Ana içeriğe atla

Mutlu Son :)

Selamlar arkadaşlar, uzun bir aradan sonra yoğun bir tempodan çıkıp bloguma kavuştuğum için çok mutluyum :) artık düzenli olarak yazılarımı girmeye başlayabilirim.. ara ara da evlilik hazırlıkları hakkında tecrübelerimi sizinle paylaşırım.. biliyorsunuz 4 yıl istanbulda üniversite okumuştum ve bu şehre çok çok alışmıştım.. şimdi temelli olarak buraya yerleşmek nasip oldu bana, bakalım ilerde nelerle karşılaşırız.. henüz düğün fotoğraflarım elime geçmediği için arkadaşlarımın çektiklerinden bir iki tane paylaşmak istedim sizinle..


gelinliğimi avcılarda Bahar Gelinlik'de diktirdim.. kapalılar için fazla seçenek yok zaten abartmaya da gerek yok diyerek hakim yaka etekleri tüllü bu modeli tarif ettik.. normalde benim bildiğim gelinlik için yüz bin prova isterler ama ben sadece bir prova verdim ve trabzona gittim :D bir ay sonra gelinliğim bu halde bana teslim edildi.. trabzonda 2500 olan gelinlik fiyatları istanbulda 1500 olunca burda diktirmeye karar vermiştim..

saçımı da türbanla kapatmak yerine duvakla bu şekilde kapatmak istedim.. olur mu olmaz mı derken çok beğendiğim bir saç yaptı bana kuaförüm.. Trabzonda olanlar için kuaförün adını da vereyim Samyeli Kuaför Uzun Sokakta..

Nihayetinde nikahımızı yaptık ve evimize geldik.. hani bir yazımda düğün istiyorum demiştim ya, yok nikah gerçekten en temizi oldu :) çok yorucu işler bi de bu yorgunlukla hiç 4 saat düğün yapılmazdı bence.. bu arada sonunda benim de instagram hesabım oldu :) takip etmek isteyenler burdan takip edebilir
kucuk_hanimin_guncesi ;)  şimdilik hoşçakalın.. ^^


Yorumlar

 1. tebrik ederim küçük hanım gelinliğin çok güzelll. mutluluğun daim olsun inş.

  YanıtlaSil
 2. tebrik eder mutluluklar dilerim :)

  YanıtlaSil
 3. Gelinligin de icndeki sen de cok guzelsiniz Rabbim mutlulugunuzu daim etsin.

  YanıtlaSil
 4. ayyy tebrik ederiiiim Allah bir ömür mutlu mesut yaşamayı nasip etsiiiiin ^^
  Maşallah çok güzel olmuşssun..
  yazılarını bekliyoruuum ^^

  YanıtlaSil
 5. Aaay Merve'cim tebrik ederim, çok sevindim. :)

  YanıtlaSil
 6. sadece tek bir prova olmasına şaşırdım üstünde çok hoş durmuş, duvağın şekli de değişik ve güzel, iyi düşün mutluluklar diliyorum ;)

  YanıtlaSil
 7. tatlı kedi quen, teşekkür ederim tatlım, aynı şekilde sana da mutluluklar dilerim ^^


  Güzel Gül, teşekkür ederim canım :)


  ^Mila^, çok teşekkürler tatlım :)


  Irmak, ayy çok teşekkür ederim canım :) aminnnn..


  RomanlardakiPrenses, beğenmenize çok sevindim canım :) amin, darısı tüm bekarların başına..


  gizem gider, teşekkürler Gizemcim ^^, darısı başınıza..


  cecilia,gerçekten bir prova ben de gelinliği giyince çok şaşırmıştım :))hayalimdekine yakın bir gelin oldum gerçekten.. çok teşekkürler amin hepimiz çok mutlu olalım inş ;)

  YanıtlaSil
 8. tebrik ederim.Allah pişman etmesin.
  gelinliğini bir modacı gözü ile :P inceleyemedim.sonrasın daha fazla fotoğraf yükleyeceğini düşünüyırum :D

  YanıtlaSil
 9. Tebrikler, mutluluklar dilerim :)

  YanıtlaSil
 10. instagrama koşarak gitmeden önce bütüün dualarım seninle diye yazayım dedim. kendi evliliğim için ne istiyosam rabbim bin katını nasip etsin hayırlarla..

  YanıtlaSil
 11. Nabrut Fıdıllıoğlu, teşekkürler amin canım.. çok acele karar verilip diktirdim ama benim içime sindi :) yorumları şimdiden merak ettim..


  morumsubalon, amin canım inşallah :))


  Deniz, teşekkürler çokça :))


  semmma,oww böyle içten bir yorum görmedim şimdiye kadar :)) çokça teşekkür ederim, başkaları için böyle düşünen dile getiren insanları ayrı severim ben ;)

  YanıtlaSil
 12. Hayırlı uğurlu olsun. Maşallah sana :)

  YanıtlaSil
 13. Gelinliğin harika, sen de çok tatlı bir gelin olmuşsun:-) Ben de düğün yapmamıştım,hiç gerilmeden, keyifle geçmişti günüm:-)

  YanıtlaSil
 14. Yasemin, teşekkür ederim tatlımm ^^ :)


  Handan,ben düğün isterdim küçüklüğümden beri ama nikah olmasına çok sevindim gerçekten çok yorucu bir gün gelin damat adına özellikle :) güzel yorumun için teşekkürler çokça ..

