hoşça kalın :)

21:57:00 Merve Sevim 6 Yorum


yaklaşma yükselenim akrep !
ergenlikten bahsediyorum..
arada kalmışlığın , nereye ait olmuşluğun, çocuklukla yetişkinlik arasında gidip geldiği ergenlik yaşantısından..
ayna karşısında geçirilen saatler, arkadaşlara uyum sağlama çabası, ben büyüdüm havaları..
dokunsan patlayamaya hazır bomba modu !
yüksek sesi seven , heyecanlı tamamlanmamış kelimelerle kurulan cümleler..
yeri geldi mi herkeslerden asabi, kavgacı , yırtarım enginlere sığmam taşarım modu..
anne ve babalara olay anında çok işin düştüğü, zorlu geçecek yıllar...
ergenken anlaşılmayan bu yılları , bir kaç sene sonra hayatın yüzünüze vurduğu bir tokatla hatırlatması uzun sürmeyecek korkmayın..
o yüzden bardağı taşırmadan geçirin ergenliğinizi , zira ergenlik çıkışında, elinde bayraklarla sizi bekleyen , alkışlayan sevinçli bir kalabalık olmayacak yanınızda,  ailenizden başka ...

***
bir aylık tatil ne ara geldi geçti hiç bişi anlamadım valla :)
sendromsuz geçen haftalara elveda, gelsin sabah erken uyanmalar..
köye her geldiğimde biraz daha büyüdüğümü hissediyorum,
bacak kadar çocukların hepsi ergen olmuş ordan anlıyorum en çok..
anne-babalar suskun, etkisiz, çaresiz :)
kendi ergenliğimi hatırlamaya çalışıyorum, sanki ben çocuk olmadım ,hiç ergenlik geçirmedim!
sorunsuz, mutlu bi çocuktum öyle de büyüklüğe adım atmıştım..
neyse ergen anne babalarına kolaylık sizlere de iyi hafta sonları diliyorum..
hoşça kalın :)


foto: by mustikkamaki

6 yorum:

sizi sevi_yorum :)

RedHack- KızılHackerlar

16:41:00 Merve Sevim 3 Yorum

RedHack- KızılHackerlar

Son zamanlarda adlarını çok sık duyduğumuz Redhack  yani  Kızıl Hackerlar'dan bahsedeceğim sizlere. 1997 yılında kurulan, kendilerini marksist  ve sosyalist  olarak tanımlayan hacker grubu,  Şubat 2012'de Ankara Emniyet Müdürlüğü'nün internet sitesini çökerterek adlarını duyurmuşlardır. Grup aynı zamanda Türkiye genelinde yaklaşık 350'ye yakın emniyet müdürlüğü sitesini geçici bir süreliğine çalışamaz hale getirmiş.Grubun çekirdek kadrosunu oluşturan üye sayısı ise sadece 12'dir.

Red Hack grubunun yaptığı diğer eylemler ise şöyledir:

*Nisan 2012'de İçişleri Bakanlığı sitesine ait bir alt sayfaya mesaj bırakılması.
*27 Nisan 2012 tarihinde İnternet servis sağlayıcılarından TTNet'in yaklaşık 2 saat süreyle internet hizmetinin aksatılması. Bunun üzerine açıklama yapan TİB saldırıyı doğruladı fakat internet kesintisi olduğuna dair haberleri yalanladı.
*Mayıs 2012'de Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın sistemine girerek bazı TSK personelinin bilgilerinin ifşa edilmesi.TSK bu haberi daha sonra "RedHack'in ele geçirdiğini iddia ettiği belgeler, güncelliğini yitirmiş bilgileri içeren, eski tarihli ve kişisel kullanıcılar tarafından oluşturulmuş belgelerdir." şeklinde yalanlamıştır.
*Temmuz 2012'de Dışişleri Bakanlığı’nın dosya paylaşım sitesinin hedef alınması. Saldırı sonucunda Türkiye'de çalışan pek çok yabancı diplomatın kimlik bilgilerinin Dropbox adlı site üzerinden yayınlanması.
*17 Temmuz 2012'de ÖSYM sitesinin bir süreliğine çökertilmesi.
*29 Mayıs 2012'de Türk Hava Yolları'nın internet sitesine greve destek amacıyla bir siber saldırı gerçekleştirildi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım eylemi doğruladı fakat herhangi bir zararın meydana gelmediğini söyledi.
*22 Temmuz 2012'de Adalet ve Kalkınma Partisi (AKParti) resmi websayfası geçici süreliğine mesaj bırakılarak kapatıldı.
*Eylemlerini destekleyen akademisyen ve gazetecilerin tehdit edilmesi üzerine Ankara Emniyet Müdürlüğü'nün websitesinden daha önce ele geçirdikleri 77 megabyte boyutundaki ihbarların bulunduğu txt dosyasınının tamamının yayınlanması.
*29 Ekim 2012'de Diyanet Isleri Baskanligi'nin ana sayfasini hackleyerek hukumete ve Fethullah Gulen cemaatine yonelik bir dizi elestirinin yayinlanmasi .
*8 Ocak 2013 tarihinde YüksekÖğretim Kurumu ( YÖK ) sitesini 2.kez hacklemis ele geçirdiği yolsuzluk,haksızlık belgeleri yayınlamıştır.

