kadın kısmısı..

15:11:00 Merve Sevim 8 Yorum


bir kadın bir kadına kolayına iltifat etmez, onu toplum içinde övmez yanlış mı biliyorum..
bu yüzdendir erkeklerin dostlukları kadınlarınkinden çok daha samimi, saf , içi dışı bir olur..
kadın kısmısı kıskançtır çünkü, bencildir hep bana hep bana der..
bu yüzden erkeklerden gelen övgüye alışık olduğumdan kadınların yorumlarına daha fazla dikkat kesilirim.. hele de iyi şeyler söylüyorsa acaip mutlu olurum çünkü benim gözümde o kadın bazı şeyleri aşmıştır artık..
nerden aklıma geldi bu konu derseniz :) dersanedeki yeni sınıf arkadaşlarımdan bir, iki kişi hemi de kız "ya sen ne doğalsın, sen hep konuşsana derste.. uyandırıyorsun bizi güldürüyorsun.." gibilerinden şeyler söylemişlerdi bana, hemi de ilk haftadan.. akşam grubu olduğumuz için sanırım herkes yorgun argın iş çıkışı okul çıkışı derse geliyor.. ben de işten çıkıp gidiyorum ama derse aktif katılmazsam uyurum diye korkumdan sık sık soru sorup beynimi zinde tutmaya çalışıyorum.. öyle böyle bu sınav kazanılacak yani :)
yani demem o ki kızların bana söyledikleri geliyor aklıma hadi ya dersaneye gideyim diyorum :) sınıf iklimi ne kadar iyi olursa başarınıza mutlak etkisi olacaktır demişti hocalarımız.. bu görüşe sonuna kadar katılanlardanım..
velhasıl kelam kızlar size söylüyorum hemcinslerimize karşı bu kadar sert olmayalım, herkesin ayrı bir güzelliği vardır.. senin bir işin alkış alıyorsa onun da bir davranışı alkış alır.. ;)  kötülük, fesatlıktan kime fayda gelmiş ki dimi yani :)
mutlu pazarlar dilerim..


*foto: joanafaria.bigcartel

8 yorum:

 1. kadınlar bu yuzden anlasımıyor olsa gerek ;) bu arada blogunuz cok samımı ıns. takıbe aldım bana da beklerım

  YanıtlaSil
 2. çok teşekkür ederim, iadei ziyarete gelirim :)

  YanıtlaSil
 3. Merhabalar.

  Nefsinde fesatlık duyguları besleyen herkes; ister bu kadın, ister erkek olsun hiç fark etmez, çok tehlikelidir. Erkeklerin bu konuda kadınlara farklı davranmalarını ise, onların fesatlık duygularını bastırdığı için değil, tek kelimeyle onlardan faydalanma çıkarı şeklinde yorumlayabiliriz.

  Selam ve dualarımla.

  YanıtlaSil
 4. Recep Altun, sizinki de farklı bir yorum oldu :) hiç bu açıdan düşünmemiştim. Doğrudur tabi :)

  YanıtlaSil
 5. herkes iltifat edemez bu doğru.
  bana iltifat edilmesinden pek hoşlanmam ne diyeceğimi bilemem çünkü. ama iltifat ederim. daha doğrusu begendiğimi de begenmediğimi de insanlara söylüyorum. :)

  art niyetli tüm yorumlardan korunmak için radarlar açılmalı ama ;) hayatımdan öyle insanları uzak tutuyorum, tavsiye ederim.
  seni yakınımda tutayım amaaa ;)

  YanıtlaSil
 6. Seyhan abla, biraz da elektrik meselesi bu.. bak mesela hiç görüşmediğimiz halde senden çok pozitif, yakın bi elektrik alıyorum ablam gibi görüyorum seni.. ama bazıları ne yaparsa yapsın sevemiyorum :)

  YanıtlaSil
 7. Her sınıfta senin gibi biri lazım, hocanın dediği gibi başarıyı etkiliyordur. O sınıfa severek mutlulukla girmek ,derslerin monotonluktan kurtulması arkadaşlarına ilaç gibi gelmiştir :) Blogundaki gibi birisin evet, şimdi iltifat gibi olmasın gerçekten çok samimi içten yazıyorsun...

  YanıtlaSil
 8. Sema, teşekkür ederim çok :) yani kolay olmuyor işten çıkıp gece yarılarına kadar ders dinlemek, esprisiz olmaz :)

  YanıtlaSil

sizi sevi_yorum :)