Ana içeriğe atla

küçük hanım mezun oldu..


Eveet uzun zamandır beynimi fazlasıyla meşgul eden iki olayı hayırlısıyla atlattım .. önce mezun oldum sonra kpss'ye girdim, sınava giren herkese geçmiş olsun diyim, genel kültür genel yetenek hayli zordu çünkü , en azından çevremdeki herkes bu fikirde sizin konu hakkındaki fikirlerinizi de merak ediyorum ? Ales tarzı sorular fazlasıyla zordu, özellikle türkçe testinin A,B,C,D vitaminli sorusundan ve matematikteki grafikli sorulardan bahsediyorum.. beynime ağrılar girdi yok çözemedim! biraz moral bozukluğu oldu tabi eğitim bilimleri de böyle midir diye içim içimi yedi.. neyseki umduğumdan çok daha kolay ve rahat bi sınavdı ikincisi.. 45 dakika erken bitirdim sınavı, genel kontrol yapıp yarım saat erken çıktım.. yani birinci bölüm ne kadar zorsa ikinci de o kadar kolay geldi bana.. o yüzden moralim şuanda yerinde :) en azından bütün bilgisayarcılar tahmin ediyorum ki ilk bölümde zorlanmıştır ve puanlar baya düşecektir.. 75 alsam atanırım diye düşünüyorum çünkü biliyorsunuz artık her okulda bilgisayar dersleri zorunlu oldu, öğretmen almak zorundalar ;) hepimizin hakkında hayırlısı olsun , stres bitti çok şükür..

Mezuniyetim için Trabzon'dan annecim geldi 3 günlüğüne.. kısıtlı gününe rağmen fazlasıyla dolu dolu geçti günler, istanbulun hareketliliği annemi biraz yordu ancak, kızının mezuniyetini görünce bütün yorgunluğu uçtu gitti :) akrabalarımın çoğu uzaktaydı ancak Bursadan günü birliğine halamla Elif ablam da geldi, böyle günlerin tadı kalabalık çıkıyor çünkü bilirsiniz ..
4 yıllık sınıf arkadaşlarımızın anneleriyle babalarıyla tanıştık, bazılarını direk tanıdım, bazılarını hiç benzetemedim :) ağlayanlar, sarılanlar, mutlu olanlar, ayrılanlar o gün her köşede bir duygu patlaması yaşandı diyebilirim.. kepleri havaya attığımız anda -ohh bitti  diye bir nefes çektim.. herşey tadında güzeldir, 15 yıldır okuyorum artık ben de bıktım :) para kazanmak istiyorum artık :)
anlayacağınız hayatımızın en güzel dönemlerinden birine noktayı koyup, kitabın kapağını kapadık.. artık üniversiteyi anılarımızda hatırlayıp yad edeceğiz, yeni işlerimizde, yeni arkadaşlarımızla ya da eski dostlarla..bütün arkadaşlarımın ve mezun olanların mezuniyetlerini kutluyorum, hayatlarında başarılar diliyorum..


Yorumlar

 1. Mezuniyetin hayırlı sınavına da geçmiş olsun canım.Bilgisayar öğretmenliği için 75 yetecektir bence de.Tabi kadro sayıları hala eskisi gibiyse...Umarım istediğin sonucu alır ve çabucak atanırsın :)))

  YanıtlaSil
 2. hayırlı uğurlu olsun.. darısı iş hayatına

  YanıtlaSil
 3. makyaj kelebeği; teşekkür ediyorumm :) ben de senin gibi düşünüyorum olucak sanki bu iş :)

  Mehtap; aminn Mehtap :) teşekkür ediyorum ..

  YanıtlaSil
 4. Seni tebrik ederim :) Ben de nasipse seneye mezun oluyorum. Bu yıl denemek için KPSS'ye girdim. Pek fazla hazırlanmadığımdan yorum yapamıyorum ama duyduğum kadarıyla herkes sana katılıyor :) Geçmiş olsun. Bundan sonraki yeni hayatın eskisinden de güzel olur umarım. Sevgiler...

