın, gülüştük biraz..
geçen gün de işim düştü yanına gittim yine, oo seni Allah gönderdi bizim bilgisayar facebooka girmiyor sen anlarsın dedi.. benim işimi hızlı hızlı yapıp, para istemem sen bizim bilgisayara bak yeter dedi.. ısrar kıyamet paranın yarısını verdim ama.. Açtık bilgisayarı gerçekten bütün sitelere giriyor facebooka girmiyor. bunun ne demek olduğunu bilirsiniz, bazı insanlar var çünkü facebook olmadan nefes alamayanlar ;) neyse biraz kurcaladım, virüs taraması yaptım, crome'dan engellenenler listesine baktım felan yok çözemedim. son çare aidaya sordum, meğer sorun internet sahibindeymiş..interneti komşularından alıyorlarmış ve adam facebooka girişi yasaklamış, bizlik bir sorun değilmiş..
teşekkür ettiler karı koca, çok sağol dediler ve malatyadan yeni gelmiş mis kokulu kayısılardan bir poşet doldurup verdiler bana :) yani anlayacağınız mezun olduktan sonra kazandığım ilk şey bir poşet malatya kayısısı oldu :)
bakalım ilerki zamanlarda mesleğimin bana yaşatacağı ne gibi anılar olacak :) iyi tatiller efenim..


Yorumlar

 1. Ah yazık ama ya :))
  "...resim paylaşamıyorum bi çözer misinci değildir" aslında öyle olduğunu kabul etsen kayısıya şeftali falanda eklenir kesin :)
  Çok gülüyorum sana Merve, ne maceralar biriktirirsin sen bu meslekle :)

  YanıtlaSil
 2. Ay çok güzeldi vallahi. AMa hep öyle yapmıyormuyuz. Birini buldukmu gözünü çıkartıyoruz :) Tıp da okuyan hemen doktordur falan filan. Allah kolaylık versin ne diyeyim. Memleketimin kaysılarını da afiyetle ye.
  Sevgiler....

  YanıtlaSil
 3. hah hah ha çok eğlenceliydi :)

  YanıtlaSil
 4. yardımcı olmak elbette iyidir ama sınırı aşmadığı sürece ohh mis kayısıları kaptın memleketimin kayısılarından banada yolla :D

  YanıtlaSil
 5. hadi hayırlı olsun ilk kazancın o zaman =)

  YanıtlaSil
 6. Kazancın böylesine ballı kaymaklı deniliyor heralde :)

  YanıtlaSil
 7. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 8. :))Ya Merve benim bilgisayar arada bir kendini kapatıyor,bir el atar mısın?:))Şaka şaka:)İnsanların sana tepkisine çok güldüm.E hadi afiyet olsun kayısıların,inşallah gerisi bol sevgi ve kazançla gelir:)

  YanıtlaSil
 9. vallaha abla ben lise 4 bilgisayar bolumu okumama ragmen bir suru sey geliyo ki . oyun crack turkce yama yaparmisin, bu oyunun hilesini yapamazmisin, bilgisayar bolumunde okuyon bi oyun bile yapmadin neyse fazla saymayim yoksa sonu gelmz :) .... senide tebrik eder basarilarinin devamini dilerim abla ;) iyi bi ogretmensin ;)

  YanıtlaSil
 10. :)) insanları facebook a kavuşturmuzşsun..ne kadar sevinmişler..sende en güzel hediyeyi almışsın;) tam mevsiminde..

  YanıtlaSil
 11. Merhabalar,

  Değerli öğretmenim, çevrenizdekilerin bu serzenişlerinde haklılık payı var. Her ne kadar siz haklı olsanız da, onlar sizden daha çok haklılar. Nasreddin Hoca'nın mektup fıkrasını biliyorsunuzdur. Ahaliden birine bir mektup gelir, okuması için hocaya verir, mektup Arapçadır. Hoca mektubu evirir çevirir okuyamaz ve bu mektup Türkçe değil okuyamam der ve sahibine iade eder. Adamın pişkin cevabı bellidir. "Benden utanmıyorsan, şu başındaki kavuğundan da mı utanmıyorsun" der. Tabi hoca da kavuğu adama uzatır ve "madem kavuktadır keramet, giy başına da göster maharet" der.

  İşte böyle (ben de bilgisayarcıyım ve herkes beni alaylı bilgisayarcı bilir ve çevremdeki her çeşit bilumum bilgisayar yazılım, donanım arızaları bana getirilir ve mutlaka sorunu çözmek zorundayım, yoksa iş hocanın mektup fıkrasına dönüyor.)

  Mezun olduğunuzu ve ilk kazancınızın da bir poşet Malatya kayısısı olduğunu paylaşmışsınız. İlk kazancınız hayırlı ve bereketli olsun ve arkası devam etsin sayın öğretmenim.

  Selam ve dualarımla birlikte en Güzel'e emanet olun.

