Ana içeriğe atla

biraz teknoloji biraz güvenli alışveriş


şunu söylemeliyim ki bu yazımı iphone kullanıcılarına ithaf ediyorum :)  henüz iphone sahibi olmasamda nacizane işimden dolayı öğrendiğim bir kaç faydalı bilgiyi sizinle paylaşmak istedim..
iphonelarda kullanılan son işletim sistemi iOS7, kimileri hiç beğenmiyor kimileri çok daha güzel olmuş diyor..
iOS7 tamamen güvenlik üzerine kurulu bir yazılım.. iphone alan bir kişinin ücretsiz uygulamaları indirmesi için yapması gereken ilk iş apple kimliği almak. apple kimliği almak internet kullanıcısı olmayanlara çok zor gelen bir iş.. ama ücretsiz bir uygulama indirmeye çalıştıklarında karşılarına çıkan yolları takip ederek kolayca kimliklerini alabilirler..şifresini oluştururken güvenli bir şifre için büyük,küçük harf ve sayı istiyor mesela..
apple kimliği aldınız diyelim bunu sakın ola annenizin, kardeşinizin telefonundan girip uygulama indirmeye kalkışmayın! neden mi, çünkü apple kimliğinizi kullanarak icloud üzerinden rehberinizin yedeğinizi almanızı sağlıyor..siz başka bir telefona kendi kimliğinizi girdiğinizde akıllı cihazımız sizin ve annenizin telefonundaki rehberi eşleştiriyor.. bir anda bütün rehber birbirine karışıyor.. yani unutmayın ki her telefonun bir apple kimliği olmalı!
apple kimliğinin bir diğer faydası  ise iOs7de gelen iphonenumu bul özelliği.. ayarlardan iphonenumu bul özelliğini açarsanız eğer, cihazınız çalındığında, kaybolduğunda apple kimliği ve şifrenizle internetten girip telefonunuzun nerde olduğunu bulabiliyorsunuz.. hem de mahalle ve sokak adına kadar size yer tespiti yapabiliyor..
cihazını iOS7ye yükseltmiş birisi bir süre sonra yok ben bunu beğenmedim bir önceki sürüm iOS6ya dönmek istiyorum dediğinde apple buna da izin vermiyor bilginize!
birazda apple bu aralar neler çıkarmış ondan bahsedeyim..
bilenler bilir apple'ın son çıkardığı telefonlar 5S ve 5C. Arasındaki fark ise 5C nin kasası plastik ve 5S'den daha ucuz. 5Cnin rengarenk kasası varken 5Sin siyah,platin ve altın renkleri var..
ipadlerde de yeni çıkan iki ürün var.. biri ipad mini retina.. yani eskiden sadece ipad mini vardı, şimdi bunun ekranına daha keskin,canlı renk kalitesi veren retina ekran takılmış.. ikisi arasındaki farkı görünce anlarsınız zaten..
ikinci ürün ise ipad air.. ipad air ise ipad4 lerin yarı yarıya inceltilmiş versiyonu.. yani daha hafif ve ince..
ürünleri merak edip bakmak isteyenlere çalıştığım firmanın online satış adresini vereyim: www.escmarket.com
Türkiye'nin heryerine kargoyla ürün gönderiyoruz, ve işin içinde olan biri olarak söylüyorum hem appledan 2 yıl garantili hem de piyasadaki diğer sitelerden daha uyguna veriyoruz.. apple storedaki fiyatları geçmiyoruz üstelik kampanyalı ürünleri daha ucuza veriyoruz..
reklam kokan hareketler bunlar diyeceksiniz ama gerçekten almaya niyeti olanlara yardımcı olmak için açıkladım bu kadar :) sonuçta internette ucuz diye dandik sitelerden onlarca para verip ürün alan kişilerin ne kadar madur olduklarını görüyoruz.. aman siz dikkat edin ;)


Yorumlar

 1. Ne güzel bilgiler bunlar...teşekkürler.

  YanıtlaSil
 2. ahh keşke bi iphone'um osla diyerek okudum :(

  YanıtlaSil
 3. tamam yaaa üzme canını.
  iş dersane önemli ya.
  kpss olsa gerek.
  başarılar kolaylıklar dilerim kii.
  :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Günah var mı karıncayı kırınca?

