Burcu Çetinkaya hakkında..

10:57:00 Merve Sevim 15 Yorum


Bir hayli ilgimi çeken ve sizin de ilginizi çekeceğinizi düşündüğüm Burcu Çetinkaya'nın kapanma kararıyla ilgili bir şeyler yazmak istedim..
hani derler ya parayla imanın kimde olduğu bilinmez diye böyle durumlarda aklıma gelir bu söz..
aynı dönemde kapandığımız için ilgimi daha çok çekti bu konu :)
helal olsun dedim öncelikle, kara çarşaflı fotoğrafını görünce şaşırdım en çok, ben hayatta böyle dan diye giyemezdim kara çarşaf..
konu ile ilgili kendisi de şöyle demiş:

“Aldığım örtünme kararı sadece kendi manevi yolculuğumla ilgili bir karar. Ben hala Burcu Çetinkaya’yım. Uzun yıllar önce çıktığım bir yolculuk var ve bir adım daha atmak istedim sadece. Hayatımda kimseye karşı önyargılı olmadım. Çıplak gezen bir insan benden daha Allah’a yakın olabilir bunu yargılamak bana düşmez. Bu kararım sadece ve sadece kendi yolculuğumla ilgili ve kimseyi geçmişte nasıl yargılamadıysam şimdi de yargılamayacağım. Ama geçmişte beni yargılayanların sayısı oldukça fazlaydı şimdi de aynı şekilde olucak gibi hissediyorum. İnşallah herkesin önyargıları geride bırakıp yüreklere baktığı günler gelir” 


hani meslek olarak da ralli pilotu olmasa daha normal gelecek bu kararı ama bulunduğu konum, yaptığı iş ve aldığı bu karar çok şaşırtıcı.. ben kendimden biliyorum, ben bile az da olsa eleştirildiysem ona kim bilir neler söylenir.. ama eğer gerçekten inanarak yaptıysa bu işi hiç birine kulak vermeyecektir..
açıkken ne kadar güzelse şimdi de o kadar ortaya çıkmış güzelliği bence :) şimdi kapalı olarak ilk yarışına çıkacakmış Dubaide.. kendisine başarılar diliyorum, merakla izliyorum..

15 yorum:

 1. İlk defa görüyorum bu haberi. Hem sevindim hem şaşırdım.
  Rabbim hem onun hem de bizim için daim ve hayırlı kılsın inşallah..
  Sevgiler :)

  YanıtlaSil
 2. bursada koyu bir bursaspor taraftarıdır ara ara dubaiye gidince kapanıyordu ama devamlılığı yoktu görünce bende çok sevindim ama dediğiniz gibi herkes hükümet yalakası diyor ona inşAllah bu yolda güzelce ilerler

  YanıtlaSil
 3. çok güzel Allah bizede nasip etsin :)

  YanıtlaSil
 4. Ne kadar güzel bir karar.Rabbim herkese nasip eder inşaAlah.

  YanıtlaSil
 5. Ben de çok etkilendim Merve'cim. Maşallah Subhanallah diyelim...

  YanıtlaSil
 6. Çok şaşırdım ve çok yakışmış. Allah inşallah herkese nasip eder :)

  YanıtlaSil
 7. hiç tanımıyodum. ralli pilotumuz varmış ha. öğrenmiş oldum.
  :)

  YanıtlaSil
 8. Bence de çok yakışmış, Allah herkese nasip etsin inşallah :)
  Sende yeni kapandın öyleyse, kaçırmışım yazını :) Senin için de hayırlı olsun diyorum ve çok yakışmış sana da maşallah :) Takın dönemlerde kapanmışız meğerse :) Bende Ramazan ayının son haftasıydı kapandığımda :)
  Çok sevgiler.

  YanıtlaSil
 9. Cnm bardakları sormuşsun herkes greengate sanıyor ama Yeşilköy pazarından aldım adedi 3,5 lira.

