şaka maka evleniyorum..

17:45:00 Merve Sevim 9 Yorum


* allaahımm bu nasıl bir susuzluktur, saatler geçmek bilmiyo boğazım kuruyor Ramazan geldi hoş geldiii :( ay ben başka bişi yazmak için gelmiştim..

şaka maka düğüne bir ay kaldı ve ben hala evlilik modunda değilim dostlar.. nikah tarihimiz 2 ağustos.. evet düğün değil nikah yapıyoruz.. damat beyin oyunla, çalgıyla uzaktan yakından ilgisi olmadığından anlayışlı eş olmak zorunda kaldım ve nikaha razı geldim.. acısını kınada çıkarmak için kına salonu tuttum.. artık orada dökülecek bütün kurtlar..
geçen hafta çeyizlerimi yolladık istanbula, yeni evimize.. annemin doğduğumdan beri biriktirdiği herşey paketlendi ve gönderildi..hiç duygulanmadım , sanki evden çıktılar da ferahladık modundaydık..

kpssye bir hafta kaldı malum, son tekrarları yapmakla meşgulüm.. sınav 5 temmuzda.. sınavdan sonra 7 temmuzda ben, kardeşim ve kuzenim istanbula çeyizimi yerleştirmeye, evi hazırlamaya gideceğiz.. ramazanın bitiminde de kısmetse temelli yerleşeceğim evimize..
evlenmek, çeyiz, eşya hazırlık bunlar dünyanın hem en gereksiz hem de en önemli şeyleri gibi.. o ayrıma henüz varamadım.. ama şunu söyleyebilirim, bir kızın evlenmesi ne kadar zorsa iki kızın aynı anda evlenmesi çok daha zor..

kız kardeşim de 27 ağustosda evleniyor benden bir ay sonra.. zor olmuyor mu diyor herkes evet annemin bize aldığı çeyizleri paylaşırken bir hayli zorlandık! pembe havlu benim olsun, mor çember bana yakışır, beyaz nevresimi ben severek almıştım... sonunda annemin olaya müdahale etmesiyle bölüştük çeyizleri..

az önce şu karikatürü gördüm ilk tanıştığımız zamanlar geldi aklıma.. iki yabancı insanın birbirini tanıması, huylarına alışması ne kadar zor birşey.. biraz sen susuyorsun biraz o, olur mu olmaz mı sonu gelir mi derken işler bu noktalara kadar gelebiliyor.. sonunda da kader deyip çıkıveriyorsun işin içinden.. Allah hepimizin yolunu, kaderini en hayırlısıyla çizsin inşallah.. hayırlı ramazanlar sınavdan sonra görüşmek üzere ;)

9 yorum:

 1. Allah bahtını, gönlünü, yolunu her şeyini açık etsin. Mutluluklar seninle olsun. Hayırlı Ramazanlar... :)

  YanıtlaSil
 2. Ruhsuz Atmaca, aminnnn :))) darısı senin başına olsun inşallah allah gönlüne göre versin..

  YanıtlaSil
 3. Bayadır bloguna uğramıyodum abla ama bu mutlu paylaşımını görünce bakıyım dedim :D hayırlı uğurlu olsun ablacım bir ömür boyu mutluluklar dilerim :) Allah bize de nasip eder İnşallah :) Gelemiyoruz ama kusura bakma abla ancak bu kadar :)

  YanıtlaSil
 4. ayyyyy çok bi sevdim bu yazıyııı :) mutluluklarrr

  YanıtlaSil
 5. ayy nikah en güzeli.. en iyisi en iyisi isabet olmuş, nikah isteyen taraf sen olmalıydın hatta :)
  hayırlı ugurlu olsun iki kız birden çıkacak evden ahh Allah annene sabır versin!
  kpssda başarılar yavrimu. Allah utandırmasın. hadi güzel haberlerle gel :*

  YanıtlaSil
 6. Sınav, ramazan, anneden ve evden ayrılma, evlilik meselesi, hepsi bir arada yormuş sanırım biraz;)

  YanıtlaSil
 7. Evliliğinizi Rabbim hayırlı kılsın inşaAllah.. :)

  YanıtlaSil
 8. Yalçın Güler, teşekkür ederim yalçınnn :) gelmiş kadar olsun gerçekten.. darısı başına olsun;)


  Şımarımtırak Çikolata, teşekkürler canım :)


  Seyhan Abla, öyle mi diyorsun, bakalım nasıl olacak :)) keşke sen de gelebilsen, güzel duaların için aminnn , darısı senin başına inşallah :))


  beyza aydın baser, aynen canım çok güzel özetledin :) yoruldum ve sıkıldım..


  saadeti müstesna, aminnn, çok teşekkür ederim :))

  YanıtlaSil
 9. hadi hayırlı olsuun. :) bi de sana bi ödül verdim blogumda, pazar günüü :)

  YanıtlaSil

sizi sevi_yorum :)