  YanıtlaSil
 12. Lezzetli bir kazanç olmuş devamı gelsin :))

  YanıtlaSil
 13. afiyet bal şeker olsun müendissanım :)
  bak ne diycem insanlardan bu gibi istekler karşısında para veya karşılık talep edersen kesilecektir :)))

  YanıtlaSil
 14. :) Allah kazancını helali ile arttırsın inş. Darısı başımıza

  YanıtlaSil
 15. Yalnız ben bilgisayar öğretmenini yazılım uzmanı değildir sözünüze katılamıycam. böte çıkışlılar özellikle eğitim öğretim yazılımlarında birer yazılım uzmanı ve geliştiricidir.Tabi çoğu üniversitedeki eğitim buna müsait olmadığından bu sözünüzü anlayabilirim.Bunu şu yüzden söyledim ben böte mezunuyum ve şuan yazılım uzmanıyım.Kendini bu alanda geliştirmek isteyenler olacaktır. Heveslerini kırmayalım lütfen.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Günah var mı karıncayı kırınca?

İstanbul'da güneşli bir günün sabahında Topkapı Sarayı'nın avlusunda bulunan Has Oda'nın kapısı açıldı. Uzun boylu genç bir adam arka bahçeye doğru ilerliyordu. Bu kişi, Avrupa'yı titreten, koca Akdeniz'i hâkimiyet altına alan Osmanlı Devleti'nin kudretli hükümdarı Kanunî Sultan Süleyman'dan başkası değildi.
Devlet işlerinden vakit buldukça soluklanmak için arka bahçeye çıkar, ağaçları, kuşları, denizi seyrederdi. O gün deniz, ağaçlar bir başka güzeldi, yalnız ağaçlardan birkaç tanesinin yapraklarının buruştuğunu fark etti. Hemen yanlarına yaklaştı ve eliyle tutup incelemeye başladı. Biraz sonra ağaçların neden buruştuklarını anlamıştı. Karıncalar sarmıştı o güzelim dallarını.
Aklına bir çözüm yolu geldi. Ağaçları ilaçlatacaktı. Böylece ağaçlar karıncalardan kurtulacak ve rahat bir nefes alacaklardı. Fakat birkaç dakika daha düşününce bu fikrin o kadar da iyi olmadığını anladı. Karıncalar da can taşıyordu, ağaçları ilaçlatırsa onlar ölebilirdi. İşin içind…

Aşka Yükseliş ve Seni İstiyorum

AŞKA YÜKSELİŞ 

Ben izlediğim filmin yorumunu hemen bloga ekleyemezsem bir daha kafamdakileri toparlayıp yazamıyorum buraya sevgili okuyucularım.. o yüzdendir ki bu iki filmi hemen sizlerle paylaşmak istedim.. birbirinin peşi sıra çekilmiş iki film bunlar.. ilkinden başlıyorum önce "Aşka Yükseliş" filminden yani.. ünlü Melisa P. filminin oyuncusu Maria Valverde ile yakışıklı bir uşak başrolde.. zengin kız Babi ile sorunlu, agrasif , motorcu genç Hugo'nun aşkını konu alıyor tamamen.. yani tahmin ediyorum hangi kız izlese erir biter Hugo'nun yaptığı romantiklikler karşısında.. tamam sorunlu olabilir ama aşkın hakkını da çok iyi vermiş.. yani severek izlediğim filmin sonuna ne kadar üzüldüm anlatamam ! güzel işlenmiş bir konu ama sonu saçma bitmişti.. mutlu sonla bitmeyen filmleri sevmiyorum ben.. neyse film hakkında birşeyler araştırırken bir de ne göreyim, filmin devamı çekilmiş meğersem..

SENİ İSTİYORUM

İşte filmin devamı seni istiyorumu da aradım buldum hemen izlemeye…

Trabzon adı nerden gelmektedir ?

Evliya Çelebi Trabzon için şöyle demiş:
- Bu şehre küçük İstanbul denilse yeridir. İrem bağları gibi süslü bir şehirdir burası. Hamsi balığı pek meşhurdur. Onun için şu beyitleri söylerler:

Trabzondur yerümüz ,
Ahça tutmaz elümüz ,
Hamsi paluk olmasa ,
Nic'olurdu halumuz.

***

Bir zamanlar Trabzon'un bulunduğu yerde küçük, şirin bir kasaba varmış. Bir gün, kasabaya, tozu dumana katarak dört nala, bir atlı girmiş. Doğruca nalbant dükkanına giderek haykırmış:
- Atım terini soğutmadan tiz nallayın! Yoksa hepinizi kılıçtan geçirim.
Herkes, süvarinin heybetinden titremeye başlamış. Nalbant hemen dört nal hazırlayıp süvariye uzatmış:
- Yiğidim, gör nalları! Beğenirsen çivileyelim, demiş.
Süvari nalları şöyle bir yoklamış, avucunda sıkarak iki büklüm edivermiş:
- Ben teneke değil, nal isterim! diye gürlemiş.
Nalbant bu defa, halis çelikten dört nal hazırlamış, atını nallamış. Atlı yabancı memnun. Cebinden bir altın çıkararak nalbanta uzatmış. Nalbant, altını parmakları arasında şöyle…