küçük hanım mezun oldu..

23:16:00 Merve Sevim 26 Yorum


Eveet uzun zamandır beynimi fazlasıyla meşgul eden iki olayı hayırlısıyla atlattım .. önce mezun oldum sonra kpss'ye girdim, sınava giren herkese geçmiş olsun diyim, genel kültür genel yetenek hayli zordu çünkü , en azından çevremdeki herkes bu fikirde sizin konu hakkındaki fikirlerinizi de merak ediyorum ? Ales tarzı sorular fazlasıyla zordu, özellikle türkçe testinin A,B,C,D vitaminli sorusundan ve matematikteki grafikli sorulardan bahsediyorum.. beynime ağrılar girdi yok çözemedim! biraz moral bozukluğu oldu tabi eğitim bilimleri de böyle midir diye içim içimi yedi.. neyseki umduğumdan çok daha kolay ve rahat bi sınavdı ikincisi.. 45 dakika erken bitirdim sınavı, genel kontrol yapıp yarım saat erken çıktım.. yani birinci bölüm ne kadar zorsa ikinci de o kadar kolay geldi bana.. o yüzden moralim şuanda yerinde :) en azından bütün bilgisayarcılar tahmin ediyorum ki ilk bölümde zorlanmıştır ve puanlar baya düşecektir.. 75 alsam atanırım diye düşünüyorum çünkü biliyorsunuz artık her okulda bilgisayar dersleri zorunlu oldu, öğretmen almak zorundalar ;) hepimizin hakkında hayırlısı olsun , stres bitti çok şükür..

Mezuniyetim için Trabzon'dan annecim geldi 3 günlüğüne.. kısıtlı gününe rağmen fazlasıyla dolu dolu geçti günler, istanbulun hareketliliği annemi biraz yordu ancak, kızının mezuniyetini görünce bütün yorgunluğu uçtu gitti :) akrabalarımın çoğu uzaktaydı ancak Bursadan günü birliğine halamla Elif ablam da geldi, böyle günlerin tadı kalabalık çıkıyor çünkü bilirsiniz ..
4 yıllık sınıf arkadaşlarımızın anneleriyle babalarıyla tanıştık, bazılarını direk tanıdım, bazılarını hiç benzetemedim :) ağlayanlar, sarılanlar, mutlu olanlar, ayrılanlar o gün her köşede bir duygu patlaması yaşandı diyebilirim.. kepleri havaya attığımız anda -ohh bitti  diye bir nefes çektim.. herşey tadında güzeldir, 15 yıldır okuyorum artık ben de bıktım :) para kazanmak istiyorum artık :)
anlayacağınız hayatımızın en güzel dönemlerinden birine noktayı koyup, kitabın kapağını kapadık.. artık üniversiteyi anılarımızda hatırlayıp yad edeceğiz, yeni işlerimizde, yeni arkadaşlarımızla ya da eski dostlarla..bütün arkadaşlarımın ve mezun olanların mezuniyetlerini kutluyorum, hayatlarında başarılar diliyorum..


26 yorum:

 1. Mezuniyetin hayırlı sınavına da geçmiş olsun canım.Bilgisayar öğretmenliği için 75 yetecektir bence de.Tabi kadro sayıları hala eskisi gibiyse...Umarım istediğin sonucu alır ve çabucak atanırsın :)))

  YanıtlaSil
 2. hayırlı uğurlu olsun.. darısı iş hayatına

  YanıtlaSil
 3. makyaj kelebeği; teşekkür ediyorumm :) ben de senin gibi düşünüyorum olucak sanki bu iş :)

  Mehtap; aminn Mehtap :) teşekkür ediyorum ..

  YanıtlaSil
 4. Seni tebrik ederim :) Ben de nasipse seneye mezun oluyorum. Bu yıl denemek için KPSS'ye girdim. Pek fazla hazırlanmadığımdan yorum yapamıyorum ama duyduğum kadarıyla herkes sana katılıyor :) Geçmiş olsun. Bundan sonraki yeni hayatın eskisinden de güzel olur umarım. Sevgiler...