  YanıtlaSil
 10. " Allah herkese nasip etsin inşallah " ilginç yani herkesin olaya böyle bakması. Sadece sormak istiyorum neden kapanır ki kadın ya da daha doğru bir soru sormalıyım Allah neden kapanmasını ister ki kadının. Bana bunun cevabını vermelisiniz. Gerçekten yanlış anlamayın bir erkek olarak merak ediyorum. Hatta Kuranı Kerim i okuyan biri olarak daha da çok merak ediyorum. Anlatmalısınız bana. Kişinin kendi içini rahatlatması yani hayatı daha anlamlı kılmak için dine yönelmesini sormuyorum. Allah neden ister ki kadının kapanmasını ?

  YanıtlaSil
 11. Serkan Aydemir, bir erkek olarak neden kapandığımızı senin daha iyi anlaman gerekmez mi?
  tamamen kadını haramdan korumak için tabiki.. ha diyeceksin ki açık kadınlar kötü kadın mı oluyor?
  hayır, sadece Allah kapanın, vücudunuzun hatlarını belli etmeyin, erkeklere cazip gelecek kıyafetler giymeyin diye bir kural koymuş ve bizler de buna uyuyoruz.. Kuran okuyan birisiysen eğer bunları senin bizden iyi bilmen gerekmez mi?
  şimdi Allah için söyle hangi erkek dekolte giymiş, süslenmiş sexi bir kadına bakmaz!
  hepsini aynı kefeye koymuyorum ama erkek genetik olarak bakar.. zevk için bakar..
  haram sadece yemekle olmaz biliyorsan gözle bakarak da haram olur..
  yani bunun tercihi bana verilmiş olsaydı tabiki açık olmayı seçerdim, ama malesef erkeğin de kadının da uyması gereken bir çok kural var dinimizde..

  YanıtlaSil
 12. ''Allah kapanın, vücudunuzun hatlarını belli etmeyin, erkeklere cazip gelecek kıyafetler giymeyin diye bir kural koymuş ve bizler de buna uyuyoruz.. '' demişsiniz. İstanbul gibi bir şehirde ben neden bu tarife uygun insan parmakla sayılacak kadar az görüyorum merak ettim. Yoksa vücut hatlarının tanımıyla ilgili bir sorun mu var. Örtü bol, türban bol ama ya tesettür?
  Ayrıca; ''Allah için söyle hangi erkek dekolte giymiş, süslenmiş ... bir kadına bakmaz! hepsini aynı kefeye koymuyorum ama erkek genetik olarak bakar..'' Erkek genetik olarak bakar sözünüzle hepsini aynı kefeye koymuyorum sözünüz çelişiyor kardeş. Ve bu konuda elde var en az 1. Gen meselesi değil iman kuvveti meselesi. Tıpkı tesettür kavramını dejenere edenlerde olduğu gibi...

  YanıtlaSil
 13. İstanbul gibi yerde neden göremiyorum demişsiniz ? taksimde görmeniz biraz zor olabilir fatihe giderseniz daha rahat görebilirsiniz. Ayrıca İstanbulla ne alakası var bunun, her şehirde açık,kapalı her çeşit insan yaşıyor. Neden olumsuz tavır takındığınızı merak ediyorum?
  Benim ya da bir başkasının kapanması sizi ne ilgilendirir?
  Ben diyor muyum şu kızlar neden mini etek giyiyor?
  Ben başkalarının yaşam tarzına saygılıysam onlar da bana saygılı olacak!
  Ayrıca "gen değil iman kuvveti" sözünüze sonuna kadar katılıyorum. Benim de demek istediğim buydu zaten, iman kuvvetinden dolayı kendini engelleyenler var demek istemiştim...

  YanıtlaSil
 14. Ben de geçenlerde televizyonda görüp çok şaşırmıştım. Başarılı bir rallici olduğu için tv ye çıkınca muhakkak izliyorum. Başarıları ile anılmalı ve kararlarına saygı duyulmalı. Eğer bu kadar başarılı bir rallici bu kararından ötürü ön plana çıkarsa yıllardır harcadığı emeğe haksızlık olur.

  YanıtlaSil
 15. Çok yakışmış öncelikle, Allah inşallah herkese sadece kapanmayı değil gerçekten isteyerek ve şartlarını bilerek kapanmayı nasip eder.

  YanıtlaSil

sizi sevi_yorum :)