  YanıtlaSil
 5. hadi hayırlı olsun =)
  vitamin soruları yüzünden bende vitamin kalmadı,ayrıca güncel sorular için de teessüf ederim öyle mi sorulur hiç, diyorum .
  neyse aman geçti oldu bitti =)

  YanıtlaSil
 6. Mezuniyetin hayırlı olsun ...hayırlı kapılar açar inş sana.kardeşim de sınava girdi oda aynı şeyleri söyledi diyebilirim birinci.olan çok zorlamış.ikincisi iyiymiş birinci olanda matematik.çok zorladı dedi hak eden herkes kazanır inş

  YanıtlaSil
 7. anlatmakiyidir; seneye sınava gireceksen klasik kpss çalışma stilini değiştir derim :) artık ales tarzı sorular çıkacakmış, yoruma ve grafiğe dayalı sorular. teşekkür ediyorum, Allah sizin de yardımcınız olsun..

  Seynil; teşekkür ederim canım :) aynen katılıyorum sana, 2006 nın olayını soruyorlar , pes yani.. zaten orhan pamuk sevmezdim şimdi iyice soğudum :)

  Asayra Kurt; Teşekkür ederim canım :) amin o kapıları dört gözle bekliyorum :) kardeşin de kazanır inşallah, kurtulur ..

  YanıtlaSil
 8. Hayırlı olsun canım :)
  İşini de eline tez vakitte alırsın inşallah :)

  YanıtlaSil
 9. Hayirli olsun tatlim, inş. istedigin gibi çabucak atanabilirsin. :)

  YanıtlaSil
 10. tebrik ederimmm, başarılar diliyorum yeni hayatında :)

  YanıtlaSil

 11. Amin inşallah cnm ya

  YanıtlaSil
 12. Umarım istediğin gibi bir sonuç çıkar karşına.
  Okul hayatının yoruculuğuna inat iş hayatın çok çok kolay olsun inşallah.
  Şimdi yep-yeni bir kitap açılıyor hayatında, önsöz'üne mutlu ve iyi şeyler yazılarak başlasın kitap sayfaların dolmaya. Yolun engelsiz ve açık olsun Merve "Öğretmen" :)

  YanıtlaSil
 13. Benim gözümde Türkiye'de alınan hiç bir diplomanın değeri yoktur. Çünkü ezberci öğretim çok nalet bir şeydir. Kendi mesleğimden örnek verirsem. Yazılım alanında pek çok Türk insanının gelipte tıkanmasının en büyük sebeplerinden biri ezberci öğretimdir. Bunun gibi pek çok meslek grubu da vardır.

  Eğer bir kişi iş hayatında belli yerlere gelmişse isterse ilkokul diploması olsun. Master yapmış bir insandan daha üstündür. Bu her zaman böyledir. Yarın öbür gün şirket açan biri olursam bu şekilde davranacağım kesindir.

  YanıtlaSil
 14. the bircan; teşekkür ederim bircan :)

  Ezgi Özen; teşekkür ederim ezgi :) amin inşallah :)

  Gizem Gider; teşekkür ederim gizem :) amin inşallah :)

  Juliette; teşekkürler canım :)

  Ferhat; teşekkür ederim ferhatt :)

  Zeynep; ne güzel dualar etmişsin öyle Zeynep :) aminn aminn.. hepimizin mutlu ve huzurlu bir hayatı olur inş :)teşekkür ediyorumm..

  StummScream; sistem kötü beni mezun etmeyin mi deseydim anlamadım :) doğru eğitim sistemi ezberci inşallah aklı selim birileri çıkar da köklü bi değişikliğe giderler.. biz yandık çocuklarımız yanmaz inş.

  YanıtlaSil
 15. Maviye iz süren, teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 16. Tabi ki hayır. Benim ki sadece bir serzeniş :)

  YanıtlaSil
 17. Hayırlı olsun mevzuniyetin Merve, gönülden kutluyorum :)

  YanıtlaSil
 18. tebrik ederim hayırlı olsun:)yeni umutlar yeni bir hayat...rabbim iyilerle karşılaştırsın gönlündeki herşeyi nasib etsin:)tekrar tebrik ederim:)

  YanıtlaSil
 19. Nida teşekkür ediyorumm, sağol :)

  Aysel teşekkür ederimm :) amin , hepimizi inşallah..

  YanıtlaSil
 20. Güzel bir paylaşım olmuş.Teşekkürler.

  YanıtlaSil
 21. Blogunu yeni keşfetmiş bir meslektaşın olarak yeni bir başlangıç yapacağın yaşamında her şeyin gönlünce olmasını temenni ederim. Takipçinim :)

  YanıtlaSil
 22. hayirli olsun ve yolun hep böyle acik olur ins

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Günah var mı karıncayı kırınca?