  YanıtlaSil
 5. hadi hayırlı olsun =)
  vitamin soruları yüzünden bende vitamin kalmadı,ayrıca güncel sorular için de teessüf ederim öyle mi sorulur hiç, diyorum .
  neyse aman geçti oldu bitti =)

  YanıtlaSil
 6. Mezuniyetin hayırlı olsun ...hayırlı kapılar açar inş sana.kardeşim de sınava girdi oda aynı şeyleri söyledi diyebilirim birinci.olan çok zorlamış.ikincisi iyiymiş birinci olanda matematik.çok zorladı dedi hak eden herkes kazanır inş

  YanıtlaSil
 7. anlatmakiyidir; seneye sınava gireceksen klasik kpss çalışma stilini değiştir derim :) artık ales tarzı sorular çıkacakmış, yoruma ve grafiğe dayalı sorular. teşekkür ediyorum, Allah sizin de yardımcınız olsun..

  Seynil; teşekkür ederim canım :) aynen katılıyorum sana, 2006 nın olayını soruyorlar , pes yani.. zaten orhan pamuk sevmezdim şimdi iyice soğudum :)

  Asayra Kurt; Teşekkür ederim canım :) amin o kapıları dört gözle bekliyorum :) kardeşin de kazanır inşallah, kurtulur ..

  YanıtlaSil
 8. Hayırlı olsun canım :)
  İşini de eline tez vakitte alırsın inşallah :)

  YanıtlaSil
 9. Hayirli olsun tatlim, inş. istedigin gibi çabucak atanabilirsin. :)

  YanıtlaSil
 10. tebrik ederimmm, başarılar diliyorum yeni hayatında :)

  YanıtlaSil
 11. Umarım istediğin gibi bir sonuç çıkar karşına.
  Okul hayatının yoruculuğuna inat iş hayatın çok çok kolay olsun inşallah.
  Şimdi yep-yeni bir kitap açılıyor hayatında, önsöz'üne mutlu ve iyi şeyler yazılarak başlasın kitap sayfaların dolmaya. Yolun engelsiz ve açık olsun Merve "Öğretmen" :)

  YanıtlaSil
 12. Benim gözümde Türkiye'de alınan hiç bir diplomanın değeri yoktur. Çünkü ezberci öğretim çok nalet bir şeydir. Kendi mesleğimden örnek verirsem. Yazılım alanında pek çok Türk insanının gelipte tıkanmasının en büyük sebeplerinden biri ezberci öğretimdir. Bunun gibi pek çok meslek grubu da vardır.

  Eğer bir kişi iş hayatında belli yerlere gelmişse isterse ilkokul diploması olsun. Master yapmış bir insandan daha üstündür. Bu her zaman böyledir. Yarın öbür gün şirket açan biri olursam bu şekilde davranacağım kesindir.

  YanıtlaSil
 13. the bircan; teşekkür ederim bircan :)

  Ezgi Özen; teşekkür ederim ezgi :) amin inşallah :)

  Gizem Gider; teşekkür ederim gizem :) amin inşallah :)

  Juliette; teşekkürler canım :)

  Ferhat; teşekkür ederim ferhatt :)

  Zeynep; ne güzel dualar etmişsin öyle Zeynep :) aminn aminn.. hepimizin mutlu ve huzurlu bir hayatı olur inş :)teşekkür ediyorumm..

  StummScream; sistem kötü beni mezun etmeyin mi deseydim anlamadım :) doğru eğitim sistemi ezberci inşallah aklı selim birileri çıkar da köklü bi değişikliğe giderler.. biz yandık çocuklarımız yanmaz inş.

  YanıtlaSil
 14. Maviye iz süren, teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 15. Tabi ki hayır. Benim ki sadece bir serzeniş :)

  YanıtlaSil
 16. Hayırlı olsun mevzuniyetin Merve, gönülden kutluyorum :)

  YanıtlaSil
 17. tebrik ederim hayırlı olsun:)yeni umutlar yeni bir hayat...rabbim iyilerle karşılaştırsın gönlündeki herşeyi nasib etsin:)tekrar tebrik ederim:)

  YanıtlaSil
 18. Nida teşekkür ediyorumm, sağol :)

  Aysel teşekkür ederimm :) amin , hepimizi inşallah..

  YanıtlaSil
 19. Güzel bir paylaşım olmuş.Teşekkürler.

  YanıtlaSil
 20. Blogunu yeni keşfetmiş bir meslektaşın olarak yeni bir başlangıç yapacağın yaşamında her şeyin gönlünce olmasını temenni ederim. Takipçinim :)

  YanıtlaSil
 21. hayirli olsun ve yolun hep böyle acik olur ins

  YanıtlaSil

sizi sevi_yorum :)