***
gel gelelim yaptıkları işlerin yorumlanmasına..
kendi açımdan söyleyim, her ne kadar suçlu olsalar da aransalar da yolsuzlukları ortaya çıkardıkları için, insanların gözlerini açtıkları için kızamıyorum ben onlara..
bilmem duydunuz mu Bağımsız Sinema Merkezi RedHack siber saldırılarını konu alan bir sinema belgesi çekti ve 15 Şubatta vizyona çıktı.. Henüz filmi izleyemesem de fragmanı beni fazlasıyla meraklandırdı.. İzleyenler varsa yorumlarını bekliyorum ;)

3 yorum:

sizi sevi_yorum :)

Cem Yılmaz İstikbal Marşı :)

00:27:00 Merve Sevim 7 YorumİSTİKBAL MARŞI

Bakma, dönmez şafak vakti yurttan kaçan o alçak!Dönmeyip Amerika'da, arlanmaksızın yaşayacak!.O benim milletimin hırsızıdır, yurdu soyacak,Hortumladıkları benimdir, milletimindir ancak!

Çalma, kurban olayım hepsini ey hırslı çakal!Gariban halkıma da bir pul bırakacak kadar al!Olmaz sana götürdüğün paralar sonra helal,Hakkını vermezsen burdaki ortaklarının behemehal!

Ben ezelden beri aç yaşadım,aç yaşarım!Hangi hükümet beni kurtaracakmış,şaşarım!Kurumuş musluk gibiyim, ne akar ne taşarım!Yırtsam da bir tarafımı, hiç görülmez başarım!

Mali krizler, yoluna örmüşse çelikten bir duvar,Benim .ceğiz, .cağız diyen bir hükümetim var!Bağırsın korkma, nasıl işimize burnunu sokar?'Avrupa Birliği' denen tekdişi kalmış canavar!

Arkadaş, Meclis'e namusuyla çalışanları uğratma sakın!İşe aldıracakların, olsun hep sana yakın!Gelecektir, cezanı vereceği günler Hakkın,Kim bilir belki yarın, belki yarından da yakın!

Yaktığın yerleri 'orman' diyerek geçme, tanı!Çalışanı işten at, doldur kadroya yatanı!Gözleri açık yatır seni kurtaran atanı,Satılmadik o kaldı, durma satıver şu vatanı!

Sermaye mutlu olsun, olsa da çevre feda!Semizlettin Apo'yu, mezarında dönsün Şüheda!Uydurma kanunlarla Meclis'ten getirin seda!On bin Yıllık tarihe, yurdum ederken veda!

Cümlenizin bu yurdu yok etmek mi emeli?Yediginiz herzelere başka ne demeli!Oyuverin altını iyice sallansın temeli,Yurdumun ki, sonunda vatandaş kükremeli!

O zaman durur belki gözümden akan yaşım,O zaman doğrulur belim, yukarı kalkar başım,O zaman boşa gitmez yıllarsüren uğraşım!HESABINI VERİP TE GİTTİĞİNİZ GÜN KARDAŞIM,

Dalgalanın dolar gibi sizde şimdi ey suçlular!Olsun artık soyguncuya vurulacak bir yular,Ebediyen, öyle yok hesapsız bir iktidar!Hakkıdır 'garip yaşamış vatandaş'ın da gülmek,Hakkıdır ezilmiş milletimin, aydınlık bir İstikbal!

CEM YILMAZ


***


bilmem daha önce okuyanınız var mı :)

zeki adam vesselam..

yazdıkları da aleme ibretlik..

