Kadin, erkeginin yansimasidir.

23:25:00 Merve Sevim 13 Yorum


Brad Pitt'in hasta karısına mektubu:
Karım hasta. Kişisel yaşamı, işi, kendi hataları ve çocukların sorunlarından dolayı sürekli gergindi. Karım 14 kilo verip, 40 kiloya kadar düştü. Çok sıskaydı ve sürekli ağlıyordu. Karım mutlu bir kadın değildi. Devamlı başı ağrıyordu, kalp ağrısı vardı ve kaburga arkasında sinirleri sıkışıyordu. Sağlıklı bir uyku düzeni yoktu, sadece sabahları ve çok yorgun olduğu zamanlarda hemen uykuya dalıyordu. Bizim ilişkimiz bitmek üzereydi, ayrılma eşiğine gelmiştik. Karım kendi güzelliğini bırakmıştı, gözlerinin altına torbalar vardı, yüzüyle alay ediyordu ve kendine bakmayı bıraktı. Kendisine gelen tüm filmleri ve rolleri reddetti. Artık ben de umudumu kaybetmiştim, yakında boşanacağımızı düşündüm…
Ama sonra bir şeyler yapma kararı aldım, sonuçta dünyanın en güzel kadınıyla evliydim. Dünyanın erkek ve kadınların yarısından çoğunun idolüydü ve sonra onun yanında uykuya dalmaya, ona sarılmaya başladım. Çiçeklerle beraber duş almaya, onu öpmeye, övgüler söylemeye başladım. Onu her dakika memnun görüyordum ve çok şaşırdım, ona hediyeler alıyordum. Sadece onun için yaşamaya başladım. Onun hakkında basınla sadece ben konuştum. Bütün olayları onun yönetimi altına aldım, onun ve ortak arkadaşlarımızın yanında onu övdüm, inanmayacaksınız ama yüzünde çiçekler açtı, daha iyi hissetti. Kilo almaya başladı, sinirlenmiyordu ve beni hiç olmadığı kadar çok seviyordu hem de beni bu kadar sevebileceğine dair hiçbir ipucu yokken.
Ve sonra bir şey fark ettim: Kadın, erkeğinin yansımasıdır. Eğer erkek kadını deliler gibi seviyorsa, kadın gelecektir..

***

Angelina'nın yüksek kanser riskiyle iki göğsünü de aldırdığını biliyorsunuz, bu mektubu internette okudum ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum ama çiftin evliliğine, bağlılığına hayranlığımdan yayınlamak istedim..
'Kadın, erkeğinin yansımasıdır' cümlesine bayıldım en çok.. tamam evli değilim ama etrafımda evli bir sürü insan var.. ve bir ablamdan eşi için şöyle bir cümle duymuştum 'Eşim eve girdiğinde sanki eşyaların bile yüzü gülüyor, evin havası değişiyor , ben değişiyorum..' ..
ay ne güzel söyledi diye düşünmüştüm o zaman.. kadınların evliliği gerçekten erkeğinin yansımasında şekilleniyor.. erkek ne kadar sevgi dolu, mutlu ediciyse aynısını karısında görüyorsunuz, yok ama erkek ne kadar evden kaçıyorsa, stres doluysa sıkıldıysa bazı şeylerden kadının da tadı tuzu kaçıyor.. çocuğu varsa onlara adıyor kendini, çocuğu yoksa depresyona giriyor.. Allah bütün hastalara acil şifalar versin tabi.. hastalık büyük imtihan dünyada.. senin başına gelmese bile sevdiklerine geliyor ve senin de bütün dünyan değişiyor.. o yüzden hepinize sağlıklı mutlu günler diliyorum :)  ne zaman hangimizin başına kötü hastalık gelir bilinmez.. günleri güzel değerlendirmek gerek ;)


13 yorum:

 1. "Kadın, erkeğinin yansımasıdır' çok güzel bir cümle gerçekten bayıldım. Teşekkürler bu güzel yazıyı paylaştığın için.. :)

  YanıtlaSil
 2. Çok güzel bir yazı olmuş canım. O ablanın dediği cümleyi de kadın, erkeğin yansımasıdır sözünü de çok sevdim :) Gerçekten de doğru yani...

  YanıtlaSil
 3. Her iki sözde çok güzelmiş. :)

  YanıtlaSil
 4. Peki erkek zor günler yaşarsa ? Kadın ondan yansıyan negatiflikle ondan kaçacakmı ? destekmi olacak ??????

  YanıtlaSil
 5. Etkileyici bir mektup.. Cümle çok yerinde.. Ablanın söylemi de ne güzel.. Bunu söyletebilen bir eşe, bunu söyleyebildiği için büyük bir sevgiye sahip, çok şanslı.. :)

  YanıtlaSil
 6. Evet bende okudum bu yazıyı, doğruysa eğer ne mutlu.
  Böyle bir gerçek var ama, etrafımda böyle örnekler çok var.
  Hastalıkta bu konuda ne büyük imtihan, ince bir çizgi üzerinde seçim yapmak çok zor.

  YanıtlaSil
 7. OKUYUPP ETKILENDIM :d
  NE ERKEKLER VSRBEEEE

  YanıtlaSil
 8. doğru sölemiş.
  bir ilişkide erkek daha çok seviyorsa daha iyi ki.
  :)

  YanıtlaSil
 9. erkek olmak çok zor kocaman yürek lazım

  YanıtlaSil
 10. Aslında her ikisi de birbirine ayna ve o aynadan yansımaları ise sevgileridir.

  Canımcım, dilerim hayatına güneş gibi doğsun hayatında olan veya olacak olan kişi ve seni tüm dertlerden uzak eylesin :) İyi geceler meleğim :)

  YanıtlaSil

sizi sevi_yorum :)