online alışveriş meselesi..

11:48:00 Merve Sevim 5 Yorum


Bu zamanda internetten alışveriş yapmayan kalmış mıdır diyordum İstanbuldayken, şimdi geldim Trabzona online satışta çalışmaya başladığımdan beri çevremdekilerden hep aynı soruyu duyuyorum:
-internetten alışveriş güvenli mi merve? 
yani İstanbulda duyardım insanlar market alışverişini bile artık internetten yapar olmuş, tuvalet kağıdına kadar  istiyor adam neden güvenli olmasın ki bilindik güvendik sitelerden alışveriş yaptığınız sürece.. 
ha yok ben kredi kartı dolandırıcılığından korkuyorum diyorsanız da sanal kart kullanın derim.. internet alışverişlerinizde kullandığınız kartınızın limiti çok olmasın mesela, her kartınızla internetten alışveriş yapmayın bir kartınızı sırf internet için kullanın.. 
4 yıldır ben hiç bir sorunla karşılaşmadım mesela dolandırıcılık gibi.. bilgisayarımı internetten almıştım 2 milyara.. uçak biletlerimi hep internetten almaya çalışırım.. en çok da kıyafet alışverişini seviyorum internetten.. mağazalarda dolaşıp yorulmadan bir sürü kıyafete bakabiliyoruz.. ilk başlarda anlamıyordum bütün kredimi interten aldığım kıyafetlere yatırıyordum ama alıştıkça alışverişi de azalttım  :) doydum sanırım..
Trabzonda en çok sorulan sorulardan diğeri ise:
-İstanbul'daki pazarlara gittin mi, nasıl herkesin dediği gibi çok ucuza çok güzel şeyler mi var ?
ben 4 yıl fındıkzade pazarından çıkmadım evet doğru diyorum :) okuldan çıkardık her cuma doğru pazara.. ilk senelerde baya poşet poşet ellerimi doldurup çıkardım pazardan.. baktım ki pazardan aldıklarımı 3 kere ancak giyiyorum sonra kalitesizleşiyor.. yani 5 liraya aldığım kazağın , elbisenin , tişörtün haddi hesabı yoktu :) her tatilde eve döneceğim zaman kuzenlere, çocuklara annemlere hediyelerle giderdim pazar sağolsun :) ama bir yere kadar o da.. son zamanlarda giriyordum pazara 1 tane bişi alıp çıkıyordm o kadar.. ondan da doyuyorsunuz yani..
şimdi Trabzondayım yavaş yavaş özlemeye başlıyorum , artık seneye kadar ne olur bilemem :) valizsiz gelip 2 valizle mi dönerim ordann bilinmez :)


5 yorum:

 1. bende pazardan alışverişi çok severim ama dediğin gibi insanın ona da gözü doyuyor bende bi ara netten alışvereşe takmıştım ama şimdi gidip almak daha hoşuma gidiyor : )

  YanıtlaSil
 2. Netten almayı seviyorum; ama mağazadan almış kadar uğraşınca çok anlamı kalmıyor.
  Sabit bir iş adresi olmayınca evin adresini veriyordum, gün içinde illaki bir şekilde denk gelip benim dışarıda olduğum saatte gelirdi o kargo. Sonra kargoya git, al derken bıktım valla!
  Bir de vimjo tarafından bildiğin dolandırıldık! Hala utanmadan satış yapıyorlar. Ürün stokta yok dendi, iptal edildi falan, ücret kredi kartına iade edilmedi. 50 lira nasılsa demedik, üşenmedik Tüketici mahkemesine şikayet bile ettik ama sonuç gelene kadar ooo...
  Mağaza mağaza gezip dışarıdan alsan da benzer sorunlar yaşanıyor neticede. Gidiyorsun, adam zamanında teslim etmiyor, sıkıntı çıkıyor değiştirmiyor falan..

  YanıtlaSil
 3. netten alus veris yapsam da deneyerek dokunarak yapmayi daha cok tercih ediyorum. pazar konusuna gelince kac yildir Ankaradayim burada da oyle sosyete pazarlari var ama cesaret edipte alamam dogrusu. dedigin gibi belli bir sure giyip atarsin.

  YanıtlaSil
 4. Ben de -özellikle giysi konusunda- dokunmadan almaya biraz karşıyım. Online alışveriş sitelerindeki fotoğraflar çok güzel gösteriyor ürünü. Ama dokunma fırsatı bulduğunuzda aslında o kadar da güzel olmadığı fark ediyorsunuz. Ama internetten aldığım şeyler var elbette...

  YanıtlaSil
 5. Mimlendin canım hihi :) http://gzmgdr.blogspot.com/2013/10/mim-4-blogger-bulusmas.html?m=1

  YanıtlaSil

sizi sevi_yorum :)