7 yorum:

sizi sevi_yorum :)

Mutlu Pazarlar :)

12:51:00 Merve Sevim 10 Yorum


her pazar erken kalkılacak, güzel , donanımlı bir masa hazırlanacak diye bir şey yok :)
hele de cumartesi gecesinde konsere gitmişseniz..
uzun zamandır böyle etkinliklerden uzaktım, bu hafta sonu Volkan Konak konserine gittik..
kapalı spor salonu tıklım tıklımdı :)
Volkan abimiz evinde olmanın mutluluğla döktürdü resmen, hem oynattı hem ağlattı..
çok da güzel bir söz söyledi:
'Bu akşam kendi evimdeyim, o yüzden hiç mi hiç kormuyorum.. Neden mi ? Çünkü bu gece ben düşersem beni tutup ayağa kaldıracak sizler varsınız, benim milletim var..'
sahnede aşkı yaşıyor resmen, hele o şiirleri yok mu :)
romantik adamın dibi !
'Bu gece rica ediyorum , herkes karısının elini tutarak uyusun, ben öyle istiyorum.' 
diye de milleti aşka getirdi :)
son olarak 15 günlük soğuk hava dalgasının içine girdiğimizi ,
üstünüzü başınızı sıkı giyinmeniz gerektiğini hatırlatmak istiyorum..
hepinize sağlıklı, musmutu haftasonları diliyorum <3*foto: by loretablog

10 yorum:

sizi sevi_yorum :)

Hafızanız mı zayıf, havuç suyu için !

14:42:00 Merve Sevim 14 Yorum


havuç suyunun hafızayı kuvvetlendirdiğini, bir kaç sene önce babam bir yerlerden öğrenmiş..
ben de o sıralar össye hazırlanıyordum ve sürekli bir şeyler ezberliyordum..
babam üşenmemiş gitmiş meyve sıkma makinesiyle bir kilo havuç almış gelmişti hatırlıyorum.
bi heves makineyi kurmuş, bir sürahi havuç suyunu sıkıp bana içirmişti..
size de olur arasıra çok fazla işle uğraşıyorsanız ve kafanız da bir sürü yapılacak iş varsa,
bir zaman sonra ay şunu yapmış mıydım, ay aklımda bir iş vardı diye küçük hafıza sorunları yaşarsınız.
ben havuç suyunu düzenli olarak her gün içtim nerdeyse..
inanın ezber yapmam gereken yeri sadece bir ya da iki kere okumak yetiyordu..
özellikle tarihler, önemli kişi isimleri hiç aklımda kalmazdı ama sonrasında baya hafızamda yer etmişti.
şimdi kpssye hazırlanıyorum ya, babam 4 senedir saklı duran makineyi geçenlerde yine kurdu :)
uçaktan inip eve geldiğim gece de elinde bir bardak havuç suyu beni bekliyordu :)
size de tavsiye ediyorum, çok faydası oluyor.
şimdi diğer faydalarını da araştırayım dedim, bir çok faydasının arasından en önemlisi Alzheimer hastalığını engellemesi dikkatimi çekti..
biliyorsunuz beynin küçülmeye başlaması ve kişinin bugünki hafızasını kaybetmesi, geçmişteki olayları hatırlaması Alzhemir olarak biliniyor.
beynimizin hafıza bölümünü teyp gibi düşünün, her gün o teybe bir kaset atarız ve yaşadıklarımızı o kasede kaydederiz. Kasetlerin bittiğini ve yenilerini kaydedemediğini düşünün, eski kasetleri oynatmaya başlar beynimiz.
Alzheimer öyle dınk diye oluvermez , en erken 15 yıl önce belirtileri görülmeye başlarmış. Ancak ilk evresinde önlem alınan Alzheimerın önüne geçilebilir, ikinci evresine geçmişseniz tedavisi mümkün değildir.
neden bu konuyu bu kadar açıkladım onu da söyleyim, bir ay kadar önce ananeme Alzhemir teşhisi konuldu! zaten kendisi sinir hastası olduğu için , unutkanlıklarını, olur olmaz ileri geri konuşmalarını sinir diyerek es geçtik ve şimdi son evresinde ancak anladık :S
bir ay önce bizi hatırlayan ananem şimdi bugünden kopuk, tamamen geçmişteki hayatında yaşıyor. erken teşhisin çok çok faydası var özellikle de böyle çaresi bulunmayan hastalıklarda. Beynin en büyük besin kaynağı neşe imiş.  depresyon ve stresle geçen hayatlar beyni yavaş yavaş öldürüyormuş.. Aman siz de şimdiden önleminizi alın beyninize iyi bakın. bir bardak havuç suyu birinci seviyedeki Alzheimerı ortadan kaldırıyormuş bunu da unutmayın..
sağlıklı günler..