İstanbul'da güneşli bir günün sabahında Topkapı Sarayı'nın avlusunda bulunan Has Oda'nın kapısı açıldı. Uzun boylu genç bir adam arka bahçeye doğru ilerliyordu. Bu kişi, Avrupa'yı titreten, koca Akdeniz'i hâkimiyet altına alan Osmanlı Devleti'nin kudretli hükümdarı Kanunî Sultan Süleyman'dan başkası değildi.
Devlet işlerinden vakit buldukça soluklanmak için arka bahçeye çıkar, ağaçları, kuşları, denizi seyrederdi. O gün deniz, ağaçlar bir başka güzeldi, yalnız ağaçlardan birkaç tanesinin yapraklarının buruştuğunu fark etti. Hemen yanlarına yaklaştı ve eliyle tutup incelemeye başladı. Biraz sonra ağaçların neden buruştuklarını anlamıştı. Karıncalar sarmıştı o güzelim dallarını.
Aklına bir çözüm yolu geldi. Ağaçları ilaçlatacaktı. Böylece ağaçlar karıncalardan kurtulacak ve rahat bir nefes alacaklardı. Fakat birkaç dakika daha düşününce bu fikrin o kadar da iyi olmadığını anladı. Karıncalar da can taşıyordu, ağaçları ilaçlatırsa onlar ölebilirdi. İşin içind…

Aşka Yükseliş ve Seni İstiyorum

AŞKA YÜKSELİŞ 

Ben izlediğim filmin yorumunu hemen bloga ekleyemezsem bir daha kafamdakileri toparlayıp yazamıyorum buraya sevgili okuyucularım.. o yüzdendir ki bu iki filmi hemen sizlerle paylaşmak istedim.. birbirinin peşi sıra çekilmiş iki film bunlar.. ilkinden başlıyorum önce "Aşka Yükseliş" filminden yani.. ünlü Melisa P. filminin oyuncusu Maria Valverde ile yakışıklı bir uşak başrolde.. zengin kız Babi ile sorunlu, agrasif , motorcu genç Hugo'nun aşkını konu alıyor tamamen.. yani tahmin ediyorum hangi kız izlese erir biter Hugo'nun yaptığı romantiklikler karşısında.. tamam sorunlu olabilir ama aşkın hakkını da çok iyi vermiş.. yani severek izlediğim filmin sonuna ne kadar üzüldüm anlatamam ! güzel işlenmiş bir konu ama sonu saçma bitmişti.. mutlu sonla bitmeyen filmleri sevmiyorum ben.. neyse film hakkında birşeyler araştırırken bir de ne göreyim, filmin devamı çekilmiş meğersem..

SENİ İSTİYORUM

İşte filmin devamı seni istiyorumu da aradım buldum hemen izlemeye…

Trabzon adı nerden gelmektedir ?

Evliya Çelebi Trabzon için şöyle demiş:
- Bu şehre küçük İstanbul denilse yeridir. İrem bağları gibi süslü bir şehirdir burası. Hamsi balığı pek meşhurdur. Onun için şu beyitleri söylerler:

Trabzondur yerümüz ,
Ahça tutmaz elümüz ,
Hamsi paluk olmasa ,
Nic'olurdu halumuz.

***

Bir zamanlar Trabzon'un bulunduğu yerde küçük, şirin bir kasaba varmış. Bir gün, kasabaya, tozu dumana katarak dört nala, bir atlı girmiş. Doğruca nalbant dükkanına giderek haykırmış:
- Atım terini soğutmadan tiz nallayın! Yoksa hepinizi kılıçtan geçirim.
Herkes, süvarinin heybetinden titremeye başlamış. Nalbant hemen dört nal hazırlayıp süvariye uzatmış:
- Yiğidim, gör nalları! Beğenirsen çivileyelim, demiş.
Süvari nalları şöyle bir yoklamış, avucunda sıkarak iki büklüm edivermiş:
- Ben teneke değil, nal isterim! diye gürlemiş.
Nalbant bu defa, halis çelikten dört nal hazırlamış, atını nallamış. Atlı yabancı memnun. Cebinden bir altın çıkararak nalbanta uzatmış. Nalbant, altını parmakları arasında şöyle…