  YanıtlaSil
 15. Hayırlısı olsun. Darısı başıma :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Günah var mı karıncayı kırınca?

İstanbul'da güneşli bir günün sabahında Topkapı Sarayı'nın avlusunda bulunan Has Oda'nın kapısı açıldı. Uzun boylu genç bir adam arka bahçeye doğru ilerliyordu. Bu kişi, Avrupa'yı titreten, koca Akdeniz'i hâkimiyet altına alan Osmanlı Devleti'nin kudretli hükümdarı Kanunî Sultan Süleyman'dan başkası değildi.
Devlet işlerinden vakit buldukça soluklanmak için arka bahçeye çıkar, ağaçları, kuşları, denizi seyrederdi. O gün deniz, ağaçlar bir başka güzeldi, yalnız ağaçlardan birkaç tanesinin yapraklarının buruştuğunu fark etti. Hemen yanlarına yaklaştı ve eliyle tutup incelemeye başladı. Biraz sonra ağaçların neden buruştuklarını anlamıştı. Karıncalar sarmıştı o güzelim dallarını.
Aklına bir çözüm yolu geldi. Ağaçları ilaçlatacaktı. Böylece ağaçlar karıncalardan kurtulacak ve rahat bir nefes alacaklardı. Fakat birkaç dakika daha düşününce bu fikrin o kadar da iyi olmadığını anladı. Karıncalar da can taşıyordu, ağaçları ilaçlatırsa onlar ölebilirdi. İşin içind…

Aşka Yükseliş ve Seni İstiyorum

AŞKA YÜKSELİŞ 

Ben izlediğim filmin yorumunu hemen bloga ekleyemezsem bir daha kafamdakileri toparlayıp yazamıyorum buraya sevgili okuyucularım.. o yüzdendir ki bu iki filmi hemen sizlerle paylaşmak istedim.. birbirinin peşi sıra çekilmiş iki film bunlar.. ilkinden başlıyorum önce "Aşka Yükseliş" filminden yani.. ünlü Melisa P. filminin oyuncusu Maria Valverde ile yakışıklı bir uşak başrolde.. zengin kız Babi ile sorunlu, agrasif , motorcu genç Hugo'nun aşkını konu alıyor tamamen.. yani tahmin ediyorum hangi kız izlese erir biter Hugo'nun yaptığı romantiklikler karşısında.. tamam sorunlu olabilir ama aşkın hakkını da çok iyi vermiş.. yani severek izlediğim filmin sonuna ne kadar üzüldüm anlatamam ! güzel işlenmiş bir konu ama sonu saçma bitmişti.. mutlu sonla bitmeyen filmleri sevmiyorum ben.. neyse film hakkında birşeyler araştırırken bir de ne göreyim, filmin devamı çekilmiş meğersem..

SENİ İSTİYORUM

İşte filmin devamı seni istiyorumu da aradım buldum hemen izlemeye…

Trabzon adı nerden gelmektedir ?

Evliya Çelebi Trabzon için şöyle demiş:
- Bu şehre küçük İstanbul denilse yeridir. İrem bağları gibi süslü bir şehirdir burası. Hamsi balığı pek meşhurdur. Onun için şu beyitleri söylerler:

Trabzondur yerümüz ,
Ahça tutmaz elümüz ,
Hamsi paluk olmasa ,
Nic'olurdu halumuz.

***

Bir zamanlar Trabzon'un bulunduğu yerde küçük, şirin bir kasaba varmış. Bir gün, kasabaya, tozu dumana katarak dört nala, bir atlı girmiş. Doğruca nalbant dükkanına giderek haykırmış:
- Atım terini soğutmadan tiz nallayın! Yoksa hepinizi kılıçtan geçirim.
Herkes, süvarinin heybetinden titremeye başlamış. Nalbant hemen dört nal hazırlayıp süvariye uzatmış:
- Yiğidim, gör nalları! Beğenirsen çivileyelim, demiş.
Süvari nalları şöyle bir yoklamış, avucunda sıkarak iki büklüm edivermiş:
- Ben teneke değil, nal isterim! diye gürlemiş.
Nalbant bu defa, halis çelikten dört nal hazırlamış, atını nallamış. Atlı yabancı memnun. Cebinden bir altın çıkararak nalbanta uzatmış. Nalbant, altını parmakları arasında şöyle…