14 yorum:

sizi sevi_yorum :)

Nasıl kitap okursunuz ?

13:10:00 Merve Sevim 8 Yorum


Sevgili Deeptone mimlemiş, cümle blogger alemini ve beni :)
sorumuz ise kısa ve net, nasıl kitap okursunuz ?

öncelikle şöyle söyleyim, ders kitapları haricinde fazla kitap okuyan biri değilim, geçen sene yine baya okumuştum ama bu son sınıfın yoğunluğundan hepten unuttum kitap okumayı..

gel gelelim nasıl kitap okurum sorusuna..
yatarak ya da uzanarak kitap okumayı severim en çok, bacaklarımı uzatmadan ne ders çalışabilirim ne de kitap okuyabilirim.. ya yüz üstü yatağıma uzanırım, ya da sırt üstü koltuğa..
otobüs ve uçak yolculuğunda yapılabilecek en güzel şey, maceralı,
heyecanlı sevdiğiniz tarzda bir kitap edinmektir.
son kitabım  İki Gönül Bir Aşk , doğum günü hediyelerimden biri.. şimdilik okumaya başlayamadım , uçakta çok fazla canım sıkılıyor , okuyup bitirmek istemedim uçakta  okuyacağım..
kitabın okuyanlarınız varsa yorumlarınızı beklerim ;)


*foto: pinterest

8 yorum:

sizi sevi_yorum :)

bunları hatırladınız mı :)

22:19:00 Merve Sevim 22 Yorum

doksanların, yani çocukluğumun unutulmaz bakkal ürünleri bunlar..
ambalajları bile çok şey hatırlatıyor sanki :)
o altın kaplı çikolataları gerçek altın sanardım, sonradan öğrenmiştim gerçekleri :D
patlayan sakızla da ilk denememi hatırlıyorum, hepsini ağzıma doldurmuştum..
patlamaya başlayınca arkadaşlarım gülmesin diye ağzımı bile açamamış yanmış çıkmıştım :)


cino
22 yorum:

sizi sevi_yorum :)

creamy milk :)

12:15:00 Merve Sevim 6 Yorum


süt içmeyi sevmeyenlere gelsin bu  fotoğraf :)
belki biraz da olsa süte ısındırır midenizi..
gerçi sevmeyen sevmiyor nedendir bilmem, seveni de sabah akşam elinden düşürmüyor.
boy uzatır dediler hani nerde o kadar sarıkızın sütünü içtik bir faydası olamadı :)
dişlerim çok güçlü ama belki faydasını orda göstermiştir.
nerde olursa olsun görsel sunum çok etkiliyor insanı..
yemekte, kitapta hatta insan seçerken bile dış görünüşe, tasarımına aldanıyoruz çoğu zaman ;)
yemekti , kitaptı bunların tek zararı zaman kaybı olur belki ama insan seçememenin kayıpları saymakla bitmez..
güzel geçsin haftanız ;)


*foto: pinterest

6 yorum:

sizi sevi_yorum :)

işte ünlülerin ev dekorasyonları :)

13:10:00 Merve Sevim 9 Yorum

Şenay Gürler 
Avrupa Yakasından beri sempatimi kazanmış, normal hayattaki cool tavırlarına hayran kaldığım bir kadın..
ev dekorasyonu ile de kendine hayran bıraktı tekrar :)


Burcu Kara 
Bugüne kadar izlediğim her dizisinde hanımefendiliği bir de güzelliği ile hep ilgimi çekmiş bir kadın..
aynı zamanda  çok da zevkliymiş :)

Fahriye Evcen
Güzelliği tartışılmaz, hele de son filmindeki karadeniz türküsüyle benden 100 puan almış bir kadın :)
daha farklı bir ev hayal ederdim sanki onun için :)Ezgi Mola
canım, şekerim, ballı bir kız yaaa :)
eski dizisi canım ailemde oynarken ananemle dedem onu izler aha bizim merveye benzeyen kız çıktı diye sevinirdii :)
o zamanlar tombişti, ben de öyle..
şimdi hem o hem ben çok zayıfladık :)


