velhasılkelam..

23:12:00 Merve Sevim 5 Yorum


hayırlı ramazanlar arkadaşlar, nasıl oruçla aranız dayanabiliyor musunuz :) yoksa işin kolayına kaçıp uykuya mı tutturuyosunuz orucu ;)
her sene rahatlıkla orucumu tutan ben, bu sene açlıktan ölüyorum nedendir bilmem, saat 8 olmak bilmiyor .. her ramazanın aksine çok yorgun hissediyorum biraz da boşlukta hissediyorum.. son bir aydır yaşadığım onca hengamenin acısını çıkarıyorum sanırım.. son sınıf olmak çok stresliymiş hele de başka bir şehirde okuyanlar için.. derslerden kalmamak için büyük bir çaba harcıyorsunuz, mezuniyet söz konusu stres o biçim.. bir yandan sınavlara gir bir yandan mezun ol bir yandan evini boşalt bir yandan sevdiklerinden ayrıl hepsi üstüste beynini yiyor insanın..
ramazanın ilk günü Trabzona geldim, İstanbul'un sıcağında oruç tutmaya hiç niyetim yoktu, gerçekten bir damla susamadan geçiyor günler, akşamları çok serin oluyor yorganla yatıyorum, hava değişiminden hafif nezle bile oldum, memleketimin havasını o yüzden seviyorum bunaltmıyor çoğu şehir gibi..
sahurda yumurta yediriyor annem, tok tutarmış diye.. iştah olmasa da zorla yiyorum fena değil biraz tok tutuyor.. ben tatile girdim ya herkesi de tatilde sanıyorum tabi burda herkes çalışıyor, biraz canım sıkılıyor doğrusu..
kpss sonuçlarını bekliyorum gözlerim kapalı :)  bakalım atanıp atanmama durumuna göre iş aramaya başlayacağım.. insanın kendini birşeylerle  oyalaması şart yoksa zaman geçmiyor ..
tekrar hayırlı ramazanlar dilerim hepinize, su gibi gelsin su gibi geçsin inş :)

5 yorum:

 1. Gercekten bu sene bende zorlanıyorum nedense. Tabi Antalya'da çalışırken oruç tutmamın etkiside büyük. :) Buarada inş. atanabilirsin :)

  YanıtlaSil
 2. Yaşadıklarındandır zor geçmesi günlerin.
  Şiir gibi oldu başlangıç kendime gülüyorum şu anda.
  İnan canım herhesde bir sersemlik var. İlk günler hele ister istemez daha çok zorluyor. Ama allah gücünü veriyor. Vallahi uykuya gelince arada zaman geçsin diye yatayım diyorum dalacak gibi oluyorum ama dalamıyorum o zaman daha çok yoruluyor vücut. Bende bol bol dizi izliyor kitap okuyorum. Ah kuranıma başlamam lazım ama şeytan işte :(
  İnşallah canım kpss den hayırlı haberler aırsın. Hakkında hayırlısı.
  Sevgiler....

  YanıtlaSil
 3. Oh ne güzel, şimdi senin yanında olmak isterdim :)
  Burası yanıyor ve çok bunaltıcı :( Benim içinde nefes al Merve olur mu :)
  Ve umarım sonuçlar çok güzel gelir ve iş hayatına istediğin şekilde başlarsın.

  YanıtlaSil
 4. gizem amin :) çalışırken oruç tutmak çok zor, Allah yardımcınız olsun.. kolaylıklar dilerim :)

  gülay şu ilk haftadan sonra vücut alışacak diye bekliyorum :) ben de senin gibi televizyona verdim kendimi ama pek izlenecek bişi bulamıyorum :( malesef..

  YanıtlaSil
 5. Zeynep alırım tabi çokça alırım :) tez zamanda sizin oralara da serinlikler gelir inş , aminnn :)

  YanıtlaSil

sizi sevi_yorum :)