İstanbul'da güneşli bir günün sabahında Topkapı Sarayı'nın avlusunda bulunan Has Oda'nın kapısı açıldı. Uzun boylu genç bir adam arka bahçeye doğru ilerliyordu. Bu kişi, Avrupa'yı titreten, koca Akdeniz'i hâkimiyet altına alan Osmanlı Devleti'nin kudretli hükümdarı Kanunî Sultan Süleyman'dan başkası değildi.
Devlet işlerinden vakit buldukça soluklanmak için arka bahçeye çıkar, ağaçları, kuşları, denizi seyrederdi. O gün deniz, ağaçlar bir başka güzeldi, yalnız ağaçlardan birkaç tanesinin yapraklarının buruştuğunu fark etti. Hemen yanlarına yaklaştı ve eliyle tutup incelemeye başladı. Biraz sonra ağaçların neden buruştuklarını anlamıştı. Karıncalar sarmıştı o güzelim dallarını.
Aklına bir çözüm yolu geldi. Ağaçları ilaçlatacaktı. Böylece ağaçlar karıncalardan kurtulacak ve rahat bir nefes alacaklardı. Fakat birkaç dakika daha düşününce bu fikrin o kadar da iyi olmadığını anladı. Karıncalar da can taşıyordu, ağaçları ilaçlatırsa onlar ölebilirdi. İşin içind…

Aşka Yükseliş ve Seni İstiyorum

AŞKA YÜKSELİŞ 

Ben izlediğim filmin yorumunu hemen bloga ekleyemezsem bir daha kafamdakileri toparlayıp yazamıyorum buraya sevgili okuyucularım.. o yüzdendir ki bu iki filmi hemen sizlerle paylaşmak istedim.. birbirinin peşi sıra çekilmiş iki film bunlar.. ilkinden başlıyorum önce "Aşka Yükseliş" filminden yani.. ünlü Melisa P. filminin oyuncusu Maria Valverde ile yakışıklı bir uşak başrolde.. zengin kız Babi ile sorunlu, agrasif , motorcu genç Hugo'nun aşkını konu alıyor tamamen.. yani tahmin ediyorum hangi kız izlese erir biter Hugo'nun yaptığı romantiklikler karşısında.. tamam sorunlu olabilir ama aşkın hakkını da çok iyi vermiş.. yani severek izlediğim filmin sonuna ne kadar üzüldüm anlatamam ! güzel işlenmiş bir konu ama sonu saçma bitmişti.. mutlu sonla bitmeyen filmleri sevmiyorum ben.. neyse film hakkında birşeyler araştırırken bir de ne göreyim, filmin devamı çekilmiş meğersem..

SENİ İSTİYORUM

İşte filmin devamı seni istiyorumu da aradım buldum hemen izlemeye…

Trabzon adı nerden gelmektedir ?

Evliya Çelebi Trabzon için şöyle demiş:
- Bu şehre küçük İstanbul denilse yeridir. İrem bağları gibi süslü bir şehirdir burası. Hamsi balığı pek meşhurdur. Onun için şu beyitleri söylerler:

Trabzondur yerümüz ,
Ahça tutmaz elümüz ,
Hamsi paluk olmasa ,
Nic'olurdu halumuz.

***

Bir zamanlar Trabzon'un bulunduğu yerde küçük, şirin bir kasaba varmış. Bir gün, kasabaya, tozu dumana katarak dört nala, bir atlı girmiş. Doğruca nalbant dükkanına giderek haykırmış:
- Atım terini soğutmadan tiz nallayın! Yoksa hepinizi kılıçtan geçirim.
Herkes, süvarinin heybetinden titremeye başlamış. Nalbant hemen dört nal hazırlayıp süvariye uzatmış:
- Yiğidim, gör nalları! Beğenirsen çivileyelim, demiş.
Süvari nalları şöyle bir yoklamış, avucunda sıkarak iki büklüm edivermiş:
- Ben teneke değil, nal isterim! diye gürlemiş.
Nalbant bu defa, halis çelikten dört nal hazırlamış, atını nallamış. Atlı yabancı memnun. Cebinden bir altın çıkararak nalbanta uzatmış. Nalbant, altını parmakları arasında şöyle…