Sedef Avcı
bir başka hanımefendi kişilik Sedef.. ekranda o kadar sade, saf görünüyor ki özel hayatında da ne kadar mutlu olduğu her halinden belli :)
ayrıca fotoda gördüğünü yatak örtüsünü kayınvalidesi 3 senede işlemiş ;)
sevilmeyi bileceksin kardeşim :)İclal Aydın
güçlü bir kadın imajıyla kalmıştır gözümde hep...
Kızı ile hayata tutunması, kendini ara sıra salıverse de hop diye toparlanıp taş gibi ekranlara geri dönmesi alkışlık bir hareket benim gözümde..
evini de çok beğendim özellikle mutfağını..
*Görseller alıntıdır: instyle home

9 yorum:

sizi sevi_yorum :)

Happy Sundays

13:35:00 Merve Sevim 4 Yorum

happy sundays

Pazar günleri siz daha uyanmadan, annenizin mutfağı mis gibi  kokutması ne demektir bilir misiniz :)
öğrencilikte en çok özlenen şey budur işte !
Trabzon hava durumunu bildiriyorum, sıkı durun şimdi ..
13 derece , bol güneşli , kısa kol giyinmelik bir hava :)
bir kaç gündür soba yakılmıyor, kışlıklar giyilmiyor..
bir kere daha yağarsa kar amenna yağmazsa kışı da atlattık demektir, gelsin bahar ayları :)
hepinize ballı, börekli, tatlı tatlı pazarlar diliyorum.. 
annelerinizi de öpüyorum :)

*foto: mowiekay


4 yorum:

sizi sevi_yorum :)

çok yaşa Merve :)

00:09:00 Merve Sevim 11 Yorum


Benim için yılın en güzel , en mini mini, en sevimli en en özel ayıdır Şubat <3
en başta 9 şubat bendeniz küçük hanımın doğum günüsüdür ve yılın bana özel tek günüdür.
öyle partilerle, eğlencelerle geçmez belki ama daha kendimi , ne olduğumu bilmediğim çocukluk zamanlarımda bile özel hissettirmeyi başarmış bi  gündür anlayacağınız..
üniversite hayatımdaki son doğum günüm, 22 yaşıma bastığıma hala inanamıyorum,
bu kadar hızlı yaşlandığımıza da öyle..
bu yaşıma kadar ne verdim ne aldım dünyadan, bundan sonrası için ne yapacağım..
önüme baktıkça yoruluyorum , geriye baktıkça özlüyorum..
büyüdükçe dertlerin artmasından bütün şikayetim!
insanın -ohh dediği yerde bitiveriyor ya hastalık, ya parasızlık, ya ölüm..
çok düşününce işin içinden çıkılmıyor anlayacağınız..
kendimizi oyalaya oyalaya bir nevi evcilik oynayarak öldüreceğiz bütün zamanımızı..
bir yıl sonraya bakalım nerelerde , kimlerle birlikte olmak nasip olacak..
size de evciliğinizde iyi eğlenceler diliyorum , hepimizin doğum günüsü kutlu , mutlu olsun.. 
iyi ki doğduk :)


*foto: pinterest Dave's Marketplace3

11 yorum:

sizi sevi_yorum :)

Baby Shower Davetiyeleri

20:18:00 Merve Sevim 3 Yorum

son zamanların Amerikan modası Türkiye'yi de yavaş yavaş çemberine almaya başladı..
anne adaylarını doğumdan önce eğlendirmek için düzenlenen bir etkinlik..
sadece eğlendirmekle de kalmıyor, davetiye gönderilen arkadaşlar elleri kolları dolu geliyor..
yani tıpkı doğum günü partisine gider gibi, bebeğin ihtiyaç duyacağı hediyeler anneye veriliyor.
gerisi bilindik pasta börek kısır partisi tadında :)
benim ilgim ise şimdilik işin tasarım kısmıyla alakalı ..
özenle tasarlanan bu davetiyeler benim büyük ilgi odağım :)
sanırım ilerde kendi tasarımlarımı da yapıp çevremdekilere baby shower partileri düzenlemek istiyorum :)
şayet benim fikrim kendini meşgul edeceğin bir  hobin mutlak olmalı ;)


  
ayrıntılı bilgi için TIK TIK ;)

* fotoğraflar : www.zazzle.com

3 yorum:

sizi sevi_yorum :)